Piotr Stępniak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piotr Stępniak
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk prawnych
Specjalność: kryminologia, penitencjarystyka, praca socjalna ze skazanymi, resocjalizacja[1]
Habilitacja

30 maja 1994[1]

Profesura

27 marca 2014[1]

Piotr Andrzej Stępniakpolski prawnik, dr hab. nauk prawnych, profesor Katedry i Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Wydziału Medycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Zakładu Penitencjarystyki Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1][2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

30 maja 1994 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Funkcjonowanie kurateli sądowej. Teoria a rzeczywistość[1][2]. 27 marca 2014 uzyskał tytuł profesora nauk prawnych[1]. Został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze i Zakładzie Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu[1].

Awansował na stanowisko profesora w Zakładzie Penitencjarystyki na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz w Katedrze i Zakładzie Prawa Medycznego i Farmaceutycznego na Wydziale Medycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu[1].

Został kierownikiem Zakładu Penitencjarystyki Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i członkiem Rady Dyscypliny Naukowej – Pedagogiki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i Prof. dr hab. Piotr Andrzej Stępniak, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2023-01-25].
  2. a b prof. UAM dr hab. Piotr Stępniak. wse.amu.edu.pl. [dostęp 2023-01-25].