Włodzimierz Zientarski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Włodzimierz Zientarski
Ilustracja
Włodzimierz Zientarski w listopadzie 2010 roku
Data i miejsce urodzenia 8 listopada 1942
Warszawa
Zawód dziennikarz, prezenter telewizyjny

Włodzimierz Zientarski (ur. 8 listopada 1942 w Warszawie) – zajmujący się motoryzacją polski dziennikarz i operator telewizyjny (TVP, Polsat), redaktor naczelny czasopisma Auto Moto Sport.

Ojciec dziennikarzy Macieja Zientarskiego i Joanny Zientarskiej.

Życiorys[edytuj]

Jest absolwentem Wydziału Prawa (1965) i Studium Dziennikarskiego (1967) Uniwersytetu Warszawskiego. W 1985 roku został laureatem nagrody Wiktora 1985. W 1981 roku, podczas stanu wojennego, był członkiem komisji weryfikującej dziennikarzy Studia 2 – co jest krytykowane – ale odżegnuje się od współpracy z ówczesnym aparatem bezpieczeństwa[1].

Włodzimierz Zientarski jest autorem wielu programów telewizyjnych, między innymi Jarmarku, Auto Moto Fanklubu, 4x4, AutoŚwiat TV, Pasjonatów. Współprowadzi (z Dominiką Sygiet) program Odjechani w Antyradiu. Gościnnie występował w programie V Max (którego gospodarzem jest jego syn Maciej), pisze również felietony publikowane w serwisie internetowym tego programu. W latach 2007–2015 był prowadzącym studio Formuły 1 w Polsat Sport.

Media[edytuj]

Redaktor naczelny czasopisma Auto Moto Sport.

Telewizja[edytuj]

Radio[edytuj]

  • Odjechani (dawniej Antymotolista) w Antyradiu – współprowadzący (najpierw z Joanną Zientarską, następnie z Dominiką Sygiet)

Filmografia[edytuj]

Dubbing[edytuj]

Nagrody telewizyjne[edytuj]

Przypisy

  1. Hańba medialna, Newsweek, 27 lutego 2005

Linki zewnętrzne[edytuj]