Puchar Świata w biathlonie 2002/2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w Biathlonie 2001/2002 << >> Puchar Świata w Biathlonie 2003/2004
Puchar Świata w Biathlonie
Biathlon pictogram.svg
2001/20022002/20032003/2004
Kobiety
Generalna Niemcy Martina Glagow
Sprint Francja Sylvie Becaert
Bieg Indywidualny Norwegia Linda Tjørhom
Bieg Na Dochodzenie Niemcy Martina Glagow
Bieg masowy Rosja Albina Achatowa
Sztafety  Rosja
Puchar Narodów  Rosja
Mężczyźni
Generalna Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Sprint Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Bieg Indywidualny Norwegia Halvard Hanevold
Bieg Na Dochodzenie Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Bieg masowy Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Sztafety  Białoruś
Puchar Narodów  Norwegia

Puchar Świata w biathlonie 2002/2003 to 26. sezonem w historii tej dyscypliny sportu. Pierwsze zawody odbyły się 5 grudnia 2002 r. w szwedzkim Östersund, zaś sezon kończyły Mistrzostwa Świata w Chanty-Mansyjsku.

Klasyfikację generalna pań po raz pierwszy w karierze wygrała Niemka Martina Glagow, która wyprzedziła o 30 punktów Rosjankę Albinę Achatową oraz o 49 Francuzkę Sylvie Becaert. Niemka triumfowała również w klasyfikacji biegu pościgowego, a także zajęła drugie miejsce w klasyfikacji sprintu, którą wygrała Sylvie Becaert. Pozostałe klasyfikację wygrały Linda Tjørhom (bieg indywidualny) oraz Albina Achatowa (bieg masowy). Obie klasyfikację drużynowe wygrały Rosjanki.

Wśród panów po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Ole Einar Bjørndalen. Norweg jedenaście razy zwyciężał w zawodach pucharu świata i zgromadził 737 punktów. Drugi w klasyfikacji, Białorusin Władimir Draczew miał na koncie 630 punktów, zaś trzeci Ricco Gross 613. Bjørndalen wygrał także trzy z czterech klasyfikacji poszczególnych konkurencji. Triumfował w sprincie, biegu pościgowym oraz biegu masowym. Jedyną konkurencją w której nie wygrał był bieg indywidualny, gdzie najlepszy okazał się jego rodak Halvard Hanevold. W klasyfikacji narodów najlepsi byli Norwegowie zaś sztafety wygrali Białorusini.

Kalendarz[edytuj]

Mężczyźni[edytuj]

Wyniki[edytuj]

