Nic Endo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nic Endo
Ilustracja
Nic Endo, rok 2007
Pseudonim She-Satellites
Data i miejsce urodzenia 7 stycznia 1976
Wichita Falls, Teksas
Gatunki Digital hardcore
Breakcore
Noise
Hardcore techno
Wydawnictwo Digital Hardcore Recordings
Geist Recordings
Riot Beats
Powiązania Atari Teenage Riot
Współpracownicy
Alec Empire

Nic Endo (ur. 7 stycznia 1976 w Wichita Falls w Teksasie) – amerykańska producentka muzyki elektronicznej związana z nurtem digital hardcore. Od 1997 roku członkini zespołu Atari Teenage Riot.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Jej ojciec jest Niemcem, a matka Japonką. Urodziła się w Teksasie. W latach 1994-1996 mieszkała we Frankfurcie nad Menem, później przeniosła się do Berlina. W 1997 dołączyła do Atari Teenage Riot. Uczestniczyła w trasach koncertowych zespołu oraz brała udział w nagrywaniu płyty 60 Second Wipe Out. Po rozwiązaniu Atari Teenage Riot w 2000 roku więcej uwagi poświęciła swym projektom solowym. Do momentu reaktywowania zespołu dziesięć lat później współpracowała z Alekiem Empire przy kilku jego albumach i w trasach koncertowych. W 2010 roku przejęła rolę głównej kobiecej wokalistki w Atari Teenage Riot po odejściu Hanin Elias.

Wśród swoich inspiracji wymienia Alice Coltrane, Jamesa Chance'a, Milesa Davisa, Jimiego Hendriksa, Destroy All Monsters, Freddiego Hubbarda, Led Zeppelin, Mayę Deren, Johna Coltrane'a, Brainticket, The Velvet Underground, The Doors, Neu! i Sun Ra[1].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy solowe
wraz z Atari Teenage Riot

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Myspace Page, Data dostępu 19 czerwca 2008