Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego (1966/1967)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego 1966/1967
1965/1966 1967/1968
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów Klasa Okr. - 12
Klasa A - 14
Klasa B - 21
Razem - (47)
Mistrz Okręgu Mazur Ełk
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 16 maja 2017

33. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego prowadzone są przez Białostocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są w trzech ligach, najwyższym poziomem jest klasa okręgowa, klasa A, klasa B (3 grupy).

Mistrzostwo Okręgu zdobyła drużyna Mazura Ełk.
Okręgowy Puchar Polski zdobył Mazur Ełk.

Reorganizacja ligi, utworzono, a właściwie przywrócono III ligę makroregionalną. Zlikwidowano klasę C-LZS.

Drużyny z województwa białostockiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1966/67
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga
Makroregionlne III poziom ligowy III Liga - gr.I III Liga - gr.II III Liga - gr.III III Liga - gr.IV
Okręgowe IV poziom ligowy Klasa Okręgowa
V poziom ligowy Klasa A - gr.I
VI poziom ligowy Klasa B - gr.I Klasa B - gr.II Klasa B - gr.III

Klasa Okręgowa - IV poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Mazur Ełk 22 13 6 3 49-9 32
2 Husar Nurzec 22 13 4 5 61-28 30
3 Wigry Suwałki 22 11 7 4 38-21 29
4 Sokół Sokółka 22 12 4 6 42-20 28
5 Skra Czarna Białostocka (b) 22 9 7 6 34-27 25
6 Puszcza Hajnówka 22 9 4 9 24-32 22
7 Jagiellonia Białystok (b) 22 7 6 9 34-45 20
8 Pogoń Łapy 22 7 5 10 32-39 19
9 Społem Bielsk Podlaski (b) 22 7 5 10 32-43 19
10 Gwardia Białystok (b) 22 8 2 12 33-41 18
11 ZKS Zambrów 22 6 5 11 21-37 17
12 Ognisko Białystok (b) 22 1 3 18 21-79 5

Klasa A - V poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Warmia Grajewo (s) 26 20 2 4 83-27 42
2 Cresovia Gołdap 26 18 4 4 89-27 40
3 Czarni Olecko 26 16 3 7 66-40 35
4 Wissa Szczuczyn 26 13 7 6 53-40 33
5 Husar II Nurzec (b) 26 12 5 9 57-59 29
6 Cresovia Siemiatycze (b) 26 10 6 10 39-54 26
7 AKS Augustów (b) 26 9 6 11 44-49 24*
8 Supraślanka Supraśl (b) 26 11 2 13 53-72 24
9 Orzeł Kolno 26 11 1 14 47-53 23
10 LZS Uhowo 26 8 4 14 44-64 20
11 Włókniarz II Białystok (b) 26 5 8 13 41-52 18
12 Pomorzan Prostki (b) 26 5 8 13 50-70 18
13 Gryf Choroszcz (b) 26 7 2 17 37-63 16
14 Mazur II Ełk (b) 26 6 2 18 34-68 14
  • Drużynie AKS Augustów zabrano dwa punkty i bramkę za nieopłacenie należności finansowych na rzecz BOZPN (komunikat 30/66).
  • Rezerwy Husara po sezonie zostały wycofane z rozgrywek, w następnym sezonie wystąpią w klasie B.
  • Po zakończeniu sezonu Gryf Choroszcz wycofał się z rozgrywek.

Klasa B - VI poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 LZS POM Smolniki 12 24-22 17
2 ŁKS Start II Łomża (b) 12 45-13 16
3 LZS Nowa Wieś 12 25-27 13
4 Wigry II Suwałki 12 30-26 12
5 LKS Sejny 12 26-33 11
6 LZS Radziłów (b) 12 21-33 9
7 LZS Wąsosz 12 13-30 6
  • Zmiana nazwy LZS na LKS Sejny.

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 LZS Turośń Kościelna (b) 14 65-12 25
2 LZS Kamionka Stara (b) 14 39-28 18
3 LKS Starosielce Białystok (b) 14 48-34 15
4 LZS Waliły (b) 14 29-31 13
5 LZS Kuźnica Białostocka 14 22-27 13
6 Łoś Wasilków 14 31-34 12
7 LZS Brańsk 14 27-46 10
8 LZS Hołówki Duże (b) 16 16-62 2
  • LZS Kamionka Stara oraz LZS Hołówki Duże wycofały się z rozgrywek po sezonie.

Grupa III

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 LZS Ciechanowiec 10 36-12 16
2 Orzeł Kleszczele (b) 10 26-28 12
3 LZS Wysokie Mazowieckie (b) 10 21-20 11
4 LZS Narewka (b) 10 23-33 8
5 Żubr Drohiczyn 10 23-27 7
6 LZS Czyżew 10 23-34 6
  • Tabela poprawiona, różnice od podanej w Gazecie Białostockiej.

Puchar Polski - rozgrywki okręgowe[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]