Puchar Świata w biathlonie 2012/2013 – Ruhpolding 2013
- Główny artykuł:
Ruhpolding 2013
9 - 13 stycznia | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puchar Świata w Biathlonie 2012/2013
|
Zawody pucharu świata w biathlonie w Ruhpolding są piątymi w sezonie 2012/2013 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje były rozgrywane w dniach 9 – 13 stycznia. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu masowym oraz w biegu sztafetowym.
Program zawodów[edytuj | edytuj kod]
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
9 stycznia | Sztafeta kobiet | 18:15 CET | 22 |
10 stycznia | Sztafeta mężczyzn | 18:15 CET | 26 |
11 stycznia | Sprint kobiet | 18:15 CET | 101 |
12 stycznia | Sprint mężczyzn | 18:15 CET | 102 |
13 stycznia | Bieg masowy kobiet | 13:00 CET | 30 |
13 stycznia | Bieg masowy mężczyzn | 15:30 CET | 30 |
Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Sprint (10 km) szczegóły |
Martin Fourcade Francja (FRA) |
Jewgienij Ustiugow Rosja (RUS) |
Andriej Makowiejew Rosja (RUS) |
Bieg masowy (15 km) szczegóły |
Martin Fourcade Francja (FRA) |
Dmitrij Małyszko Rosja (RUS) |
Emil Hegle Svendsen Norwegia (NOR) |
Sztafeta (4×7,5 km) szczegóły |
Francja | Norwegia | Austria |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Sprint (7,5 km) szczegóły |
Miriam Gössner Niemcy (GER) |
Darja Domraczewa Białoruś (BLR) |
Kaisa Mäkäräinen Finlandia (FIN) |
Bieg masowy (12,5 km) szczegóły |
Tora Berger Norwegia (NOR) |
Darja Domraczewa Białoruś (BLR) |
Olga Zajcewa Rosja (RUS) |
Sztafeta (4×6 km) szczegóły |
Norwegia | Rosja | Czechy |
Biegi sprinterskie[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Do zawodów zgłoszonych zostało 102 zawodników. W zawodach nie wystartował Tim Burke.
Wyniki:
Lp. | Zawodnik | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|
1. | Martin Fourcade | 0+0 | 23:51,5 | 0,0 |
2. | Jewgienij Ustiugow | 0+0 | 24:07,9 | +16,4 |
3. | Andriej Makowiejew | 0+0 | 24:24,5 | +33,0 |
4. | Emil Hegle Svendsen | 0+1 | 24:30,6 | +39,1 |
5. | Dmitrij Małyszko | 1+0 | 24:30,7 | +39,2 |
6. | Lars Helge Birkeland | 0+0 | 24:35,8 | +44,3 |
7. | Tarjei Bø | 0+0 | 24:36,5 | +45,0 |
8. | Jean-Guillaume Béatrix | 0+0 | 24:39,2 | +47,7 |
9. | Andrij Deryzemla | 0+0 | 24:39,4 | +47,9 |
10. | Scott Perras | 0+0 | 24:40,5 | +49,0 |
11. | Dominik Landertinger | 0+1 | 24:42,5 | +51,0 |
12. | Jakov Fak | 1+0 | 24:42,6 | +51,1 |
13. | Alexis Bœuf | 0+0 | 24:44,9 | +53,4 |
14. | Simon Eder | 0+0 | 24:46,2 | +54,7 |
15. | Arnd Peiffer | 1+0 | 24:47,9 | +56,4 |
16. | Simon Schempp | 0+0 | 24:48,6 | +57,1 |
17. | Erik Lesser | 0+0 | 24:49,4 | +57,9 |
18. | Carl Johan Bergman | 0+1 | 24:50,4 | +58,9 |
19. | Anton Szypulin | 0+1 | 24:51,0 | +59,5 |
20. | Ondřej Moravec | 0+1 | 24:52,6 | +1:01,1 |
. | ... | ... | ... | ... |
85. | Łukasz Szczurek | 1+2 | 27:24,8 | +3:33,3 |
92. | Adam Kwak | 1+1 | 28:02,4 | +4:10,9 |
97. | Rafał Lepel | 0+4 | 28:40,1 | +4:48,6 |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Do zawodów zgłoszonych zostało 101 zawodniczki. W zawodach nie wystartowały Agnieszka Cyl i Anna-Karin Strömstedt. Zawodów nie ukończyła Lanny Barnes.
