Paweł Biedziak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Paweł Biedziak (ur. 22 lutego 1961 w Ostrzeszowie) – ekspert public relations, były policjant i dziennikarz, oraz rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji i Najwyższej Izby Kontroli[1], obecnie radca prezesa NIK[2].

Życiorys[edytuj]

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie (matura 1980), harcerz i drużynowy 4 DH w szczepie "Watra".

Odbył studia magisterskie filozoficzno-teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu. W latach 1986-1991 odbył studia doktoranckie na Papieskim Wydziale Teologicznym, będąc równocześnie księdzem, duszpasterzem akademickim na poznańskim poligrodzie przy parafii św. Rocha w Poznaniu, oraz krótko w parafii św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim[3].

Po opuszczeniu stanu duchownego w 1991 wstąpił do policji. Zajmował się problematyką nieletnich. W latach 1994-1997 rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, od listopada 1997 rzecznik kolejnych czterech komendantów głównych policji. Karierę w policji skończył w styczniu 2007. Od 1991 roku związany z Kościołem Zielonoświątkowym, autor wielu publikacji w czasopiśmie „Chrześcijanin[4] oraz w portalu nieboiziemia.pl[5].

Od lutego 2007 r. do lutego 2009 r. był zastępcą redaktora naczelnego „Super Expressu” oraz współautorem 13 filmów dokumentalnych o historii polskiej policji (Zbrodnie niedoskonałe). 2 marca 2009 roku został rzecznikiem prasowym Najwyższej Izby Kontroli. 24 września 2015 roku przestał pełnić obowiązki rzecznika prasowego NIK. Został odwołany i przeniesiony na inne stanowisko w NIK przez Prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego, któremu doradzał odejście dla dobra NIK w związku z wnioskiem prokuratury chcącej postawić Kwiatkowskiemu zarzuty karne[6].

Prowadzi zajęcia z zakresu komunikacji społecznej na studiach podyplomowych Public Relations w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, oraz w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej[7].

Laureat nagrody Łeb PR 2007 przyznawanej przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations, członek Akademii Ekspertów PR.

Przypisy