Dyskusja wikipedysty:Retap1: Różnice pomiędzy wersjami

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Usunięta treść Dodana treść
Plushy (dyskusja | edycje)
→‎Wifey: nowa sekcja
→‎Dikobraz: nowa sekcja
Linia 100: Linia 100:
* dodać informacje o wyróżnieniach i nagrodach branżowych przyznanych tej aktorce (AVN itd.)
* dodać informacje o wyróżnieniach i nagrodach branżowych przyznanych tej aktorce (AVN itd.)
Po skończeniu użyj [[Pomoc:Zmiana nazwy strony|zakładki przenieś]], aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, [[Wikipedysta:Plushy|Plushy]] ([[Dyskusja wikipedysty:Plushy|dyskusja]]) 16:45, 27 wrz 2012 (CEST)
Po skończeniu użyj [[Pomoc:Zmiana nazwy strony|zakładki przenieś]], aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, [[Wikipedysta:Plushy|Plushy]] ([[Dyskusja wikipedysty:Plushy|dyskusja]]) 16:45, 27 wrz 2012 (CEST)

== [[Dikobraz]] ==

Dzień dobry. Widzę, że przywróciłeś poprzednią wersję hasła. Rozumiem, że powoduje tobą chęć nadania jednolitego wyglądu hasłom o pismach satyrycznych demoludów. Tym niemniej, zanim zechcesz zrobić ponownie revert, proszę, zwróć uwagę na sposób redagowania poświęconych prasie haseł w polskiej Wikipedii, a w związku z tym na kilka spraw edycyjnych. Napisane przez ciebie hasła, poprawne pod względem merytorycznym, nie są jednak do końca zgodne ze standardem hasła encyklopedycznego. Np. stosujesz zaimki, co wprowadza bezzasadny ton do hasła (piszesz o "Dikobrazie" per ''on''). Zamiast stosować precyzyjne określenie "tygodnik" rozpoczynasz hasło od określenia "czasopismo" (tu, "Dikobraz" był zawsze tygodnikiem; to np. "Szpilki" zmieniały cykl wydawniczy i zasadne jest rozpoczęcie od neutralnego "czasopisma", by przy opisie historii gazety odnotowywać zmiany cyklu). W tym zapędzie do rugowania określenia "tygodnik", sprawiasz też, że hasło staje się niepoprawne stylistycznie. Np. zdanie ''Po 21 sierpnia 1968 cieszyło się jeszcze względną swobodą wypowiedzi (...)'' nie informuje ''co'' cieszyło się tą swobodą wypowiedzi. Proponuję abyś skorzystał z wzoru "Dikobraza" dla poprawienia innych założonych haseł i przy pisaniu następnych. Pozdrawiam, [[Wikipedysta:Arek1979|Arek1979]] ([[Dyskusja wikipedysty:Arek1979|dyskusja]]) 21:29, 13 paź 2012 (CEST).

Wersja z 21:29, 13 paź 2012

Zmiana tytułów

Nie pomogę Ci w zmianie tytułów. Pamiętam, że było wiele dyskusji na ten temat - czy pisać skrócone tytuły, czy pełne. Jeśli dobrze pamiętam, to uzgodniono pozostawienie tytułów pełnych. Obecnie mam bardzo mało czasu na edytowanie wikipedii. Pozdrawiam. Sobol2222 -- Dyskusja 19:31, 18 mar 2011 (CET)[odpowiedz]

Aktorki erotyczne

Proszę grzeczniej, wikipedia nie jest moją własnością. Kategoria została opróżniona po dyskusji (bodajże w Kawiarence, już jakiś czas temu) i przeniesiona pod Kategoria:Aktorki pornograficzne, dlatego ta kat. została usunięta. Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 16:16, 20 mar 2011 (CET)[odpowiedz]

Męskie katolickie zakony i zgromadzenia zakonne

Czytaj logi dokladnie. Strona byla kasowana 2x, w odstepie ponad roku, za drugim razem powod kasowania to: 00:34, 13 lut 2011 WTM (dyskusja | edycje | zablokuj) usunął Męskie katolickie zakony i zgromadzenia zakonne ‎ (Decyzja z poczekalni: Wikipedia:Poczekalnia/Załatwione_artykuły_(czerwiec_2010/3). Zresztą taki sam był powód pierwszego skasowania. Masur juhu? 16:39, 20 mar 2011 (CET)[odpowiedz]

Odp:Katolickie zakony i zgromadzenia zakonne

NIe nie jest moja własnością Dyskusja nad jej usunięciem odbuła się a jej zapis jest tutaj [1]--Adamt rzeknij słowo 19:04, 20 mar 2011 (CET)[odpowiedz]

Ines Cudna

Nie zamieszczamy tak krótkich wpisów. A jeżeli nie ma we wpisie wskazań encyklopedyczności to kasuje natychmiast.

Powitanie!!

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest
    Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia
    Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie
    Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność
    Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej
    Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Witam w imieniu Komitetu powitalnego polskiej wikipedii.Pozdtrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 09:47, 6 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Odp:Okno życia

Odp:Okno życia

Być może mnie stać, Panie Pater, ale mimo wszystko cofam, ponieważ:

  1. informacja, że Bydgoszcz jest w metropolii gnieźnienskiej jest bezsensowna i bezcelowa w tym artykule,
  2. Okna życia nie sa wymysłem wspólczesności, dlatego rys historyczny powinien być przed opisem mechanizmów wzywania zakonnic
  3. nie mam pewności, ze w tysiącletniej historii Polski pierwsze okno życia otwarto w 2006 roku
  4. wyrzucenie ilustracji na koniec jest nielogiczne ponieważ nie koresponduje ona z treścią
  5. zastąpienie szczególowych źrodeł gromadzonych przez lata prze wielu Wikipedystow jednym linkiem z niekompletnymi (!) informacjami jest złym pomysłem (żródła internetowe nie sa aż tak trwałe)
  6. wprowadzenie numeracji do tabeli zmusza kolejnych redaktorów do modyfikacji calej tabeli - nie ma takiego zwyczaju na Wikipedii
  7. numeracja jest zbędna - Wikipedia nie jest katalogiem.

