Skrót: WP:PGA

Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Propozycje do Grup Artykułów w Wikipedii
Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie „Grupy Artykułów”. Głosowanie trwa 30 dób zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. O tym, jakie warunki musi spełniać Grupa Artykułów, można przeczytać tutaj.
Regulamin
 1. W momencie rozpoczęcia głosowania wszystkie artykuły muszą spełniać warunki opisane na stronie Jak skompletować grupę artykułów.
 2. Zgłosić grupę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej.
 3. Grupy oceniane są przez 30 dób.
 4. Po tym czasie grupa dostaje tytuł, gdy:
  1. oceni go pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec grupy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 5. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całej grupy.
 6. Od oceniających grupę negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 7. Każdą grupę można poddać ponownemu głosowaniu, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
Opiekunowie
Instrukcja obsługi
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz nową podstronę. Nazwę grupy wpisz poniżej po ukośniku.

 • Na tej stronie wstaw na samej górze w sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{/Nazwa}}.
Uwaga!
Jeśli zgłaszamy grupę, która już raz była głosowana w GA, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{/Nazwa/2}}, a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy, co się w grupie zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

Okręty podwodne typu Pisani[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 23 dni 1 godz. 38 min 16 s odśwież
Rozpoczęcie: 17 października 2021 20:14:16 Zakończenie: 16 listopada 2021 20:14:16


Wszystkie hasła mają status wyróżnionych. Zala (dyskusja) 20:14, 17 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]

 • Głosy za:
 1. PMG (dyskusja) 10:19, 19 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • W artykule Marcantonio Colonna (1927) jest mowa o patrolowaniu Zatoki Genueńskiej w czerwcu '41 w poszukiwaniu okrętów zespołu H dostarczającego samoloty z Gibraltaru na Maltę. Nic tu się nie zgadza – wspomniane konwoje poszły w maju, a wymienione okręty brytyjskie już w końcu maja uczestniczyły na Atlantyku w polowaniu na Bismarcka, poza tym co mają wody koło Genui do kursowania między Gibraltarem i Maltą? Kenraiz (dyskusja) 15:16, 24 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]
Że zacytuję źródło: „5.– 7.6.1941 Mittelmeer

Operation »Rocket«: Force H mit Schlachtkreuzer Renown, den Trägern Ark Royal, Furious und den Zerstörern Faulknor, Fearless, Forester, Foresight, Foxhound und Fury startet im westl Mittelmeer 43 Hurricane Jäger, die unter Führung von Blenheim-Bombern aus Gibraltar unbeschadet auf Malta eintreffen. Auf dem Rückflug unternimmt eine der Maschinen bei Mondschein noch einen Vorstoß nach Mers-el-Kebir, um rechtzeitig vor einem Vorstoß nach Syrien Aufklärung über die Gefechtsbereitschaft des vichy-frz. Schlachtschiffes Dunkerque zu gewinnen. — Gegen einen Vorstoß der Force H auf Genua werden die ital. U-Boote Colonna und Da Procida, gegen einen Marsch durch die Sizilien-Straße westlich davon Bandiera, Manara und Diaspro aufgestellt.”

To ja nie rozumiem, co przerzut samolotów na Maltę ma do zakończonego 2 tygodnie wcześniej polowania na „Bismarcka”... A co mają wody koło Genui do trasy przerzutu?? Tu tylko trzeba sobie zadać pytanie: skąd Włosi mogli wiedzieć, którędy popłyną brytyjskie okręty? To my dziś wiemy, z literatury, a na wojnie rozpoznanie bez radarów działa inaczej;) Pozdrawiam i dzięki za wnikliwe sprawdzanie moich wypocin ;) Zala (dyskusja) 18:35, 24 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]

Trałowce projektu 206F[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 17 dni 2 godz. 18 min 16 s odśwież
Rozpoczęcie: 11 października 2021 20:54:16 Zakończenie: 10 listopada 2021 20:54:16


Wszystkie składowe artykuły mają wyróżnienie. Zala (dyskusja) 20:54, 11 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]

 • Głosy za:
 1. Kenraiz (dyskusja) 22:59, 16 paź 2021 (CEST) Zbiorczy artykuł i wszystkie składowe wyróżnione.[odpowiedz]
 2. PMG (dyskusja) 10:19, 19 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja: