Władimir Grinin (piłkarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Władimir Grinin
Pełne imię i nazwisko Władimir Grigorjewicz Grinin
Data i miejsce urodzenia 10 lipca 1916
Oziory
Data i miejsce śmierci 19??
Rosyjska FSRR
Pozycja pomocnik
Kariera seniorska
Lata Klub Wyst. Gole
193?–1941 Dinamo Moskwa ? (?)
1946 Buriewiestnik Moskwa 24 (0)
Kariera trenerska
Lata Drużyna
1959 Zespół m.Krzywy Róg
1961 Rakieta Gorki
FSzM Moskwa (asystent)

Władimir Grigorjewicz Grinin, ros. Владимир Григорьевич Гринин (ur. 10 lipca 1916 we wsi Oziory w guberni moskiewskiej, Imperium Rosyjskie, zm. 19??, Rosyjska FSRR) – rosyjski piłkarz, grający na pozycji pomocnika, trener piłkarski. Jego brat Aleksiej Grinin - również znany piłkarz i trener.

Kariera piłkarska[edytuj | edytuj kod]

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Jako junior rozpoczął profesjonalną karierę piłkarską w zakładowej drużynie Oziory, a potem w klubie Dinama Moskwa. Po rozpoczęciu wielkiej wojny ojczyźnianej został skierowany do jednostki wojskowej specjalnego przeznaczenia dla wykonania dywersji w tyłach wroga. W 1943 przeniesiony do służby w składzie 131 pułku pogranicznego NKWD ZSRR. W wolny czas od służby na lotnisku w Teheranie grał w piłkę nożną.[1] Po zakończeniu II wojny światowej w 1946 zasilił skład Buriewiestnik Moskwa, w którym zakończył karierę piłkarską.

Kariera trenerska[edytuj | edytuj kod]

Po zakończeniu kariery piłkarza rozpoczął pracę szkoleniowca. W 1959 po zorganizowaniu drużyny piłkarskiej reprezentującej m.Krzywy Róg został mianowany na stanowisko starszego trenera zespołu, którym kierował do października 1959.[2] W 1961 stał na czele Rakieta Gorki.[3] Następnie szkolił dzieci w Futbolowej Szkole Młodzieży.[4]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]