Również Ciebie pozdrawiam. Albertus teolog (dyskusja) 23:26, 23 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Usunięcie konta

Witam. Nie ma takiej możliwości.

Zapisując zmiany, wyrażasz nieodwołalną zgodę na udostępnianie Twojego wkładu w licencję Creative Commons: Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach – wersja 3.0 oraz na licencji GFDL Do tego celu potrzebny jest Twój nick w historii zmian.

Uprzedzę następny wpis: konstytucja, ochrona danych i wszelkie inne instytucje jak dotąd nie doprowadziły do usunięcia konta (może jednak nikt nie próbował, mimo straszenia, co wielu czyniło).

Możesz zaprzestać edytowania po prostu, możesz wrócić po latach.

Niektórzy, w ramach demonstracji zmieniają hasło dostępu, pisząc nowe na oślep. Wtedy już sam się nie zalogujesz.

Stronę dyskusji można zarchiwizować (usunięcie też nie wchodzi w rachubę).

A tak w ogóle, to najlepiej zrobić sobie przerwę, a za jakiś czas wrócić. Są osoby, które, po zastanowieniu się, wracały po kilku miesiącach. Ciacho5 (dyskusja) 13:26, 26 kwi 2012 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Pytanie.

Odp:Pytanie.

Witam. Nie wiem czy całkowite usunięcie konto samemu jest możliwe. Myślę, że mógłby to zrobić któryś z moderatorów, z którym musiałbyś się skontaktować. --Levy (dyskusja) 13:47, 26 kwi 2012 (CEST)[odpowiedz]

  • Nie wiem. Niby po co je usuwac? Niech sobie jest dla potomnych:)--keriM_44 18:04, 26 kwi 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Eulenspiegel (czasopismo)

Dziękujemy za napisanie artykułu Eulenspiegel (czasopismo). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Ludas Matyi (czasopismo)

Dziękujemy za napisanie artykułu Ludas Matyi (czasopismo). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Zastanawiałem się nad tym,ale ty tylko uporządkowałeś alfabetycznie.A propos,mam pytanie.Mieszkam w niemczech.Istnieją jeszcze Szpilki?Jestem ponad 30 lat poza granicami polski.Nie dziw się pytaniem.:=)Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 21:05, 28 lip 2012 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Grzegorz Szumowski

Dziękujemy za napisanie artykułu Grzegorz Szumowski. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Retap1/Krzysztof Konopelski, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

  • Dodać podstawowe dane biograficzne.
  • Dodać źródła.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, PawełMM (dyskusja) 08:32, 29 lip 2012 (CEST)[odpowiedz]

Ty jesteś autorem hasła, więc zamiast ataków osobistych postaraj się dopowadzić je do postaci encyklopedycznej. Teraz nie jest nawet akceptowalnym zalążkiem. PawełMM (dyskusja) 08:46, 29 lip 2012 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Retap1/Tomasz Jura, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

  • Dodać podstawowe dane biograficzne.
  • Dodać źródła.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, PawełMM (dyskusja) 08:48, 29 lip 2012 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Wifey

Dziękujemy za napisanie artykułu Wifey. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Retap1/Wifey, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

  • niezależne źródła
  • potwierdzić "niezwykłą popularność serwisu"
  • użyć oryginalnego pseudonimu partnera
  • dodać informacje o wyróżnieniach i nagrodach branżowych przyznanych tej aktorce (AVN itd.)

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 16:45, 27 wrz 2012 (CEST)[odpowiedz]

Dzień dobry. Widzę, że przywróciłeś poprzednią wersję hasła. Rozumiem, że powoduje tobą chęć nadania jednolitego wyglądu hasłom o pismach satyrycznych demoludów. Tym niemniej, zanim zechcesz zrobić ponownie revert, proszę, zwróć uwagę na sposób redagowania poświęconych prasie haseł w polskiej Wikipedii, a w związku z tym na kilka spraw edycyjnych. Napisane przez ciebie hasła, poprawne pod względem merytorycznym, nie są jednak do końca zgodne ze standardem hasła encyklopedycznego. Np. stosujesz zaimki, co wprowadza bezzasadny ton do hasła (piszesz o "Dikobrazie" per on). Zamiast stosować precyzyjne określenie "tygodnik" rozpoczynasz hasło od określenia "czasopismo" (tu, "Dikobraz" był zawsze tygodnikiem; to np. "Szpilki" zmieniały cykl wydawniczy i zasadne jest rozpoczęcie od neutralnego "czasopisma", by przy opisie historii gazety odnotowywać zmiany cyklu). W tym zapędzie do rugowania określenia "tygodnik", sprawiasz też, że hasło staje się niepoprawne stylistycznie. Np. zdanie Po 21 sierpnia 1968 cieszyło się jeszcze względną swobodą wypowiedzi (...) nie informuje co cieszyło się tą swobodą wypowiedzi. Proponuję abyś skorzystał z wzoru "Dikobraza" dla poprawienia innych założonych haseł i przy pisaniu następnych. Pozdrawiam, Arek1979 (dyskusja) 21:29, 13 paź 2012 (CEST).[odpowiedz]