1. Szwecja Östersund, 05.12.2002 – 07.12.2002
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
5 grudnia 2002 Sprint (10 km) Norwegia Frode Andresen Francja Raphaël Poirée Białoruś Aleh Ryżenkau
7 grudnia 2002 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Norwegia
Egil Gjelland
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
Halvard Hanevold
 Rosja
Wiktor Majgurow
Siergiej Rożkow
Siergiej Czepikow
Pawieł Rostowcew
 Niemcy
Ricco Gross
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
8 grudnia 2002 Bieg Na Dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Francja Raphaël Poirée Norwegia Egil Gjelland
2. Słowenia PokljukaSzwecja Östersund, 11.12.2002 – 15.12.2002
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 grudnia 2002 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Aleh Ryżenkau
 Norwegia
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Frode Andresen
Halvard Hanevold
 Rosja
Wiktor Majgurow
Siergiej Rożkow
Siergiej Czepikow
Pawieł Rostowcew
14 grudnia 2002 Sprint (10 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Norwegia Frode Andresen Ukraina Andrij Deryzemla
15 grudnia 2002 Bieg Na Dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Niemcy Ricco Gross Norwegia Frode Andresen
3. Słowacja Osrblie, 19.12.2002 - 22.12.2002
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
19 grudnia 2002 Sprint (10 km) Francja Raphaël Poirée Słowenia Janez Marič Norwegia Frode Andresen
20 grudnia 2002 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Rosja
Wiktor Majgurow
Pawieł Rostowcew
Siergiej Rożkow
Siergiej Czepikow
 Niemcy
Peter Sendel
Sven Fischer
Michael Greis
Frank Luck
 Francja
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
22 grudnia 2002 Bieg Na Dochodzenie Francja Raphaël Poirée Niemcy Ricco Gross Białoruś Władimir Draczew
4. Niemcy Oberhof, 08.01.2003 – 12.01.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
9 stycznia 2003 Sprint (10 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Rosja Siergiej Czepikow Austria Wolfgang Rottmann
11 stycznia 2003 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Rosja
Wiktor Majgurow
Pawieł Rostowcew
Siergiej Rożkow
Siergiej Czepikow
 Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Aleh Ryżenkau
 Francja
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
12 stycznia 2003 Bieg masowy (15 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Białoruś Władimir Draczew Francja Raphaël Poirée
5. Niemcy Ruhpolding, 15.01.2003 – 19.01.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 stycznia 2003 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Francja
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
 Niemcy
Michael Greis
Sven Fischer
Peter Sendel
Ricco Gross
 Norwegia
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
18 stycznia 2003 Sprint (10 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Norwegia Frode Andresen Francja Raphaël Poirée
19 stycznia 2003 Bieg Na Dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Francja Raphaël Poirée Niemcy Frank Luck
6. Włochy Anterselva, 23.01.2003 – 26.01.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
23 stycznia 2003 Bieg Indywidualny Białoruś Władimir Draczew Norwegia Halvard Hanevold Norwegia Stian Eckhoff
25 stycznia 2003 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Aleh Ryżenkau
 Norwegia
Egil Gjelland
Lars Berger
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
 Włochy
René Cattarinussi
Rene Laurent Vuillermoz
Devis da Canal
Wilfried Pallhuber
26 stycznia 2003 Bieg masowy (15 km) Ukraina Andrij Deryzemla Rosja Pawieł Rostowcew Niemcy Ricco Gross
7. Finlandia Lahti, 8.02.2003 - 9.02.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
8 lutego 2003 Sprint (10 km) Niemcy Alexander Wolf Rosja Siergiej Czepikow Białoruś Alaksiej Ajdarau
9 lutego 2003 Bieg masowy (15 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Białoruś Aleh Ryżenkau Norwegia Halvard Hanevold
8. Norwegia Holmenkollen, 13.02.2003 - 16.02.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
13 lutego 2003 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Aleh Ryżenkau
 Rosja
Siergiej Rożkow
Pawieł Rostowcew
Nikołaj Krugłow
Siergiej Czepikow
 Norwegia
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
15 lutego 2003 Sprint (10 km) Białoruś Władimir Draczew Rosja Pawieł Rostowcew Niemcy Sven Fischer
16 lutego 2003 Bieg Na Dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Niemcy Sven Fischer Norwegia Stian Eckhoff
9. Szwecja Östersund, 20.02.2003 - 23.02.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
20 lutego 2003 Sprint (10 km) Niemcy Sven Fischer Białoruś Władimir Draczew Norwegia Lars Berger
21 lutego 2003 Bieg Indywidualny (20 km) Słowenia Janez Marič Czechy Zdeněk Vítek Słowenia Marko Dolenc
23 lutego 2003 Bieg Na Dochodzenie (12,5 km) Białoruś Władimir Draczew Czechy Zdeněk Vítek Norwegia Halvard Hanevold
Mistrzostwa Świata Rosja Chanty-Mansyjsk, 15.03.2003 - 23.03.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 marca 2003 Sprint (10 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Niemcy Ricco Gross Czechy Zdeněk Vítek
16 marca 2003 Bieg Na Dochodzenie (12,5 km) Niemcy Ricco Gross Norwegia Halvard Hanevold Finlandia Paavo Puurunen
19 marca 2003 Bieg Indywidualny (20 km) Norwegia Halvard Hanevold Finlandia Vesa Hietalahti Niemcy Ricco Gross
21 marca 2003 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Niemcy
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Gross
Frank Luck
 Rosja
Wiktor Majgurow
Pawieł Rostowcew
Siergiej Rożkow
Siergiej Czepikow
 Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Aleh Ryżenkau
23 marca 2003 Bieg masowy (15 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Niemcy Sven Fischer Francja Raphaël Poirée

