Mocny Full

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mocny Full
Inne nazwy CYC BEER
Rodzaj piwo
Wytwórca Browar Kiper
Powiązania Tatra

Mocny Full – marka piwa wymyślona na potrzeby sitcomu Świat według Kiepskich. Jest to ulubione piwo głównego bohatera, Ferdynanda Kiepskiego, bez którego nie może żyć. Gdy go brakuje, Ferdek traci sens życia, siwieje i jest na skraju wyczerpania[1]. Mocny Full piją też inni bohaterowie serialu, jak syn Ferdynanda Waldek, sąsiedzi Paździoch i Boczek.

W początkowych odcinkach serialu piwo Mocny Full jeszcze się nie pojawiało.

Wygląd puszki jest bardzo prymitywny - napisany prostą czcionką (Impact) czarny napis o treści "MOCNY FULL" na żółtym tle. Powstała przez nalepienie etykiety Mocny Full na puszkę piwa Tatra.

Na początku serialu, puszka Mocnego Fulla kosztowała 2,50 zł albo mniej[2]. Potem okazało się, że jedna puszka kosztuje 3 zł[3]. Następnie cena wzrosła do 3 zł 25 gr[4].

Występuje też w butelkach[5].

Na początku emisji serialu przez krótki czas piwo o takiej nazwie było dostępne w sprzedaży, zostało jednak wycofane z powodu naruszenia przez producenta piwa praw autorskich należących do autorów serialu (produkowane było przez Browar Kiper w Piotrkowie Trybunalskim). W serialu pojawiła się również puszka marki Cooler[6]. W niektórych odcinkach zamiast napisu MOCNY FULL jest umieszczony napis MOC, MOC FULL albo PIEKIELNIE MOCNY FULL[7].

W odcinku "Tryptyk Dolnośląski cz. 1" nazwa piwa to CYC BEER. Prawdopodobnie dlatego, że czołówkę w serialu śpiewa zespół Big Cyc, innym powodem może być sposób, w jaki Ferdynand Kiepski zwraca się do Waldusia - per "Cycu".

Przypisy

  1. Odcinek Zagadka Nieśmiertelności
  2. W odcinku Magister, jego Mać Walduś mówi, że za 10 złotych kupił by sobie cztery piwka.
  3. W odcinku Kazachstanskije Wieciera Ferdek mówi, że 2 piwa kosztują 6 złotych.
  4. Odc.Buty z Kalkuty
  5. M.in. Odcinek Grzałka
  6. Odcinek Właściciele i Wio
  7. odcinek Lucyferdek