Wyniki:
Lp. | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|
1. | Miriam Gössner | 0+1 | 20:57,2 | 0,0 |
2. | Darja Domraczewa | 0+1 | 21:04,3 | +7,1 |
3. | Kaisa Mäkäräinen | 1+0 | 21:14,7 | +17,5 |
4. | Andrea Henkel | 0+0 | 21:23,0 | +25,8 |
5. | Marie Habert | 0+0 | 21:32,9 | +35,7 |
6. | Jana Gereková | 0+0 | 21:35,0 | +37,8 |
7. | Weronika Nowakowska-Ziemniak | 0+0 | 21:39,4 | +42,2 |
8. | Wałentyna Semerenko | 0+1 | 21:39,5 | +42,3 |
9. | Fanny Welle-Strand Horn | 0+0 | 21:40,2 | +43,0 |
10. | Mari Laukkanen | 0+0 | 21:44,8 | +47,6 |
11. | Gabriela Soukalová | 0+0 | 21:48,2 | +51,0 |
12. | Tora Berger | 0+2 | 21:49,9 | +52,7 |
=13. | Synnøve Solemdal | 0+1 | 21:56,8 | +59,6 |
=13. | Krystyna Pałka | 0+0 | 21:56,8 | +59,6 |
15. | Andreja Mali | 0+0 | 22:02,2 | +1:05,0 |
16. | Karin Oberhofer | 0+0 | 22:02,3 | +1:05,1 |
17. | Olga Zajcewa | 0+1 | 22:02,5 | +1:05,3 |
18. | Wiktorija Semerenko | 0+1 | 22:03,2 | +1:06,0 |
19. | Ołena Pidhruszna | 1+0 | 22:08,2 | +1:11,0 |
20. | Veronika Vítková | 1+0 | 22:09,8 | +1:12,6 |
. | ... | ... | ... | ... |
27. | Magdalena Gwizdoń | 0+2 | 22:22,1 | +1:24,9 |
87. | Monika Hojnisz | 0+4 | 25:02,9 | +4:05,7 |
Biegi masowe[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Do zawodów zgłoszonych zostało 30 zawodników. Wszyscy ukończyli zawody.
Wyniki:
Lp. | Zawodnik | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|
1. | Martin Fourcade | 0+0+0+0 | 36:27,7 | 0,0 |
2. | Dmitrij Małyszko | 1+0+0+0 | 36:28,2 | +0,5 |
3. | Emil Hegle Svendsen | 0+1+1+0 | 36:38,3 | +10,6 |
4. | Alexis Bœuf | 1+0+0+0 | 36:38,6 | +10,9 |
5. | Simon Schempp | 0+1+0+0 | 36:38,7 | +11,0 |
6. | Jakov Fak | 1+0+1+0 | 36:39,3 | +11,6 |
7. | Andreas Birnbacher | 0+1+0+0 | 36:43,7 | +16,0 |
8. | Henrik L’Abée-Lund | 0+0+1+0 | 36:49,4 | +21,7 |
9. | Björn Ferry | 0+0+0+0 | 36:50,5 | +22,8 |
10. | Lars Helge Birkeland | 0+0+0+0 | 36:59,0 | +31,3 |
11. | Dominik Landertinger | 0+0+1+1 | 37:05,7 | +38,0 |
12. | Lukas Hofer | 0+1+1+0 | 37:07,2 | +39,5 |
13. | Jewgienij Ustiugow | 1+0+0+1 | 37:07,3 | +39,6 |
14. | Tarjei Bø | 0+1+0+0 | 37:15,0 | +47,3 |
15. | Arnd Peiffer | 0+1+0+1 | 37:23,0 | +55,3 |
16. | Andrij Deryzemla | 1+0+1+0 | 37:25,4 | +57,7 |
17. | Jean-Guillaume Béatrix | 0+0+0+2 | 37:35,4 | +1:07,7 |
18. | Michal Šlesingr | 1+1+0+0 | 37:39,7 | +1:12,0 |
19. | Tim Burke | 0+0+1+1 | 37:46,6 | +1:18,9 |
20. | Simon Eder | 0+0+1+0 | 37:55,0 | +1:27,3 |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Do zawodów zgłoszonych zostało 30 zawodniczek. Wszystkie zawodniczki ukończyły zawody.