Klasyfikacje[edytuj]

Klasyfikacja generalna [1] (23 starty)
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 737
2 Białoruś Władimir Draczew 630
3 Niemcy Ricco Groß 613
4 Francja Raphaël Poirée 591
5 Norwegia Halvard Hanevold 553
6 Norwegia Frode Andresen 486
7 Rosja Siergiej Czepikow 466
8 Białoruś Aleh Ryżenkau 451
9 Polska Tomasz Sikora 442
10 Niemcy Sven Fischer 440
11 Norwegia Stian Eckhoff 432
12 Rosja Pawieł Rostowcew 366
13 Norwegia Egil Gjelland 365
14 Francja Vincent Defrasne 362
15 Austria Christoph Sumann 340
16 Czechy Zdeněk Vítek 338
17 Niemcy Frank Luck 291
18 Łotwa Ilmārs Bricis 290
19 Rosja Siergiej Rożkow 281
20 Francja Julien Robert 252
21 Niemcy Peter Sendel 250
22 Włochy René Cattarinussi 249
23 Słowenia Janez Marič 219
24 Austria Wolfgang Perner 207
25 Słowenia Marko Dolenc 206
26 Niemcy Michael Greis 195
27 Finlandia Paavo Puurunen 192
Miejsce Zawodnik Punkty
28 Austria Wolfgang Rottmann 186
29 Austria Daniel Mesotitsch 183
30 Ukraina Andrij Deryzemla 172
31 Włochy Wilfried Pallhuber 165
32 Francja Ferréol Cannard 154
33 Finlandia Vesa Hietalahti 142
34 Ukraina Wjaczesław Derkacz 141
35 Rosja Wiktor Majgurow 141
36 Rosja Siergiej Bakirow 131
37 Białoruś Rustam Waliullin 127
38 Czechy Roman Dostál 121
39 Niemcy Alexander Wolf 96
40 Szwecja Carl Johan Bergman 96
41 Słowenia Tomas Globočnik 94
42 Rosja Nikołaj Krugłow 93
43 Norwegia Lars Berger 92
44 Słowacja Marek Matiaško 78
45 Estonia Indrek Tobreluts 75
46 Niemcy Andreas Birnbacher 70
47 Białoruś Alaksiej Ajdarau 67
48 Stany Zjednoczone Jeremy Teela 67
49 Estonia Dimitri Borovik 66
50 Austria Ludwig Gredler 56
51 Słowacja Pavol Hurajt 49
52 Czechy Petr Garabik 46
53 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 42
54 Szwecja Jakob Börjesson 41
Miejsce Zawodnik Punkty
55 Ukraina Rusłan Łysenko 40
56 Szwecja Björn Ferry 39
57 Finlandia Timo Antila 36
58 Ukraina Ołeksandr Biłanenko 33
59 Norwegia Dag Bjørndalen 29
60 Rosja Michaił Koczkin 26
61 Białoruś Siergiej Nowikow 26
62 Rosja Filipp Szulman 26
63 Łotwa Oļegs Maļuhins 25
64 Japonia Kyoji Suga 19
65 Rosja Siergiej Rusinow 17
66 Słowenia Janez Ožbolt 14
67 Szwecja Tord Wiksten 12
68 Austria Friedrich Pinter 11
69 Estonia Janno Prants 10
70 Ukraina Roman Pryma 10
71 Czechy Tomáš Holubec 9
72 Norwegia Tor Halvor Bjoernstad 7
73 Szwecja Mattias Nilsson 7
74 Niemcy Marco Morgenstern 7
75 Francja Gilles Marguet 6
76 Łotwa Raivis Zīmelis 6
77 Niemcy Carsten Pump 5
78 Czechy Michal Šlesingr 4
79 Szwajcaria Jean-Marc Chabloz 3
80 Białoruś Aleksander Syman 1
81 Słowacja Pavol Novák 1

Bieg Indywidualny [2]
(trzy starty)

Sprint [3]
(dziewięć startów)

