Post Mortem (gra komputerowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Post Mortem
Producent

Microïds

Wydawca

Microïds

Dystrybutor

PL: Cenega Poland[1]

Projektant

Jean-François Peletier

Silnik

Virtools

Data wydania

30 listopada 2002[1]
PL: 18 czerwca 2003[1]

Gatunek

gra przygodowa

Tryby gry

gra jednoosobowa

Kategorie wiekowe

ESRB: Mature[2]
PEGI: 16[1]

Wymagania sprzętowe
Platforma

Microsoft Windows

Nośniki

CD (2)

Wymagania

Kontrolery

mysz

Post Mortem (łac. po śmierci) – komputerowa gra przygodowa firmy Microïds. Postacie w grze są trójwymiarowe, zaś tła są dwuwymiarowe. Bohater prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci dwojga amerykańskich turystów. Dystrybucją w Polsce zajęła się firma Cenega Poland. Gra została pozytywnie odebrana przez krytyków otrzymując średnią 71% w serwisie Metacritic[2].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Głównym bohaterem gry jest Gustav MacPherson, amerykański detektyw, który przeniósł się do Paryża i zajął malarstwem. W grze występują także takie osoby, jak np. Sophia Blake, Gregoire de Allepin i Frank Kaufner.

Główne wątki[edytuj | edytuj kod]

Gracz ma za zadanie odnaleźć mordercę, który w bestialski sposób zabił parę turystów nazwiskiem Whyte w renomowanym paryskim hotelu Orphée. Zadanie Gustavowi zleca piękna Sophia Blake, podająca się za siostrę zabitej. Jak się później okaże, sprawa wygląda zupełnie inaczej, niż się wydaje na początku i zaczyna wybiegać poza ramy życia i śmierci.

Technikalia[edytuj | edytuj kod]

Postaci w grze są trójwymiarowe, ale co do teł autorzy zastosowali rozwiązanie znane wcześniej na przykład z gry Myst. Otoczenie sprawia wrażenie trójwymiarowego, ale tak naprawdę bohater znajduje się w środku "kuli" zewsząd wytapetowanej płaskimi teksturami. Dzięki temu karta graficzna nie musi renderować skomplikowanej grafiki 3D, a mimo to możemy rozglądać się w dowolnym kierunku w pionie i poziomie.

Świat obserwujemy z oczu bohatera, ale widzimy go w czasie rozmów, skryptowanych animacji i prerenderowanych filmów.

Gra jest dość brutalna, ponieważ MacPherson ma nadnaturalne zdolności i miewa wizje morderstwa. Poziom przemocy w filmach przedstawiających wizje został obniżony przez to, że właściwie cały krwawy fragment to pokaz slajdów.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Post Mortem (PC). Gry-Online. [dostęp 2012-08-07]. (pol.).
  2. a b Post Mortem PC. Metacritic. [dostęp 2012-08-07]. (ang.).