Wyniki:
Lp. | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|
1. | Tora Berger | 0+0+1+0 | 37:14,4 | 0,0 |
2. | Darja Domraczewa | 1+0+1+0 | 37:41,1 | +26,7 |
3. | Olga Zajcewa | 0+0+0+1 | 37:52,2 | +37,8 |
4. | Wiktorija Semerenko | 0+0+0+1 | 38:07,9 | +53,5 |
5. | Teja Gregorin | 0+0+1+0 | 38:16,2 | +1:01,8 |
6. | Kaisa Mäkäräinen | 0+1+1+1 | 38:17,3 | +1:02,9 |
7. | Selina Gasparin | 0+0+2+0 | 38:35,4 | +1:21,0 |
8. | Miriam Gössner | 2+2+1+1 | 38:36,1 | +1:21,7 |
9. | Anastasija Kuźmina | 0+2+1+0 | 38:50,5 | +1:36,1 |
10. | Ołena Pidhruszna | 0+1+0+1 | 38:54,4 | +1:40,0 |
11. | Fanny Welle-Strand Horn | 1+0+0+0 | 38:55,1 | +1:40,7 |
12. | Marie Habert | 0+0+0+1 | 39:03,5 | +1:49,1 |
13. | Andrea Henkel | 0+1+0+2 | 39:08,8 | +1:54,4 |
14. | Olga Wiłuchina | 0+1+1+1 | 39:16,1 | +2:01,7 |
15. | Krystyna Pałka | 1+0+1+0 | 39:34,9 | +2:20,5 |
16. | Wałentyna Semerenko | 0+0+2+0 | 39:39,0 | +2:24,6 |
17. | Veronika Vítková | 2+0+0+0 | 39:43,1 | +2:28,7 |
18. | Synnøve Solemdal | 1+1+1+1 | 39:43,9 | +2:29,5 |
19. | Anaïs Bescond | 0+0+0+3 | 39:52,0 | +2:37,6 |
20. | Nadieżda Skardino | 0+1+0+0 | 39:53,5 | +2:39,1 |
. | ... | ... | ... | ... |
22 . | Magdalena Gwizdoń | 1+1+2+1 | 40:20,8 | +3:06,4 |
26 . | Weronika Nowakowska-Ziemniak | 1+0+2+0 | 40:35,9 | +3:21,5 |
Biegi sztafetowe[edytuj | edytuj kod]
Do zawodów zgłoszonych zostało 26 sztafet. Rywalizacji z powodu zdublowania nie ukończyły Estonia, Łotwa, Polska, Rumunia, Chiny, Wielka Brytania, Litwa.
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Wyniki:
Miejsce | Kraj | Imię i nazwisko | Strzelanie 1 | Strzelanie 2 | Czas biegu | Miejsce drużyny | Strata po zmianie | Łączny czas | Łączna strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Francja | Simon Fourcade | 0+0 | 0+0 | 18:11,0 | 4 | +4,6 | 1:13:11,2 | 0,0 |
Jean-Guillaume Béatrix | 0+1 | 0+1 | 18:20,4 | 2 | +0,3 | ||||
Alexis Bœuf | 0+0 | 0+1 | 18:23,5 | 4 | +5,1 | ||||
Martin Fourcade | 0+0 | 0+0 | 18:16,3 | 1 | 0,0 | ||||
2. | Norwegia | Lars Helge Birkeland | 0+0 | 0+0 | 18:09,0 | 3 | +2,6 | 1:13:20,6 | +9,4 |
Tarjei Bø | 0+0 | 0+3 | 18:22,1 | 1 | 0,0 | ||||
Henrik L’Abée-Lund | 0+1 | 0+0 | 18:23,5 | 2 | +4,8 | ||||
Emil Hegle Svendsen | 0+1 | 0+3 | 18:26,0 | 2 | +9,4 | ||||
3. | Austria | Simon Eder | 0+0 | 0+2 | 18:22,8 | 10 | +16,4 | 1:13:20,9 | +9,7 |
Friedrich Pinter | 0+2 | 0+1 | 18:10,2 | 4 | 1,9 | ||||