Bieg Pościgowy [4]
(siedem startów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Halvard Hanevold 96
2 Finlandia Vesa Hietalahti 83
3 Niemcy Ricco Gross 80
4 Norwegia Egil Gjelland 64
5 Słowenia Janez Marič 61
6 Białoruś Władimir Draczew 61
7 Polska Tomasz Sikora 60
8 Niemcy Peter Sendel 60
9 Francja Vincent Defrasne 58
10 Norwegia Stian Eckhoff 50
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 328
2 Norwegia Frode Andresen 252
3 Białoruś Władimir Draczew 247
4 Francja Raphaël Poirée 226
5 Niemcy Sven Fischer 213
6 Rosja Siergiej Czepikow 199
7 Niemcy Ricco Gross 192
8 Norwegia Halvard Hanevold 180
9 Białoruś Aleh Ryżenkau 175
10 Austria Christoph Sumann 160
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 230
2 Niemcy Ricco Gross 205
3 Francja Raphaël Poirée 199
4 Białoruś Władimir Draczew 197
5 Norwegia Halvard Hanevold 154
6 Norwegia Frode Andresen 151
7 Norwegia Stian Eckhoff 150
8 Białoruś Aleh Ryżenkau 148
9 Rosja Siergiej Czepikow 147
10 Polska Tomasz Sikora 144

Bieg masowy [5]
(cztery starty)

Sztafeta [6]
(osiem startów)

Puchar Narodów [7]
(dwanaście startów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 150
2 Białoruś Władimir Draczew 114
3 Francja Raphaël Poirée 114
4 Niemcy Ricco Gross 109
5 Białoruś Aleh Ryżenkau 100
6 Francja Julien Robert 96
7 Rosja Pawieł Rostowcew 91
8 Francja Vincent Defrasne 88
9 Niemcy Peter Sendel 88
10 Niemcy Sven Fischer 86
Miejsce Kraj Punkty
1  Białoruś 319
2  Rosja 318
3  Norwegia 298
4  Niemcy 288
5  Francja 279
6  Słowenia 242
7  Austria 239
8  Estonia 214
9  Szwecja 210
10  Ukraina 202
Miejsce Kraj Punkty
1  Norwegia 4029
2  Niemcy 3778
3  Rosja 3704
4  Białoruś 3599
5  Francja 3547
6  Austria 3424
7  Słowenia 3247
8  Czechy 3074
9  Włochy 2938
10  Szwecja 2887

Kobiety[edytuj]

Wyniki[edytuj]

