Mistrzostwa Afryki Juniorów w Lekkoatletyce 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

11. Mistrzostwa Afryki Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbywały się na stadionie Stade Germain Comarmond w Bambous na Mauritiusie od 29 sierpnia do 1 września 2013.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła Nigeria z 19 medalami (9 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe).

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal africa.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal africa.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal africa.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Nigeria Harry Chukwudike 10,54 Nigeria Emubonovie Mamus 10,58 Mauritius Jonathan Oliver Permal 10,65
Bieg na 200 m Nigeria Divine Oduduru 21,19 Mauritius Jonathan Oliver Permal 21,26 Republika Południowej Afryki Fana Mofokeng 21,62
Bieg na 400 m Uganda Denis Opio 46,94 Nigeria Akinrele Omeiza 47,32 Algieria Mohamed Belbachir 47,40
Bieg na 800 m Etiopia Kahsay Berhe 1:46,94 Kenia Jonathan Kitilit 1:48,03 Maroko Nader Belhanbel 1:48,49
Bieg na 1500 m Kenia Mathew Kiptanui 3:39,91 Kenia John Maina 3:42,31 Etiopia Chalachew Shimels 3:42,45
Bieg na 5000 m Kenia Moses Mukono 13:54,36 Uganda Abdallah Kibet 13:55,10 Uganda Moses Kurong 13:56,39
Bieg na 10 000 m Uganda Moses Kurong 28:31,80 Kenia Elvis Cheboi 28:36,38 Kenia Josphat Kiptis 28:37,19
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Festus Kiprono 8:38,99 Etiopia Zewdu Mola 8:51,73 Etiopia Tolosa Nurgi 8:55,48
Bieg na 110 m przez płotki Maroko Mohamed Koussi 14,14 Republika Południowej Afryki Tiaan Smit 14,30 Etiopia Behailu Alemshet 14,57
Bieg na 400 m przez płotki Republika Południowej Afryki Constant Pretorius 51,08 Kenia Ken Mele 52,65 Mauritius Orwin Emilien 53,18
Sztafeta 4 x 100 m  Nigeria
Emubonovie Mamus
Japhet Samuel
Divine Oduduru
Harry Chukwudike
40,36  Mauritius
Jean Ian Degrace
Jonathan Oliver Permal
Orwin Emilien
Julien Miguel Meunier
40,86  Republika Południowej Afryki
Keenan Michau
Walter Ungerer
Gerhard de Beer
Wesley Pindele
41,01
Sztafeta 4 x 400 m  Nigeria
Adedamola Adeniji
Charles Okezie
Ugochukwu Ottah
Akinrele Omeiza
3:14,50  Gambia
Wandifa Sanneh
Ebrahima Camara
Omar Jammeh
Tijan Keita
3:14,86  Etiopia
Fikre Muluken
Mohammed Gemechu
Alemayehu Abera
Chala Abebe
3:15,18
Chód na 10 000 m Algieria Aymene Abdelfettah Sabri 45:58,52 Etiopia Getamesay Nigusse 46:07,94 Algieria Abdessamie Saidani 47:21,24
Skok wzwyż Egipt Omar Samir Kaseb 2,11 Nigeria Tadius Okpara 2,05 Zimbabwe Takuszwa Muchichwa 2,00
Skok w dal Republika Południowej Afryki Duwayne Boer 7,58w Nigeria Babajide Okulaja 7,42w Kenia Cherono Kiplagat 7,28
Trójskok Republika Południowej Afryki Sabelo Ndlovu 15,92 Kenia Cherono Kiplagat 15,43 Republika Południowej Afryki Duwayne Boer 15,13
Pchnięcie kulą (6 kg) Egipt Ahmed Ahmed Hassan 19,59 Egipt Hamza Mohamed 19,05 Republika Południowej Afryki Ruan Combrinck 17,08
Rzut dyskiem (1,75 kg) Republika Południowej Afryki Gerhard de Beer 55,58 Egipt Hamza Mohamed 50,98 Egipt Salem Elghoba 50,28
Rzut młotem (6 kg) Egipt Islam Ahmed Taha 74,49 Egipt Hesham Lofty Abdel Wahab 61,74 Seszele Dean William 52,29
Rzut oszczepem Kenia Alex Kiprotich 71,43 Republika Południowej Afryki Reinhard van Zyl 69,73 Egipt Maged Mohser El Badry 69,40

