Puchar Świata w kolarstwie torowym 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w kolarstwie torowym
199719981999
Zwycięzca
 Niemcy

Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 1998 to 6. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował cztery rundy: w kolumbijskim Cali w dniach 22-24 maja 1998 roku, w kanadyjskiej Victorii w dniach 29-31 maja 1998 roku, w stolicy Niemiec - Berlinie w dniach 12-14 czerwca 1998 roku oraz we francuskim Hyères w dniach 19-21 czerwca 1998 roku.

Trofeum sprzed roku broniła reprezentacja Francji. W tym sezonie najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec.

Klasyfikacja narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Punkty
1.  Niemcy 351
2.  Francja 333
3.  Stany Zjednoczone 234
4.  Australia 220
5.  Rosja 214
6.  Włochy 166
7.  Wielka Brytania 160
8.  Hiszpania 134
9.  Polska 90
10.  Dania 80

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Niemcy Jens Fiedler Francja Laurent Gané Stany Zjednoczone Marty Nothstein
2. Kanada Victoria Francja Frédéric Magné Stany Zjednoczone Marty Nothstein Niemcy Jan van Eijden
3. Niemcy Berlin Niemcy Jens Fiedler Australia Darryn Hill Kolumbia John Gonzales
4. Francja Hyères Włochy Roberto Chiappa Niemcy Eyk Pokorny Łotwa Viesturs Bērziņš

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Niemcy Stefan Nimke Hiszpania José Antonio Escuredo Grecja Dimitris Georgalis
2. Kanada Victoria Stany Zjednoczone Erin Hartwell Francja Frédéric Lancien Polska Grzegorz Krejner
3. Niemcy Berlin Francja Arnaud Tournant Niemcy Sören Lausberg Polska Grzegorz Krejner
4. Francja Hyères Francja Hervé Thuet Japonia Narihiro Inamura Wielka Brytania Craig MacLean

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Francja Arnaud Tournant Stany Zjednoczone Marty Nothstein Francja Laurent Gané
2. Kanada Victoria Francja Frédéric Magné Niemcy Jan van Eijden Niemcy Jens Fiedler
3. Niemcy Berlin Francja Florian Rousseau Francja Frédéric Magné Łotwa Viesturs Bērziņš
4. Francja Hyères Francja Laurent Gané Australia Sean Eadie Niemcy Eyk Pokorny

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Francja
Arnaud Tournant
Laurent Gané
Damien Gerard
 Niemcy
Jens Fiedler
Stefan Nimke
Jan Van Eijden
 Grecja
George Chimonetos
Dimitris Georgalis
Labros Wassilopoulos
2. Kanada Victoria  Niemcy
Jens Fiedler
Stefan Nimke
Jan Van Eijden
 Francja
John Giletto
Frédéric Lancien
Laurent Gané
 Polska
Grzegorz Krejner
Marcin Mientki
Grzegorz Trębski
3. Niemcy Berlin  Niemcy
Jens Fiedler
Sören Lausberg
Eyk Pokorny
 Francja
Arnaud Tournant
Florian Rousseau
Frédéric Magné
 Polska
Grzegorz Krejner
Marcin Mientki
Grzegorz Trębski
4. Francja Hyères  Francja
Hervé Thuet
Laurent Gané
Vincent Le Quellec
 Grecja
George Chimonetos
Dimitris Georgalis
Labros Wassilopoulos
 Wielka Brytania
Craig Percival
Chris Hoy
Craig MacLean

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Australia Luke Roberts Niemcy Stefan Steinweg Polska Robert Karśnicki
2. Kanada Victoria Niemcy Stefan Steinweg Dania Michael Sandstød Australia Brett Lancaster
3. Niemcy Berlin Niemcy Robert Bartko Ukraina Serhij Matwiejew Hiszpania Antonio Tauler
4. Francja Hyères Niemcy Jens Lehmann Włochy Andrea Collinelli Rosja Aleksiej Markow

