Władimir Grinin (piłkarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Władimir Grinin
Imię i nazwisko Władimir Grigorjewicz Grinin
Data i miejsce urodzenia 10 lipca 1916
Oziory, Imperium Rosyjskie
Data i miejsce śmierci 19??
Rosyjska FSRR
Pozycja pomocnik
Kariera klubowa
Lata Klub M (G)
193?–1941
1946
Dinamo Moskwa
Buriewiestnik Moskwa
? (?)
24 (0)
Kariera trenerska
Lata Klub/reprezentacja
1959
1961
Zespół m.Krzywy Róg
Rakieta Gorki
FSzM Moskwa (asystent)

Władimir Grigorjewicz Grinin, ros. Владимир Григорьевич Гринин (ur. 10 lipca 1916 we wsi Oziory w guberni moskiewskiej, Imperium Rosyjskie, zm. 19??, Rosyjska FSRR) – rosyjski piłkarz, grający na pozycji pomocnika, trener piłkarski. Jego brat Aleksiej Grinin - również znany piłkarz i trener.

Kariera piłkarska[edytuj | edytuj kod]

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Jako junior rozpoczął profesjonalną karierę piłkarską w zakładowej drużynie Oziory, a potem w klubie Dinama Moskwa. Po rozpoczęciu wielkiej wojny ojczyźnianej został skierowany do jednostki wojskowej specjalnego przeznaczenia dla wykonania dywersji w tyłach wroga. W 1943 przeniesiony do służby w składzie 131 pułku pogranicznego NKWD ZSRR. W wolny czas od służby na lotnisku w Teheranie grał w piłkę nożną.[1] Po zakończeniu II wojny światowej w 1946 zasilił skład Buriewiestnik Moskwa, w którym zakończył karierę piłkarską.

Kariera trenerska[edytuj | edytuj kod]

Po zakończeniu kariery piłkarza rozpoczął pracę szkoleniowca. W 1959 po zorganizowaniu drużyny piłkarskiej reprezentującej m.Krzywy Róg został mianowany na stanowisko starszego trenera zespołu, którym kierował do października 1959.[2] W 1961 stał na czele Rakieta Gorki.[3] Następnie szkolił dzieci w Futbolowej Szkole Młodzieży.[4]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Profil w bazie FootBook (ros.)