1. Szwecja Östersund, 05.12.2002 – 07.12.2002
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
5 grudnia 2002 Sprint (7,5 km) Rosja Olga Zajcewa Francja Sylvie Becaert Rosja Olga Pylowa
6 grudnia 2002 Sztafeta (4 × 6 km)  Niemcy
Katrin Apel
Uschi Disl
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
 Norwegia
Linda Tjørhom
Gro Marit Istad-Kristiansen
Tora Berger
Gunn Margit Andreassen
 Rosja
Olga Pylowa
Olga Zajcewa
Anna Bogalij
Albina Achatowa
8 grudnia 2002 Bieg Na Dochodzenie (10 km) Niemcy Kati Wilhelm Rosja Olga Zajcewa Niemcy Katja Beer
2. Słowenia PokljukaSzwecja Östersund, 11.12.2002 – 15.12.2002
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 grudnia 2002 Sztafeta (4 × 6 km)  Rosja
Swietłana Czernousowa
Galina Kuklewa
Irina Malgina
Swietłana Iszmuratowa
 Niemcy
Martina Glagow
Simone Denkinger
Andrea Henkel
Katja Beer
 Bułgaria
Nina Klenowska
Pawlina Filipowa
Jekaterina Dafowska
Iwa Karagiosowa
13 grudnia 2002 Sprint (7,5 km) Norwegia Linda Tjørhom Rosja Swietłana Iszmuratowa Bułgaria Jekaterina Dafowska
15 grudnia 2002 Bieg Na Dochodzenie (10 km) Niemcy Katja Beer Norwegia Linda Tjørhom Finlandia Sanna-Leena Perunka
3. Słowacja Osrblie, 19.12.2002 - 22.12.2002
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
19 grudnia 2002 Sprint (7,5 km) Rosja Galina Kuklewa Rosja Albina Achatowa Niemcy Uschi Disl
21 grudnia 2002 Sztafeta (4 × 6 km)  Białoruś
Lilija Jefremowa
Olga Nazarowa
Ludmiła Arluskajka
Ołena Zubryłowa
 Niemcy
Martina Glagow
Simone Denkinger
Katja Beer
Kati Wilhelm
 Norwegia
Liv-Kjersti Eikeland
Borghild Ouren
Gunn Margit Andreassen
Linda Tjørhom
22 grudnia 2002 Bieg Na Dochodzenie (10 km) Bułgaria Jekaterina Dafowska Rosja Galina Kuklewa Niemcy Martina Glagow
4. Niemcy Oberhof, 08.01.2003 – 12.01.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
8 stycznia 2003 Sprint (7,5 km) Bułgaria Jekaterina Dafowska Francja Sylvie Becaert Czechy Kateřina Holubcová
10 stycznia 2003 Sztafeta (4 × 6 km)  Niemcy
Katrin Apel
Uschi Disl
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Rosja
Albina Achatowa
Swietłana Czernousowa
Galina Kuklewa
Olga Pylowa
 Francja
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
Julie Carraz
Corinne Niogret
12 stycznia 2003 Bieg masowy (12,5 km) Niemcy Uschi Disl Bułgaria Jekaterina Dafowska Francja Sylvie Becaert
5. Niemcy Ruhpolding, 15.01.2003 – 19.01.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 stycznia 2003 Sztafeta (4 × 6 km)  Rosja
Albina Achatowa
Swietłana Czernousowa
Galina Kuklewa
Olga Pylowa
 Niemcy
Martina Glagow
Uschi Disl
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Norwegia
Linda Tjørhom
Ann-Elen Skjelbreid
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
17 stycznia 2003 Sprint (7,5 km) Rosja Galina Kuklewa Niemcy Martina Glagow Rosja Olga Pylowa
19 stycznia 2003 Bieg Na Dochodzenie (10 km) Bułgaria Jekaterina Dafowska Niemcy Martina Glagow Rosja Swietłana Iszmuratowa
6. Włochy Anterselva, 23.01.2003 – 26.01.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
23 stycznia 2003 Bieg Indywidualny (15 km) Bułgaria Jekaterina Dafowska Francja Sandrine Bailly Norwegia Linda Tjørhom
24 stycznia 2003 Sztafeta (4 × 6 km)  Rosja
Albina Achatowa
Anna Bogalij
Swietłana Czernousowa
Olga Pylowa
 Niemcy
Simone Denkinger
Uschi Disl
Katja Beer
Kati Wilhelm
 Białoruś
Lilija Jefremowa
Olga Nazarowa
Ludmiła Arluskajka
Ołena Zubryłowa
25 stycznia 2003 Bieg masowy (12,5 km) Rosja Albina Achatowa Francja Sylvie Becaert Francja Corinne Niogret
7. Finlandia Lahti, 8.02.2003 - 9.02.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
8 lutego 2003 Sprint (7,5 km) Rosja Olga Pylowa Rosja Albina Achatowa Niemcy Kati Wilhelm
9 lutego 2003 Bieg masowy (12,5 km) Niemcy Kati Wilhelm Niemcy Martina Glagow Bułgaria Jekaterina Dafowska
8. Norwegia Holmenkollen, 13.02.2003 - 16.02.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
13 lutego 2003 Sztafeta (4 × 6 km)  Rosja
Albina Achatowa
Swietłana Czernousowa
Olga Zajcewa
Olga Pylowa
 Białoruś
Lilija Jefremowa
Olga Nazarowa
Ludmiła Arluskajka
Ołena Zubryłowa
 Francja
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
Corinne Niogret
Sylvie Becaert
15 lutego 2003 Sprint (7,5 km) Francja Sandrine Bailly Rosja Albina Achatowa Niemcy Martina Glagow
16 lutego 2003 Bieg Na Dochodzenie (10 km) Niemcy Martina Glagow Białoruś Ołena Zubryłowa Włochy Michela Ponza
9. Szwecja Östersund, 20.02.2003 - 23.02.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
20 lutego 2003 Sprint (7,5 km) Niemcy Kati Wilhelm Białoruś Ołena Zubryłowa Niemcy Uschi Disl
22 lutego 2003 Bieg Indywidualny (15 km) Rosja Olga Zajcewa Norwegia Linda Tjørhom Rosja Olga Pylowa
23 lutego 2003 Bieg Na Dochodzenie (10 km) Białoruś Ołena Zubryłowa Norwegia Linda Tjørhom Czechy Kateřina Holubcová
Mistrzostwa Świata Rosja Chanty-Mansyjsk, 15.03.2003 - 23.03.2003
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 marca 2003 Sprint (7,5 km) Francja Sylvie Becaert Ukraina Ołena Petrowa Czechy Kateřina Holubcová
16 marca 2003 Bieg Na Dochodzenie (10 km) Francja Sandrine Bailly

