Savages: Ponad bezprawiem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Savages: Ponad bezprawiem
Savages
Gatunek

sensacyjny

Data premiery

6 lipca 2012
28 września 2012 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

131 minut

Reżyseria

Oliver Stone

Scenariusz

Shane Salerno
Don Winslow(inne języki)
Oliver Stone

Muzyka

Adam Peters

Zdjęcia

Dan Mindel

Wytwórnia

Relativity Media

Dystrybucja

Universal Pictures

Budżet

45.000.000 $[1]

Strona internetowa

Savages: Ponad bezprawiem (ang. Savages) – amerykański film sensacyjny z 2012 roku w reżyserii Olivera Stone’a, powstały na podstawie powieści Dona Winslowa pod tym samym tytułem.

Światowa premiera filmu miała miejsce 6 lipca 2012 roku, natomiast w Polsce odbyła się 28 września 2012 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Ben (Aaron Johnson) i Chon (Taylor Kitsch), dwóch młodych chłopaków z Kalifornii, wpada na pomysł rozkręcenia dochodowego interesu - zakładają plantację marihuany. Okazuje się to strzałem w dziesiątkę, ich towar uważany jest za najlepszy w okolicy, zdobywają coraz większą rzeszę klientów. Wiedzie im się również w życiu prywatnym - łączą się w miłosnym trójkącie z piękną blondynką o pseudonimie „O” (Blake Lively). Wspólnie mieszkają, sypiają, wydają łatwo zarobione pieniądze na przyjemności. Sielanka nie trwa jednak długo - ich interesem zaczyna się interesować Elena (Salma Hayek), bezwzględna szefowa meksykańskiej mafii. Do drzwi domu trójki przyjaciół puka jej wysłannik - płatny zabójca Lado (Benicio del Toro). Początkowo proponuje im współpracę, dołączenie do mafii i podział zysków. Gdy ci odmawiają, porywa „O” i grozi chłopakom, że w razie fiaska negocjacji natychmiast ją zamorduje. Dotychczas wyluzowani i pokojowo nastawieni do świata Spin i Chon ruszają w pogoń za Lado. Są uzbrojeni po zęby i związani przysięgą, że nie cofną się przed niczym, by odzyskać ukochaną. Niespodziewanie znajdą się w samym środku wojny mafii z policją, a ich sojusznikiem okaże się tajny agent Dennis (John Travolta).

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Amy Kaufman: 'Katy Perry,' 'Savages' will get caught in 'Spider-Man's' web. [w:] Los Angeles Times [on-line]. Tribune Company, 5 lipca 2012. [dostęp 2012-08-24].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]