Skrót: WP:WZW

Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Projekt Wyróżniona zawartość Wikipedii
Projekt nadrzędny Ocena i poprawa jakości
Powiązane projekty Czy wiesz
Tygodnie tematyczne
Harmonogram

Harmonogram
…i projektowanie…

Opiekunowie

Opiekunowie
my i kontakt z nami

Pomoc
poradniki, instrukcje

Projekt ten powstał, by skupić w jednym miejscu pracę związaną z przyznawaniem wyróżnień treściom zawartym w polskojęzycznej Wikipedii. Ta strona i jej podstrony zawierają sugestie i zalecenia dotyczące pracy nad wyróżnianiem treści, które służą pomocą innym wikipedystom zajmującym się tym zadaniem. Jeśli chciałbyś pomóc, dopisz się do tabeli z opiekunami tego projektu i zobacz, jakie zadania zostały przedstawione do zrealizowania, oraz dołącz do bieżących prac związanych z sprawdzaniem zgłoszonych artykułów i ilustracji.

Systemy oceny[edytuj | edytuj kod]

W Wikipedii istnieje obecnie kilka systemów przyznawania wyróżnień, w którym mogą uczestniczyć wszyscy wikipedyści. Wszystkie te systemy mają swoje ustalone w toku dyskusji i wieloletniej praktyki regulaminy zasad ich przyznawania.

Istnieje też, dość aktywny Warsztat PANDA, w ramach którego zgłasza się, rozważa i poprawia artykuły, które ewentualnie mają trafić do kandydatów na odpowiednie wyróżnienia.

Cele[edytuj | edytuj kod]

Wikiprojekt ma na celu koordynowanie prac związanych z przyznawaniem i weryfikowaniem wyróżnień treściom zawartym w polskojęzycznej Wikipedii oraz skupienie w jednym miejscu wikipedystów, którzy chcieliby zajmować się regularnym poprawianiem artykułów.

W szczególności, celami projektu są:

  • Promowanie doskonale napisanych artykułów i najlepszych ilustracji, a przez to jakościowego rozwoju Wikipedii.
  • Zachęcanie do poprawiania jakości już istniejących artykułów.
  • Wybór i przygotowanie wyróżnionych treści do ekspozycji na stronie głównej.
  • Koordynacja przy tworzeniu rubryk dla portali tematycznych. Pracując wspólnie możemy zadbać o odpowiednią aktualizację i unikniemy bałaganu.
  • Zbieranie, opisywanie oraz stałe aktualizowanie stron wikiprojektu, instrukcji oraz zaleceń dla użytkowników chętnych brać udział w aktualizacji rubryk.
  • Zebranie w jednym miejscu wikipedystów, którzy opiekują się wyróżnionymi artykułami i ilustracjami lub wyszukują hasła zasługujące na wyróżnienie.
  • Stworzenie przyjaznego miejsca do wymiany poglądów oraz wzajemnej pomocy i współpracy (choć tę rolę pełni już „PANDA”).

Uczestnicy projektu[edytuj | edytuj kod]


Do wykorzystania na własnej stronie

W wieży aktywności wpisujemy:
{{User projekt wzw}}
Szablon ten dodaje ramkę:

Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu wyróżniona zawartość Wikipedii.Dopisz się do listy, jeśli w jakikolwiek sposób uczestniczysz w projektach wyróżniania zawartości Wikipedii

Wikipedysta Kontakt Czym się zajmuję? Status
Karol007 na stronie użytkownika ogólna techniczna opieka na początku istnienia wikiprojektu aktywny
Tar Lócesilion na stronie użytkownika ogólna techniczna opieka na początku istnienia wikiprojektu aktywny
Openbk na stronie użytkownika opieka nad propozycjami do list i ilustracji na medal oraz grup artykułów aktywny
Einsbor dyskusja użytkownika propozycje list na medal, postaram się też być obecny w PDA aktywny
Polimerek na stronie użytkownika wstawianie DA i medalowych na SG Wikipedii, nadzór nad kolejkami wstawiania do SG aktywny
Kenraiz na stronie użytkownika ocena propozycji oraz zgłaszanie i sprawdzanie AnM i DA eksponowanych na stronie głównej aktywny
Jacek555 na stronie użytkownika Aktualizacje zgłoszeń, zakończanie oceniania propozycji, oznaczanie artykułów AnM i DA aktywny