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Francja
Fabien Merciris
Damien Pommereau
Jérôme Neuville
Andy Flickinger
 Argentyna
Gustavo Artacho
Gonzalo Garcia
Walter Pérez
Edgardo Simón
 Hiszpania
Adolfo Alperi
Cristóbal Forcadell
Isaac Gálvez
Iván Herrero
2. Kanada Victoria  Australia
Brett Lancaster
Timothy Lyons
Luke Roberts
Michael Rogers
 Nowa Zelandia
Gary Anderson
Brendon Cameron
Timothy Carswell
Lee Vertongen
 Dania
Tayeb Braikia
Jimmi Madsen
Jakob Piil
Michael Sandstød
3. Niemcy Berlin  Niemcy
Guido Fulst
Christian Lademann
Daniel Becke
Robert Bartko
 Ukraina
Ołeksandr Fedenko
Ołeksandr Symonenko
Serhij Matwiejew
Serhij Czerniawski
 Rosja
Anton Szantyr
Eduard Gricun
Aleksiej Markow
Nikołaj Kuzniecow
4. Francja Hyères  Włochy
Andrea Collinelli
Mario Benetton
Adler Capelli
Cristiano Citton
 Ukraina
Ołeksandr Fedenko
Ołeksandr Symonenko
Serhij Matwiejew
Serhij Czerniawski
 Rosja
Anton Szantyr
Eduard Gricun
Aleksiej Markow
Nikołaj Kuzniecow

Madison[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Argentyna
Gabriel Curuchet
Juan Curuchet
 Hiszpania
Isaac Gálvez
Joan Llaneras
 Niemcy
Stefan Steinweg
Mario Vonhof
2. Kanada Victoria  Australia
Luke Roberts
Michael Rogers
 Hiszpania
Isaac Gálvez
Joan Llaneras
 Dania
Tayeb Braikia
Jakob Piil
3. Niemcy Berlin  Włochy
Silvio Martinello
Andrea Collinelli
 Belgia
Matthew Gilmore
Etienne De Wilde
 Niemcy
Guido Fulst
Stefan Steinweg
4. Francja Hyères  Włochy
Silvio Martinello
Marco Villa
 Belgia
Matthew Gilmore
Etienne De Wilde
 Szwajcaria
Bruno Risi
Kurt Betschart

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Hiszpania Joan Llaneras Francja Jean-Michel Tessier Rosja Andriej Minachin
2. Kanada Victoria Kanada Brian Walton Dania Jimmi Madsen Rosja Pawieł Chamidulin
3. Niemcy Berlin Dania Michael Sandstød Wielka Brytania Rob Hayles Francja Philippe Ermenault
4. Francja Hyères Dania Michael Sandstød Włochy Silvio Martinello Szwajcaria Bruno Risi

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

500 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Francja Magali Faure Australia Michelle Ferris Rosja Galina Jeniuchina
2. Kanada Victoria Australia Michelle Ferris Rosja Oksana Griszyna Niemcy Nicole Reinhardt
3. Niemcy Berlin Francja Félicia Ballanger Niemcy Kathrin Freitag Chińska Republika Ludowa Jiang Cuihua
4. Francja Hyères Francja Félicia Ballanger Chińska Republika Ludowa Jiang Cuihua Ukraina Iryna Janowycz

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Francja Magali Faure Australia Michelle Ferris Stany Zjednoczone Jennie Reed
2. Kanada Victoria Australia Michelle Ferris Rosja Oksana Griszyna Kanada Tanya Dubnicoff
3. Niemcy Berlin Francja Félicia Ballanger Australia Michelle Ferris Rosja Oksana Griszyna
4. Francja Hyères Francja Félicia Ballanger Niemcy Ulrike Weichelt Rosja Oksana Griszyna

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Włochy Antonella Bellutti Litwa Rasa Mažeikytė Stany Zjednoczone Erin Veenstra
2. Kanada Victoria Australia Lucy Tyler Sharman Rosja Swietłana Samochwałowa Stany Zjednoczone Erin Veenstra
3. Niemcy Berlin Australia Lucy Tyler Sharman Rosja Natalja Karimowa Niemcy Judith Arndt
4. Francja Hyères Litwa Rasa Mažeikytė Wielka Brytania Yvonne McGregor Holandia Leontien van Moorsel

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Włochy Antonella Bellutti Rosja Olga Slusariewa Nowa Zelandia Rawea Greewood
2. Kanada Victoria Australia Lucy Tyler Sharman Rosja Olga Slusariewa Nowa Zelandia Rawea Greewood
3. Niemcy Berlin Niemcy Judith Arndt Włochy Antonella Bellutti Australia Lucy Tyler Sharman
4. Francja Hyères Rosja Natalja Karimowa Australia Alayna Burns Stany Zjednoczone Karen Dunne

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]