The Simpsons: Tapped Out

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Simpsons: Tapped Out
Producent EA Mobile
Fox Digital Entertainment
Gracie Films
Wydawca EA Mobile
Dystrybutor Apple App Store, Google Play, Amazon Appstore
Aktualna wersja 4.9.5
Data wydania iOS:
Am.Płn.: 29 luty 2012
EU: 1 marca 2012

Android:
Am.Płn.: 6 luty 2012
EU: 14 luty 2013

Gatunek symulacja
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe dla dzieci
Język Angielski, Francuski, Niemiecki, Hiszpański, Włoski, holenderski
Wymagania sprzętowe
Platforma iOS, Android

The Simpsons: Tapped Out - gra na urządzenia mobilne (iOS i Android) w modelu freemium, stworzona na podstawie amerykańskiego serialu animowanego The Simpsons. Pozwala ona graczom na stworzenie i zarządzanie swoją własną wersją miasta Springfield za pomocą znanych postaci i budynków. Gra jest stale aktualizowana zapewniając graczom lepszą grywalność. Obejmuje ona dostosowanie się wyglądu miasta do trwającego aktualnie święta: Halloween czy Bożego Narodzenia. Na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu iOS, w Europie została wydana 29 lutego 2012 roku, a w USA dzień później[1], na Androida ukazała się 6 lutego 2013 roku[2]. Autorem jak i wydawcą gry jest EA Mobile.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Celem gry jest odbudowanie Springfield po katastrofie nuklearnej spowodowanej przez pracownika elektrowni atomowej - Homera. W tym celu dostępnych jest wiele budowli i dekoracji wziętych prosto z serialu. W grze wykorzystujemy wirtualną walutę - dolary oraz pączki (nawiązanie do ulubionej przekąski głównej postaci The Simpsons), które kupujemy za prawdziwe pieniądze. Zarabianie wirtualnych dolarów polega na zbieraniu gotówki z budynków oraz wysyłanie postaci do pewnych zadań. Większość rzeczy jest odblokowana w miarę wykonywania kolejnych questów.

Gra wymaga stałego połączenia z internetem, nawet gdy nie korzystamy z konta Origin. Umożliwia ono synchronizację miasta pomiędzy urządzeniami oraz odwiedzanie miast innych graczy.

Aktualnie maksymalny jest 59 poziom, jednak gra cały czas jest uaktualniana.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]