Sniper Elite

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy gry komputerowej. Zobacz też: inne znaczenia słowa Snajper.
Sniper Elite
Producent Rebellion Developments
Wydawca Ubisoft
Dystrybutor OniGames
Seria gier Sniper Elite
Gatunek przygodowa gra akcji
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Język angielski, polski
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, PlayStation 2, Xbox, Wii
Nośniki PC: CD
Wymagania

procesor Pentium 4 1,4 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna z 32 MB RAM

Kontynuacja Sniper Elite V2 (2012)

Sniper Elite – skradankowa gra akcji zrealizowana przez zespół developerski Rebellion Developments. Akcja rozgrywa się wiosną 1945 roku w ostatnich dniach II wojny światowej, w czasie rosyjsko-niemieckiej bitwy o Berlin i zarazem na początku zimnej wojny[1].

Opis[edytuj | edytuj kod]

Jest to gra akcji typu stealth zrealizowana przez zespół developerski Rebellion Developments, znany ze stworzenia m.in. takich gier jak: Rainbow Six: Lone Wolf i Delta Force: Urban Warfare na konsolę PlayStation oraz Aliens Vs. Predator na PC. Akcja ukazana została w pełni trójwymiarowej grafice generowanej przez zaawansowany engine graficzny Asura engine (widok zarówno pierwszo jak i trzecioosobowy), a rozgrywa się wiosną 1945 roku w ostatnich dniach II wojny światowej (w czasie rosyjsko-niemieckiej bitwy o Berlin, stolicę III Rzeszy) i zarazem na początku zimnej wojny.

Sniper Elite pozwala na rozgrywkę w trzech trybach: kampania dla pojedynczego gracza, kooperacyjna rozgrywka dla dwóch graczy na podzielonym ekranie) oraz gra wieloosobowa w sieci lokalnej i w Internecie. W trybie SP gracz wciela się w postać Petera Mauera, elitarnego niemieckiego snajpera zrekrutowanego przez angielską agencję BSS. Przed nim dziesięć niebezpiecznych misji, w których przeciwstawi się agentom sowieckiego NKWD i pozostałościom Armii Niemieckiej. Jednym z głównych celów tej bitwy, pierwszej bitwy pomiędzy wschodem a zachodem, jest niedopuszczenie Rosjan do przejęcia tajnych projektów niemieckich inżynierów i uczonych.

Zmagania w całości umiejscowione zostały na terenie zdewastowanego Berlina, pełnego gruzów i ruin. W czasie wykonywania powierzanych zadań grający korzysta głównie z kilku typów karabinów snajperskich, wyciszonego pistoletu, karabinu lub pistoletu maszynowego oraz granatów, niekiedy wykorzystuje również bomby (potykacze) lub Panzerschreck. Podstawą jest skradanie się, ukrywanie się za przeszkodami oraz „ciche” eliminowanie wrogów[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]