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal africa.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal africa.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal africa.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Republika Południowej Afryki Tebogo Mamathu 11,98 Etiopia Tegest Tamagnu 12,12 Republika Południowej Afryki Phillipa Van der Merwe 12,16
Bieg na 200 m Nigeria Florence Nwankwe 24,21 Etiopia Tegest Tamagnu 24,27 Botswana Loungo Mathlaku 24,62
Bieg na 400 m Nigeria Ada Benjamin 52,87 Nigeria Rita Ossai 53,84 Etiopia Selam Abrhaley 54,80
Bieg na 800 m Etiopia Alem Gereziher 2:03,88 Kenia Agatha Kimaswai 2:04,91 Etiopia Tigist Assefa 2:05,65
Bieg na 1500 m Etiopia Dawit Seyoum 4:09,00 Etiopia Tigist Gashaw 4:12,38 Kenia Sheila Keter 4:13,15
Bieg na 3000 m Etiopia Haftamnesh Tesfay 9:32,33 Kenia Sheila Keter 9:33,07 Etiopia Gidey Roman 9:36,41
Bieg na 5000 m Etiopia Ruti Aga 16:01,08 Kenia Linner Cheruto 16:04,34 Etiopia Alemitu Heroye 16:08,95
Bieg na 3000 m z przeszkodami Etiopia Woynshet Ansa 9:59,46 Kenia Marion Kibor 10:02,46 Kenia Linner Cheruto 10:03,74
Bieg na 100 m przez płotki Burkina Faso Koala Marthe 14,09 Nigeria Efe Favour 14,53 Republika Południowej Afryki Mercia Ventea 15,04
Bieg na 400 m przez płotki Algieria Dihia Haddar 58,82 Etiopia Meaza Basha 1:01,21 Nigeria Daisy Akpofa 1:01,34
Sztafeta 4 x 100 m  Nigeria
Ese Brume
Margaret Bolufawi
Florence Nwankwe
Ezealah Nkem
46,28  Republika Południowej Afryki
Thebogo Mamthu
Phillipa Van der Merwe
Stacey Welsch
Mercia Venter
47,56
Sztafeta 4 x 400 m  Nigeria
Florence Nwankwe
Ada Bejamin
Abike Egbeniyi
Rita Ossai
3:37,93  Etiopia
Selam Abrhaley
Tigist Assefa
Mahelet Mulugeta
Alem Gereziher
3:42,28  Republika Południowej Afryki
Lezaan Jordaan
Phillipa Van der Merwe
Janet Seeliger
Izell Neuhoff
3:57,88
Chód na 5000 m Etiopia Askale Tiksa 25:30,90 Republika Południowej Afryki Anél Oosthuizen 25:39,44 Nigeria Sarah Loveth Malagu 26:16,53
Skok wzwyż Maroko Ghizlane Siba 1,75 Republika Południowej Afryki Megan Wilke 1,60 Mauritius Anna Milazar 1,60
Skok w dal Nigeria Ese Brume 6,33w Republika Południowej Afryki Janet Seeliger 6,00 Burkina Faso Koala Marthe 5,60w
Trójskok Lesotho Lerato Schele 12,62w Nigeria Ese Brume 12,52w Maroko Amira Bendrif 12,16w
Pchnięcie kulą Republika Południowej Afryki Lezaan Jordaan 15,07 Republika Południowej Afryki Geraldine Duvenage 13,47 Nigeria Judith Aniefuna 13,26
Rzut dyskiem Egipt Fadya Saad El Kasaby 42,71 Republika Południowej Afryki Geraldine Duvenage 42,00 Seszele Marie Helen Rose 28,03
Rzut młotem Egipt Aya Ebrahem Adly 53,88 Republika Południowej Afryki Charne Coetzee 49,66 Algieria Yasmine Talbi 48,95
Rzut oszczepem Republika Południowej Afryki Megan Wilke 47,42 Egipt Seba El-Sehily 47,29 Republika Południowej Afryki Zandri Bailey 46,30

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]