Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego (1963/1964)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego 1963/1964
1962/1963 1964/1965
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów Klasa Okr. - 12
Klasa A - 19
Klasa B - 23
Klasa C - (b.d.)
Mistrz Okręgu Mazur Ełk
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 16 maja 2017

30. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego prowadzone są przez Białostocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są w czterech ligach, najwyższym poziomem jest klasa okręgowa, klasa A (2 grupy), klasa B (4 grupy) oraz klasa C (tylko dla zespołów LZS - brak danych dotyczących ilości grup).

Mistrzostwo Okręgu zdobyła drużyna Mazura Ełk.
Okręgowy Puchar Polski zdobyła Puszcza Hajnówka.

Drużyny z województwa białostockiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

  • I Liga - brak
  • II Liga - brak
Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1963/64
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga
Regionalne III poziom ligowy Klasa Okręgowa
IV poziom ligowy Klasa A - gr.I Klasa A - gr.II
V poziom ligowy Klasa B - gr.I Klasa B - gr.II Klasa B - gr.III Klasa B - gr.IV
VI poziom ligowy Klasa C - (brak danych co do ilości grup)

Klasa Okręgowa - III poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Mazur Ełk 22 15 5 2 65-17 36
2 Husar Nurzec 22 15 4 3 67-25 34
3 Wigry Suwałki 22 8 8 6 44-42 23*
4 Gwardia Białystok 22 8 7 7 34-33 23
5 Sokół Sokółka 22 8 6 8 32-43 22
6 ZKS Zambrów 22 7 7 8 37-34 21
7 Włókniarz Białystok 22 7 6 9 49-37 20
8 Tur Bielsk Podlaski 22 9 2 11 51-53 20
9 Orzeł Kolno (b) 22 5 9 8 23-37 19
10 ŁKS Start Łomża 22 7 3 12 36-44 17
11 Skra Czarna Białostocka 22 5 7 10 31-44* 16*
12 Ognisko Białystok (b) 22 5 2 15 32-93 12
  • Za nieuregulowane składki odjęto Wigrom Suwałki 1 pkt.
  • Za nieuregulowane składki odjęto Skrze Czarna Białostocka 1 pkt. i jedną bramkę.

Eliminacje do II Ligi

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Warmia Olsztyn 8 17-5 12
2 Motor Lublin 8 15-8 11
3 Włókniarz Łódź 8 11-0 9
4 Mazur Ełk 8 6-11 5
5 Warszawianka 8 6-21 3

Klasa A - IV poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Puszcza Hajnówka 18 18 0 0 93-11 36
2 Jagiellonia Białystok 18 14 1 3 73-24 29
3 Żubr Białowieża 18 12 1 5 45-30 25
4 Pogoń Łapy 18 10 1 7 64-42 21
5 Gwardia II Białystok 18 9 2 7 53-35 20
6 LZS Uhowo 18 7 0 11 43-49 14
7 Cresovia Siemiatycze 18 6 1 11 38-72 13
8 Supraślanka Supraśl (b) 18 5 2 11 26-66 12
9 LZS Szepietowo 18 4 1 13 29-54 9
10 Orzeł Kleszczele (b) 18 0 1 17 15-96 1
  • Po sezonie Żubr Białowieża wycofał się z rozgrywek.

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Warmia Grajewo 16 112-18 28
2 Cresovia Gołdap 16 48-21 25
3 Wissa Szczuczyn 16 58-28 22
4 Czarni Olecko 16 67-28 18
5 Mazur II Ełk 16 40-48 15
6 LZS POM Smolniki (b) 16 41-61 14
7 Wigry II Suwałki 16 26-72 11
8 Pomorzan Prostki (b) 16 37-69 8
9 Promień Mońki 16 12-94 2
  • Rezerwy ŁKS-u po sezonie wycofały się z rozgrywek.

Klasa B - V poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Gryf Choroszcz 14 43-21 22
2 Pogoń II Łapy 14 33-29 18
3 Skra II Czarna Białostocka 14 65-23 16
4 Łoś Wasilków 14 40-33 16
5 LZS Turośń Kościelna (s) 14 36-31 16
6 LZS Waliły 14 29-44 10
7 Pogranicze Kuźnica Biał. (b) 14 24-42 10
8 LZS Krynki (b) 14 5-52 2

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Husar II Nurzec (s) 8 47-6 12
2 Żubr Drohiczyn 8 22-19 9
3 LZS Ciechanowiec (b) 8 15-20 8
4 Puszcza II Hajnówka 8 14-25 3
5 Ognisko II Białystok 8 8-36 0
  • Rezerwy Ogniska wycofały się po I rundzie, w II rundzie przyznawano walkowery.

Grupa III

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 AKS Augustów (b) 8 31-7 14
2 Jasion Jasionówka 8 34-20 11
3 LZS Nowa Wieś 8 18-27 6
4 LZS Suchowola (s) 8 11-26 5
5 LZS Raczki 8 12-26 4

Grupa IV

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Włókniarz II Białystok 8 28-5 16
2 ZKS II Zambrów 8 12-12 9
3 Wissa II Szczuczyn (b) 8 18-15 8
4 Ruch Wysokie Mazowieckie (b) 8 8-16 5
5 LZS Jedwabne 8 3-21 2

Klasa C (LZS, zwaną także klasą W) - VI poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

  • Brak danych co do ilości grup.
  • Klasa zamknięta, tylko dla zespołów LZS.

Puchar Polski - rozgrywki okręgowe[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]