Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 1984
1983 1985
Data 20 - 22 lutego 1984
Miejscowość Stany Zjednoczone Sugarloaf, USA

3. Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim odbyły się w dniach 20 lutego - 22 lutego 1984 r. w amerykańskim ośrodku narciarskim Sugarloaf w stanie Maine. Rozegrano po 4 konkurencje dla kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji medalowej triumfowała reprezentacja Austrii, której zawodnicy zdobyli też najwięcej medali, sześć, w tym 5 złotych i 1 srebrny.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Zjazd mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Denis Rey  Francja 1:26,05
Silver medal with cup.svg Graham Bell  Wielka Brytania 1:26,24
Bronze medal with cup.svg Didier Paget  Francja 1:26,37
4. Jean-Luc Crétier  Francja 1:26,38
5. Siegfried Stürzenbecher  Austria 1:26,46
6. Emmanuel Yout  Francja 1:26,73

Zjazd kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Veronika Wallinger  Austria 1:14,46
Silver medal with cup.svg Hélène Barbier  Francja 1:15,19
Bronze medal with cup.svg Heidi Zeller  Szwajcaria 1:15,38
4. Katrin Stotz  RFN 1:15,67
5. Wendy Lumby  Kanada 1:15,90
6. Alexa Coppola  Włochy 1:16,05

Gigant mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Rudolf Nierlich  Austria 2:53,64
Silver medal with cup.svg Helmut Mayer  Austria 2:56,80
Bronze medal with cup.svg Luca Pesando  Włochy 2:57,15
4. Rainer Salzgeber  Austria 2:57,83
5. Siegfried Stürzenbecher  Austria 2:57,87
6. Battista Tomasoni  Włochy 2:58,32

Gigant kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Mateja Svet  Jugosławia 2:23,08
Silver medal with cup.svg Diann Roffe Stany Zjednoczone USA 2:23,21
Bronze medal with cup.svg Veronika Šarec  Jugosławia 2:23,82
4. Camilla Nilsson  Szwecja 2:23,92
5. Anita Wachter  Austria 2:24,61
6. Ingrid Salvenmoser  Austria 2:24,98

Slalom mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Atsushi Itō  Japonia 1:55,21
Silver medal with cup.svg Sašo Robič  Jugosławia 1:56,24
Bronze medal with cup.svg Finn Christian Jagge  Norwegia 1:56,51
4. Alberto Tomba  Włochy 1:57,38
5. Johann Hofer  Austria 1:58,42
6. Keiji Oshigiri  Japonia 1:58,93

Slalom kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Monika Maierhofer  Austria 1:24,27
Silver medal with cup.svg Nicoletta Merighetti  Włochy 1:25,07
Bronze medal with cup.svg Veronika Šarec  Jugosławia 1:25,25
4. Veronika Wallinger  Austria 1:25,35
5. Hélène Barbier  Francja 1:25,67
5. Pascaline Freiherr  Francja 1:26,78

Kombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Punkty
Gold medal with cup.svg Johann Hofer  Austria
Silver medal with cup.svg Luca Pesando  Włochy
Bronze medal with cup.svg Finn Christian Jagge  Norwegia

Kombinacja kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Punkty
Gold medal with cup.svg Veronika Wallinger  Austria
Silver medal with cup.svg Hélène Barbier  Francja
Bronze medal with cup.svg Chantal Bournissen  Szwajcaria

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg złoto srebro brąz
1.  Austria 5 1 0 6
2.  Francja 1 2 1 4
3.  Jugosławia 1 1 2 4
4.  Japonia 1 0 0 1
5.  Włochy 0 2 1 3
6.  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
 Wielka Brytania 0 1 0 1
8.  Norwegia 0 0 2 2
 Szwajcaria 0 0 2 2

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]