Niemcy Martina Glagow

Rosja Swietłana Iszmuratowa
18 marca 2003 Bieg Indywidualny (15 km) Czechy Kateřina Holubcová Białoruś Ołena Zubryłowa Norwegia Gunn Margit Andreassen
20 marca 2003 Sztafeta (4 × 6 km)  Rosja
Albina Achatowa
Swietłana Iszmuratowa
Galina Kuklewa
Swietłana Czernousowa
 Ukraina
Oksana Chwostenko
Iryna Merkuszina
Oksana Jakowlewa
Ołena Petrowa
 Niemcy
Simone Denkinger
Uschi Disl
Kati Wilhelm
Martina Glagow
22 marca 2003 Bieg masowy (12,5 km) Rosja Albina Achatowa Rosja Swietłana Iszmuratowa Francja Sandrine Bailly

Klasyfikacje[edytuj]

Klasyfikacja Generalna [8] (23 starty)
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Martina Glagow 729
2 Rosja Albina Achatowa 699
3 Francja Sylvie Becaert 680
4 Bułgaria Jekaterina Dafowska 644
5 Białoruś Ołena Zubryłowa 634
6 Francja Sandrine Bailly 570
7 Niemcy Uschi Disl 535
8 Czechy Kateřina Holubcová 523
9 Rosja Swietłana Czernousowa 465
10 Rosja Olga Pylowa 463
11 Rosja Swietłana Iszmuratowa 463
12 Niemcy Katja Beer 445
13 Niemcy Kati Wilhelm 429
14 Norwegia Gunn Margit Andreassen 391
15 Finlandia Sanna-Leena Perunka 366
16 Francja Corinne Niogret 361
17 Niemcy Andrea Henkel 344
18 Norwegia Linda Tjørhom 340
19 Rosja Olga Zajcewa 296
20 Niemcy Katrin Apel 296
21 Niemcy Simone Denkinger 294
22 Bułgaria Pawlina Filipowa 269
23 Rosja Galina Kuklewa 268
Miejsce Zawodnik Punkty
24 Rosja Anna Bogalij 239
25 Włochy Michela Ponza 226
26 Słowacja Martina Halinárová 186
27 Bułgaria Irina Nikułczina 170
28 Słowacja Soňa Mihoková 164
29 Białoruś Olga Nazarowa 150
30 Francja Florence Baverel-Robert 147
31 Słowenia Andreja Mali 139
32 Słowacja Anna Murínová 125
33 Ukraina Ołena Petrowa 123
34 Białoruś Lilija Jefremowa 118
35 Polska Magdalena Gwizdoń 76
36 Francja Christelle Gros 73
37 Białoruś Jekatierina Iwanowa 71
38 Słowenia Tadeja Brankovič 69
39 Słowenia Andreja Koblar 66
40 Japonia Tamami Tanaka 65
41 Ukraina Oksana Chwostenko 57
42 Finlandia Eija Salonen 54
43 Włochy Saskia Santer 53
44 Austria Anna Sprung 49
45 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 34
46 Chińska Republika Ludowa Sun Ribo 31
Miejsce Zawodnik Punkty
47 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 31
48 Czechy Zdenka Vejnarová 30
49 Norwegia Ann-Elen Skjelbreid 28
50 Rumunia Éva Tófalvi 28
51 Szwecja Anna Carin Zidek 27
52 Włochy Nathalie Santer 25
53 Czechy Lenka Faltusová 25
54 Norwegia Gro Marit Istad-Kristiansen 22
55 Niemcy Romy Beer 21
56 Stany Zjednoczone Jill Beste Krause 21
57 Bułgaria Iwa Karagiosowa 20
58 Norwegia Ann Helen Grande 19
59 Czechy Irena Česneková 14
60 Japonia Ikuyo Tsukidate 13
61 Finlandia Outi Kettunen 13
62 Słowenia Lucija Larisi 8
63 Bułgaria Radka Popowa 6
64 Bułgaria Nina Klenowska 5
65 Stany Zjednoczone Rachel Steer 5
66 Rosja Irina Malgina 4
67 Czechy Magda Rezlerová 3
68 Norwegia Tora Berger 1