Dominik Landertinger | 0+0 | 0+1 | 18:16,8 | 1 | 0,0 | ||||
Christoph Sumann | 0+3 | 0+0 | 18:31,1 | 3 | +9,7 | ||||
4. | Niemcy | Simon Schempp | 0+1 | 0+1 | 18:06,4 | 1 | 0,0 | 1:13:32,2 | +21,0 |
Andreas Birnbacher | 0+0 | 0+0 | 18:25,8 | 3 | 1,1 | ||||
Arnd Peiffer | 0+1 | 0+0 | 18:22,7 | 3 | 5,1 | ||||
Erik Lesser | 0+0 | 0+0 | 18:37,3 | 4 | +21,0 | ||||
5. | Rosja | Aleksiej Wołkow | 0+0 | 0+0 | 18:11,9 | 5 | +5,5 | 1:14:45,9 | +1:34,7 |
Andriej Makowiejew | 0+1 | 0+3 | 18:45,7 | 9 | +26,5 | ||||
Jewgienij Garaniczew | 0+0 | 0+2 | 19:00,1 | 6 | +1:07,9 | ||||
Anton Szypulin | 0+1 | 0+1 | 18:48,2 | 5 | +1:34,7 | ||||
6. | Szwecja | Carl Johan Bergman | 0+1 | 0+1 | 18:13,0 | 6 | +6,6 | 1:14:50,7 | +1:39,5 |
Björn Ferry | 0+1 | 0+1 | 18:21,3 | 6 | +3,2 | ||||
Christoffer Eriksson | 0+2 | 0+3 | 19:29,2 | 7 | +1:13,7 | ||||
Fredrik Lindström | 0+1 | 0+3 | 18:47,2 | 6 | +1:39,5 | ||||
7. | Ukraina | Serhij Semenow | 0+1 | 0+2 | 18:36,8 | 12 | +30,4 | 1:14:59,4 | +1:48,2 |
Andrij Deryzemla | 0+0 | 0+1 | 17:57,1 | 5 | +2,8 | ||||
Serhij Sedniew | 0+1 | 0+0 | 18:47,3 | 5 | +31,4 | ||||
Artem Pryma | 0+3 | 0+2 | 19:38,2 | 7 | +1:48,2 | ||||
8. | Słowenia | Peter Dokl | 0+0 | 0+0 | 18:21,8 | 9 | +15,4 | 1:16:02,9 | +2:51,7 |
Klemen Bauer | 0+0 | 0+3 | 18:21,1 | 8 | +11,8 | ||||
Janez Marič | 1+3 | 0+3 | 20:36,0 | 8 | +2:29,1 | ||||
Jakov Fak | 0+1 | 0+1 | 18:44,0 | 8 | +2:51,7 | ||||
9. | Białoruś | Jauhienij Abramienka | 0+1 | 0+0 | 18:45,9 | 14 | +39,5 | 1:16:26,6 | +3:15,4 |
Uładzimir Czapielin | 0+1 | 0+1 | 19:32,6 | 15 | +1:47,4 | ||||
Alaksandr Babczyn | 0+0 | 0+2 | 19:16,7 | 12 | +2:45,4 | ||||
Juryj Ladau | 0+0 | 0+0 | 18:51,4 | 9 | +3:15,4 | ||||
10. | Słowacja | Pavol Hurajt | 0+1 | 0+1 | 19:16,0 | 20 | +1:09,6 | 1:16:34,8 | +3:23,6 |
Dušan Šimočko | 0+2 | 0+1 | 18:42,9 | 11 | +1:27,8 | ||||
Matej Kazár | 1+3 | 0+1 | 19:29,6 | 9 | +2:38,7 | ||||
Martin Otčenáš | 0+2 | 0+0 | 19:06,3 | 10 | +3:23,6 | ||||
. | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
22. | Polska | Łukasz Szczurek | 0+0 | 0+2 | 19:01,9 | 16 | +55,5 | LAP | LAP |
Adam Kwak | 0+0 | 0+0 | 19:23,9 | 16 | +1:54,7 | ||||
Rafał Lepel | 0+3 | 0+1 | 20:54,7 | 20 | +4:30,7 | ||||
Łukasz Słonina | 1+3 | 0+3 | LAP | LAP | LAP |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Do zawodów zgłoszone zostały 22 sztafety. Rywalizacji z powodu zdublowania nie ukończyły Finlandia, Rumunia, Estonia, Bułgaria, Korea Południowa.
