Skrót: WP:PGA

Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Propozycje do Grup Artykułów w Wikipedii

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie „Grupy Artykułów”. Głosowanie trwa 30 dób zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. O tym, jakie warunki musi spełniać Grupa Artykułów, można przeczytać tutaj.

Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Regulamin[edytuj]

 1. W momencie rozpoczęcia głosowania wszystkie hasła muszą spełniać warunki opisane na stronie Zasady tworzenia Grup Artykułów.
 2. Zgłosić grupę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej.
 3. Grupy oceniane są przez 30 dób.
 4. Po tym czasie grupa dostaje tytuł, gdy:
  1. oceni go pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec grupy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 5. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całej grupy.
 6. Od oceniających grupę negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 7. Każdą grupę można poddać ponownemu głosowaniu, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.

Opiekunowie[edytuj]

Instrukcja obsługi[edytuj]

 • Za pomocą poniższego formularza utwórz nową podstronę. Nazwę grupy wpisz poniżej po ukośniku.


 • Na tej stronie wstaw na samej górze w sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów/Nazwa}}
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy grupę, która już raz była głosowana w GA, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów/Nazwa_2}}, a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy, co się w grupie zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów/Nazwa_3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.

Propozycje[edytuj]

Gramatyka języka angielskiego[edytuj]

Głosowanie trwa jeszcze 4 dni 22 godz. 6 min 5 s odśwież
Rozpoczęcie: 27 czerwca 2017 19:28:07 Zakończenie: 27 lipca 2017 19:28:07
12 artykułów
Gramatyka języka angielskiego


Sądzę, że mimo iż nie ma wśród nich hasła medalowego, artykuły te w jakimś sensie stanowią model dla tego, jak powinno się opisywać zjawiska gramatyczne i na co zwracać uwagę. Do tej pory językoznawstwo jest jedną z najbardziej zapuszczonych działek na Wikipedii i czas to powoli zmieniać. kićor Dajesz! 19:28, 27 cze 2017 (CEST)

 • Głosy za:
 1. Anagram16 (dyskusja) 00:23, 29 cze 2017 (CEST)
 2. Kelvin (dyskusja) 09:38, 22 lip 2017 (CEST)
 3. Neonek12 (dyskusja) 21:21, 22 lip 2017 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Chyba się trochę pośpieszyłeś. Przecież jeszcze część Twoich artykułów nie opuściło dyskusji nad wyróżnieniem, na przykład Czas teraźniejszy w języku angielskim – jego brak tutaj przy pozostałych czasach wydaje się dziwny. PuchaczTrado (dyskusja) 10:44, 28 cze 2017 (CEST)
  Masz rację. Tyle, że ja o tym artykule na śmierć zapomniałem :D Czekałem tylko na DA dla Gramatyki, a ponieważ czas teraźniejszy też był w "drugiej lidze" zupełnie wypadł mi z głowy. Zauważyłem dopiero później... kićor Dajesz! 11:51, 28 cze 2017 (CEST)
  Swoją drogą trudno będzie ocenić które hasła powinny wejść do tej grupy, żeby uznać jej kompletność, na pewno kryteria doboru muszą być bardziej liberalne niż w przypadku okrętów danego typu. Na przykład Dopełniacz saksoński czy Przymiotnik w języku angielskim można by uznać za ważniejsze niż Łączące R. Tak do zastanowienia. PuchaczTrado (dyskusja) 12:34, 28 cze 2017 (CEST)
  Zastanawiałem się, czy grupy fonologicznej nie zgłosić oddzielnie ale po dość długim namyśle zdecydowałem, że nie. Fonologia (bardziej niż fonetyka) jest częścią gramatyki, po drugie - uważam, że w tym stanie fonologia (mimo, że niedługo będzie miała wymaganą liczbę artykułów) jeszcze nie nadaje się na grupę wyznaczającą standard. Na razie odpoczywam od tematu i męczę łacinę, ale na pewno do niej wrócę, bo i bardzo lubię (a edytowanie wikipedii ma bawić) i jest naprawdę sporo do napisania, poprawiania itp. Pzdr kićor Dajesz! 12:45, 28 cze 2017 (CEST)