Bieg Indywidualny [9]
(trzy starty)

Sprint [10]
(dziewięć startów)

Bieg Pościgowy [11]
(siedem startów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Linda Tjørhom 89
2 Bułgaria Jekaterina Dafowska 80
3 Białoruś Ołena Zubryłowa 80
4 Norwegia Gunn Margit Andreassen 77
5 Czechy Kateřina Holubcová 76
6 Rosja Albina Achatowa 74
7 Francja Corinne Niogret 66
8 Niemcy Martina Glagow 66
9 Francja Sylvie Becaert 60
10 Niemcy Simone Denkinger 58
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Francja Sylvie Becaert 280
2 Niemcy Martina Glagow 270
3 Bułgaria Jekaterina Dafowska 253
4 Rosja Albina Achatowa 238
5 Rosja Olga Pylowa 234
6 Niemcy Uschi Disl 218
7 Francja Sandrine Bailly 216
8 Niemcy Katja Beer 208
9 Niemcy Kati Wilhelm 198
10 Czechy Kateřina Holubcová 196
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Martina Glagow 257
2 Białoruś Ołena Zubryłowa 244
3 Francja Sylvie Becaert 197
4 Rosja Albina Achatowa 194
5 Francja Sandrine Bailly 180
6 Bułgaria Jekaterina Dafowska 175
7 Rosja Swietłana Iszmuratowa 150
8 Niemcy Uschi Disl 150
9 Niemcy Katja Beer 147
10 Czechy Kateřina Holubcová 145

Bieg masowy [12]
(cztery starty)

Sztafeta [13]
(osiem startów)

Puchar Narodów [14]
(dwanaście startów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Rosja Albina Achatowa 126
2 Rosja Swietłana Iszmuratowa 120
3 Francja Sylvie Becaert 119
4 Niemcy Uschi Disl 118
5 Francja Corinne Niogret 115
6 Bułgaria Jekaterina Dafowska 113
7 Niemcy Martina Glagow 108
8 Francja Sandrine Bailly 97
9 Niemcy Kati Wilhelm 93
10 Czechy Kateřina Holubcová 93
Miejsce Kraj Punkty
1  Rosja 339
2  Niemcy 327
3  Białoruś 293
4  Norwegia 278
5  Francja 249
6  Bułgaria 246
7  Czechy 229
8  Słowenia 215
9  Słowacja 191
10  Japonia 172
Miejsce Kraj Punkty
1  Rosja 4086
2  Niemcy 4034
3  Francja 3760
4  Bułgaria 3532
5  Białoruś 3393
6  Norwegia 3370
7  Słowacja 3129
8  Czechy 3118
9  Finlandia 3008
10  Słowenia 3000

Wyniki Polaków[edytuj]

Indywidualnie[edytuj]

(do uzupełnienia)

Drużynowo[edytuj]

(do uzupełnienia)

Przypisy