Skrót: WP:PGA

Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Propozycje do Grup Artykułów w Wikipedii

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie „Grupy Artykułów”. Głosowanie trwa 30 dób zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. O tym, jakie warunki musi spełniać Grupa Artykułów, można przeczytać tutaj.

Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Regulamin[edytuj]

 1. W momencie rozpoczęcia głosowania wszystkie hasła muszą spełniać warunki opisane na stronie Zasady tworzenia Grup Artykułów.
 2. Zgłosić grupę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej.
 3. Grupy oceniane są przez 30 dób.
 4. Po tym czasie grupa dostaje tytuł, gdy:
  1. oceni go pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec grupy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 5. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całej grupy.
 6. Od oceniających grupę negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 7. Każdą grupę można poddać ponownemu głosowaniu, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.

Opiekunowie[edytuj]

Instrukcja obsługi[edytuj]

 • Za pomocą poniższego formularza utwórz nową podstronę. Nazwę grupy wpisz poniżej po ukośniku.


 • Na tej stronie wstaw na samej górze w sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów/Nazwa}}
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy grupę, która już raz była głosowana w GA, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów/Nazwa_2}}, a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy, co się w grupie zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów/Nazwa_3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.

Propozycje[edytuj]

Nauru na letnich igrzyskach olimpijskich/odbieranie[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 19 dni 7 godz. 50 min 50 s odśwież
Rozpoczęcie: 7 września 2017 23:31:09 Zakończenie: 7 października 2017 23:31:096 artykułów
Nauru na letnich igrzyskach olimpijskich


Grupa jest niekopletna, brakuje w niej artykułu o udziale w zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Openbk (dyskusja) 23:31, 7 wrz 2017 (CEST)

 • Głosy za:

Głosy za odebraniem wyróżnienia

 • Głosy przeciw:

Głosy przeciw odebraniu wyróżnienia

 • Dyskusja:

Szkoda, że dopiero teraz to widzę, ale nikt nie zgłosił na stronie wikiprojektu. Prawdą jest, że jest nie kompletna, ale czy autor zgłoszenia próbował się zgłosić do autora tej grupy z zapytaniem czy zamierza napisać artykuł o występie Nauru na LIO 2016? Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 09:47, 13 wrz 2017 (CEST)

Tak, @Karol1111 stwierdził, że utrzymanie tej grupy artykułów nie wypali. Jeśli jednak ktoś chciałby doprowadzić brakujący artykuł do odznaczenia, to ma jeszcze półtora miesiąca czasu. Openbk (dyskusja) 11:27, 13 wrz 2017 (CEST)
@Openbk, może ja bym się podjął, ale skąd 1,5 miesiąca? Szoltys [Re: ] 12:50, 13 wrz 2017 (CEST)
To głosowanie trwa jeszcze miesiąc, a jak będzie trzeba – to się przedłuży, bo Wikipedia nie jest biurokracją. Openbk (dyskusja) 12:56, 13 wrz 2017 (CEST)