Wyniki:
Miejsce | Kraj | Imię i nazwisko | Strzelanie 1 | Strzelanie 2 | Czas biegu | Miejsce drużyny | Strata po zmianie | Łączny czas | Łączna strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Norwegia | Hilde Fenne | 0+0 | 0+2 | 17:30,0 | 4 | 9,2 | 1:08:13,2 | 0,0 |
Ann Kristin Flatland | 0+0 | 0+1 | 17:02,9 | 3 | 3,2 | ||||
Synnøve Solemdal | 0+0 | 0+1 | 16:59,4 | 1 | 0,0 | ||||
Tora Berger | 0+0 | 0+0 | 16:40,9 | 1 | 0,0 | ||||
2. | Rosja | Jekatierina Głazyrina | 0+0 | 0+0 | 17:49,9 | 10 | 29,1 | 1:09:07,9 | +54,7 |
Olga Wiłuchina | 0+0 | 0+0 | 16:46,7 | 4 | +6,9 | ||||
Jekatierina Szumiłowa | 0+0 | 0+1 | 17:21,6 | 2 | +25,9 | ||||
Olga Zajcewa | 0+0 | 0+0 | 17:09,7 | 2 | +54,7 | ||||
3. | Czechy | Veronika Vítková | 0+2 | 0+0 | 17:27,6 | 3 | 6,8 | 1:10:05,0 | +1:51,8 |
Gabriela Soukalová | 0+1 | 0+1 | 17:02,2 | 2 | 17:02,2 | ||||
Kristyna Cerna | 0+0 | 0+1 | 18:11,8 | 6 | +1:09,3 | ||||
Veronika Zvařičová | 0+0 | 0+2 | 17:23,4 | 3 | +1:51,8 | ||||
4. | Niemcy | Nadine Horchler | 0+1 | 0+2 | 18:01,9 | 16 | +41,1 | 1:10:08,6 | +1:55,4 |
Miriam Gössner | 0+0 | 0+1 | 16:27,8 | 1 | 0,0 | ||||
Tina Bachmann | 0+0 | 0+3 | 18:09,1 | 5 | +1:06,5 | ||||
Andrea Henkel | 0+0 | 0+2 | 17:29,8 | 4 | +1:55,4 | ||||
5. | Włochy | Dorothea Wierer | 0+0 | 0+2 | 17:32,3 | 5 | +11,5 | 1:10:16,7 | +2:03,5 |
Karin Oberhofer | 0+0 | 0+1 | 17:13,7 | 6 | +16,3 | ||||
Nicole Gontier | 0+0 | 0+1 | 17:25,9 | 3 | 39,6 | ||||
Alexia Runggaldier | 0+0 | 0+0 | 18:04,8 | 5 | +2:03,5 | ||||
6. | Francja | Marie-Laure Brunet | 0+0 | 0+0 | 17:44,3 | 7 | +23,5 | 1:10:18,2 | +2:05,0 |
Sophie Boilley | 0+1 | 0+2 | 16:55,1 | 5 | +9,7 | ||||
Marine Bolliet | 0+1 | 0+0 | 17:57,0 | 4 | +1:04,1 | ||||
Anaïs Bescond | 0+0 | 0+2 | 17:41,8 | 6 | +2:05,0 | ||||
7. | Ukraina | Wiktorija Semerenko | 0+0 | 0+1 | 17:27,1 | 2 | +6,3 | 1:10:39,6 | +2:26,4 |
Julija Dżima | 0+2 | 0+0 | 17:28,7 | 8 | +26,1 | ||||
Wałentyna Semerenko | 0+0 | 1+3 | 18:24,0 | 9 | +1:47,5 | ||||
Ołena Pidhruszna | 0+0 | 0+1 | 17:19,8 | 7 | +2:26,4 | ||||
8. | Białoruś | Nadzieja Skardzina | 0+0 | 0+0 | 17:32,9 | 6 | 12,1 | 1:11:05,4 | +2:52,2 |
Ludmiła Kalinczyk | 0+1 | 0+2 | 17:50,5 | 13 | +53,7 | ||||
Nastassia Dubarezawa | 0+2 | 1+3 | 19:03,3 | 15 | +2:54,4 | ||||
Darja Domraczewa | 0+0 | 0+0 | 16:38,7 | 8 | +2:52,2 | ||||
9. | Słowacja | Martina Chrapanova | 0+0 | 0+0 | 18:31,2 | 20 | +1:10,4 | 1:11:21,5 | +3:08,3 |
Anastasija Kuźmina | 0+1 | 0+2 | 17:14,9 | 15 | +1:16,4 | ||||
Jana Gereková | 0+1 | 0+1 | 17:16,8 | 7 | +1:30,6 | ||||
Terezia Poliakova | 0+1 | 0+2 | 18:18,6 | 9 | +3:08,3 | ||||
10. | Polska | Krystyna Pałka | 0+1 | 0+2 | 17:57,4 | 13 | +36,6 | 1:11:49,7 | +3:36,5 |
Weronika Nowakowska-Ziemniak | 0+0 | 0+2 | 17:20,9 | 12 | 48,6 | ||||
Monika Hojnisz | 0+3 | 0+0 | 17:59,9 | 8 | +1:45.9 | ||||
Agnieszka Cyl | 0+0 | 0+0 | 18:31,5 | 10 | +3:36,5 |