Polanie II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Polanie II
Producent

Reality Pump Studios

Wydawca

Atari

Dystrybutor

TopWare Poland[1]

Data wydania

15 września 2003

Gatunek

strategiczna gra czasu rzeczywistego, gra fabularna

Tryby gry

jedno- i wieloosobowa

Kategorie wiekowe

PEGI: 12+

Język

polski, niemiecki, angielski

Wymagania sprzętowe
Platforma

Windows

Nośniki

CD (2)

Wymagania

Pentium III 1,2 GHz, 512 MB RAM, 64 MB akcelerator 3D, 1,2 GB HDD

Kontrolery

klawiatura, mysz

Strona internetowa

Polanie 2gra komputerowa, stanowiąca połączenie gry RTS i gry fabularnej. Stworzona została przez polską firmę Reality Pump Studios i wydana w Polsce przez TopWare 15 września 2003 roku. Jest kontynuacją gry Polanie z 1996 roku. Na Zachodzie została wydana pod tytułem KnightShift[2].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Gra rozpoczyna się w 704 roku. Wtedy to Kościej przejmuje władzę na terenach Polan, a dawnego władcę, młodego księcia Mirka, przenosi do innego wymiaru. Po pięciu latach kapłan Dobromir odnajduje Mirka i przywraca go do normalnego świata. W tym momencie przejmujemy kontrolę nad księciem i rozpoczynamy długą i trudną walkę ze złem.

Tryby gry[edytuj | edytuj kod]

  • kampania – została podzielona na 3 części. Pierwsza opowiada o walce Mirka z Kościejem i o tajemnicach przeszłości. W drugiej szukamy ukochanej Mirka, walczymy z wrogimi plemionami i z siłami czarnej magii. W ostatniej kampanii szukamy części legendarnego artefaktu: Smoczej Zbroi, by móc pokonać smoka, pustoszącego wioski i grody Polan. Wszystkie kampanie to połączenie RTS i RPG.
  • potyczka – tradycyjny tryb RTS, w którym rozwijamy wioskę, odkrywamy teren, nowe technologie i niszczymy wrogów. Postacie za zabitych wrogów dostają doświadczenie. Podstawą ekonomii jest mleko.
  • tryb RPG – tradycyjny tryb RPG, w którym rozwijamy bohatera, wykonujemy zadania i zbieramy lepsze uzbrojenie. Wśród kilkunastu misji zamieszczono specjalną kampanię RPG, szukamy w niej maga Dobromira.
  • gra wieloosobowa – możliwość grania w Potyczkę i RPG w internecie (maksymalnie do 8 graczy).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Polanie II. „Click!”. 9/2002, s. 17. Wydawnictwo Bauer. 
  2. KnightShift - PC. IGN. [dostęp 2014-02-01].