Priemjer-Liga (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rozgrywki Priemjer-Ligi w sezonie 2014/15 były 23. w historii rosyjskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Rozpoczęły się 3 sierpnia 2014 roku, a zakończyły w maju 2015. W lidze wzięło udział szesnaście drużyn, w tym aż 4, które awansowały z Pierwszej Dywizji – Mordowia, Arsenał, Torpedo i Ufa. Królem strzelców został Brazylijczyk Hulk z Zenita Petersburg, a jego drużyna zdobyła mistrzostwo Rosji.

Drużyny[edytuj]

Geographylogo.svg
lokalizacja klubów
Uczestnicy poprzedniej edycji
CSK CSKA Moskwa Simple gold crown.svg 1
ZEN Zenit Petersburg 2
LOK Lokomotiw Moskwa 3
DIN Dinamo Moskwa 4
KRA FK Krasnodar 5
SPA Spartak Moskwa 6
ROS FK Rostow Simple gold cup.svg 7
KUB Kubań Krasnodar 8
RUB Rubin Kazań 9
AMK Amkar Perm 10
URA Urał Jekaterynburg 11
TER Terek Grozny 12
Aiga uparrow inv.svg Awans z Pierwszej Dywizji
MOR Mordowia Sarańsk 1
TUŁ Arsenał Tuła 2
po barażach
TOR Torpedo Moskwa 3
UFA FK Ufa 4

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Tabela[edytuj]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
1. Zenit Petersburg 30 20 7 3 58 17 +41 67 Liga Mistrzów UEFA Faza grupowa
2. CSKA Moskwa 30 19 3 8 67 27 +40 60 Liga Mistrzów UEFA 3QR
3. FK Krasnodar 30 17 9 4 52 27 +25 60 Liga Europy UEFA III runda kwalifikacyjna
4. Dinamo Moskwa 30 14 8 8 53 36 +17 50 Brak licencji na grę w rozgrywkach UEFA
5. Rubin Kazań 30 13 9 8 39 33 +6 48
6. Spartak Moskwa 30 12 8 10 42 42 0 44
7. Lokomotiw Moskwa 30 11 10 9 31 25 +6 43
8. Mordowia Sarańsk 30 11 5 14 22 43 −21 38
9. Terek Grozny 30 10 7 13 30 30 0 37
10. Kubań Krasnodar 30 8 12 10 31 36 −5 36
11. Amkar Perm 30 8 8 14 25 42 −17 32
12. FK Ufa 30 7 10 13 26 39 −13 31
13. Urał Jekaterynburg 30 9 3 18 31 44 −13 30 Kwalifikacja do baraży o pozostanie
14. FK Rostow 30 7 8 15 27 51 −24 29
15. Torpedo Moskwa 30 6 11 13 28 45 −17 29 Spadek do Pierwszej Dywizji
16. Arsenał Tuła 30 7 4 19 20 45 −25 25

Lider kolejka po kolejce[edytuj]

Wyniki[edytuj]

Gospodarz \ Gość AMK TUŁ CSK DIN KRA KUB LOK MOR ROS RUB SPA TER TOR UFA URA ZEN
Amkar Perm 0:1 1:0 2:0 1:0 1:2 1:1 0:1 2:0 0:3 2:0 2:1 0:0 0:1 2:1 1:0
Arsenał Tuła 4:0 1:4 1:2 0:3 0:1 0:2 0:1 1:1 0:0 1:0 1:1 1:3 0:1 1:2 0:4
CSKA Moskwa 2:1 2:1 1:2 1:1 6:0 1:0 4:0 6:0 3:0 0:1 1:0 4:1 5:0 3:1 0:1
Dinamo Moskwa 5:0 2:2 1:0 1:1 2:2 2:2 2:1 7:3 0:2 1:2 3:0 0:0 3:1 2:0 0:1
FK Krasnodar 1:1 3:0 2:1 0:2 3:2 1:0 4:0 2:1 2:0 4:0 2:0 2:2 0:2 1:1 2:2
Kubań Krasnodar 1:0 5:1 0:1 1:2 1:1 2:1 0:0 2:2 2:1 3:3 1:0 1:1 2:0 0:2 0:0
Lokomotiw Moskwa 3:1 0:1 1:3 4:2 0:0 1:1 1:1 2:1 3:0 1:0 2:1 2:0 0:0 1:0 0:1
Mordowia Sarańsk 1:0 1:0 0:1 0:1 2:1 0:0 0:0 0:0 0:1 1:3 1:0 1:0 0:2 2:1 1:0
FK Rostow 1:1 0:1 1:1 2:2 0:2 2:1 0:1 2:1 1:2 2:1 0:1 1:0 2:0 1:0 0:5
Rubin Kazań 1:1 1:0 2:1 1:1 1:2 1:0 1:1 5:0 2:0 0:4 2:1 2:1 1:1 2:1 0:1
Spartak Moskwa 3:3 2:0 0:4 1:0 1:3 1:1 1:1 4:2 1:1 1:0 1:1 3:1 1:2 2:0 1:1
Terek Grozny 4:0 3:0 1:2 0:0 0:1 0:0 0:0 1:0 2:1 1:1 4:2 0:1 1:0 1:3 1:2
Torpedo Moskwa 1:1 0:1 0:2 1:3 0:3 0:0 0:1 2:0 2:1 2:2 0:1 0:0 2:2 3:1 1:1
FK Ufa 1:1 0:1 3:3 0:2 0:2 3:2 1:0 1:2 0:0 1:1 1:2 0:1 1:1 0:1 1:1
Urał Jekaterynburg 1:0 1:0 3:4 2:1 1:1 0:1 2:0 2:3 0:1 1:3 2:0 0:1 0:2 1:1 1:2
Zenit Petersburg 2:0 1:0 2:1 3:2 4:0 1:0 1:0 5:0 3:0 1:1 0:0 1:3 8:1 1:0 3:0

Baraże[edytuj]

3 czerwca Tom Tomsk - Urał Jekaterynburg 0–1 (0-0)
7 czerwca Urał Jekaterynburg - Tom Tomsk 0–0 (0-0) Ural pozostał w Priemjer-Lidze.

3 czerwca FK Tosno - FK Rostow 0–1 (0-0)
7 czerwca FK Rostow - FK Tosno 4–1 (1-1) Rostow pozostał w Priemjer-Lidze.

W nawiasach podano wyniki po 1. połowie

Zobacz też[edytuj]