Wspólna Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Wspólna Reprezentacja Niemiec
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1960
Squaw Valley
Chorąży Helmut Recknagel
Liczba zawodników 74 w 27 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
4
Srebro
3
Brąz
1
Razem
9

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 reprezentowało 74 zawodników: 56 mężczyzn i 18 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Niemiec na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Georg Thoma Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska indywidualnie 457,952 pkt[1]
Gold medal.svg Złoto Helga Haase Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie bieg na 500 m kobiet 45,9 s[2]
Gold medal.svg Złoto Heidi Biebl Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie bieg zjazdowy kobiet 1:37,6 min[3]
Gold medal.svg Złoto Helmut Recknagel Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie skocznia K-90 227,2 pkt[4]
Silver medal.svg Srebro Marika Kilius, Hans-Jürgen Bäumler Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe pary sportowe 76,8 pkt[5]
Silver medal.svg Srebro Helga Haase Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie bieg na 1000 m kobiet 1:34,3 min[2]
Silver medal.svg Srebro Hans-Peter Lanig Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie bieg zjazdowy mężczyzn 2:06,5 min[6]
Bronze medal.svg Brąz Barbara Henneberger Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie slalom specjalny kobiet 1:56,6 min[3]

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Kuno Werner Bieg na 20 km 1:29:33,8 12:00 1:41:33,8 9.
Herbert Kirchner 1:38:35,6 8:00 1:46:35,6 13.
Horst Nickel 1:32:28:9 16:00 1:48:28,9 17.
Kurt Hinze 1:36:36,5 18:00 1:54:36,5 20.

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Kuno Werner Bieg na 15 km 55:25,6 24.
Enno Röder 56:54,4 32.
Werner Haase 57:40,3 38.
Siegfried Weiß 58:04,6 42.
Helmut Weidlich Bieg na 30 km 2:01:27,1 21.
Sepp Maier 2:02:10,6 26.
Rudolf Dannhauer 2:03:38,9 29.
Siegfried Hug 2:05:48,6 33.
Helmut Hagg Bieg na 50 km 3:25:14,6 20.
Rudolf Dannhauer 3:27:54,6 23.
Siegfried Weiß 3:28:29,1 24.
Egon Fleischmann 3:38:53,6 28.
Kuno Werner
Helmut Hagg
Werner Haase
Enno Röder
Sztafeta 4 × 10 km 2:31:47,1 9.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Rita Czech-Blasl Bieg na 10 km 42:29,0 12.
Renate Dannhauer-Borges 43:46,1 16.
Sonnhilde Hausschild-Kallus 44:14,6 18.
Christa Göhler Nie ukończyła biegu
Rita Czech-Blasl
Renate Dannhauer-Borges
Sonnhilde Hausschild-Kallus
Sztafeta 3 × 5 km 1:09:25,7 5.

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Niemiec w rundzie eliminacyjnej brała udział w rozgrywkach grupy C zajmując w niej drugie miejsce i awansując do rundy finałowej. W grupie finałowej zajęła szóste miejsce.

Runda eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Grupa C

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 ZSRR 2 2 0 0 16 4 +12 4
 Niemcy 2 1 0 1 4 9 -5 2
 Finlandia 2 0 0 0 5 12 -7 0

Wyniki

19 lutego 1960 ZSRR  8:0  Niemcy

21 lutego 1960 Niemcy  4:1  Finlandia

Grupa finałowa[edytuj | edytuj kod]

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 Stany Zjednoczone 5 5 0 0 29 11 +19 10
 Kanada 5 4 0 1 31 12 +17 8
 ZSRR 5 2 1 2 24 19 +5 5
 Czechosłowacja 5 2 0 3 21 23 -2 4
 Szwecja 5 1 1 3 19 19 0 3
 Niemcy 5 0 0 5 5 45 -40 0

Wyniki

22 lutego 1960 Kanada  12:0  Niemcy

24 lutego 1960 Stany Zjednoczone  9:1  Niemcy

25 lutego 1960 ZSRR  7:1  Niemcy

27 lutego 1960 Czechosłowacja  9:1  Niemcy

28 lutego 1960 Szwecja  8:2  Niemcy


Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Georg Thoma Indywidualnie 59:23,8 4. 236,452 62,0 106,0 69,0 110,0 67,5 111,5 221,5 1. 457,952 Gold medal icon.svg
Günter Flauger 1:02:10,0 14. 225,742 60,5 103,0 66,0 104,0 65,5 103,0 207,0 12. 432,742 13.
Rainer Dietel 1:05:32,8 22. 212,645 63,0 104,5 67,5 109,5 63,5 104,5 214,0 6. 426,645 17.
Martin Körner 1:07:37,0 27. 204,645 58,0 102,5 65,0 107,0 63,5 105,0 212,0 10. 416,645 20.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Bärbel Martin Solistki 1219,8 14.
Ursel Barkey 1164,5 18.
Manfred Schnelldorfer Soliści 1303,3 8.
Tilo Gutzeit 1274,0 9.
Bodo Bockenauer 1161,2 16.
Marika Kilius
Hans-Jürgen Bäumler
Pary sportowe 76,8 Silver medal icon.svg
Margret Göbl
Franz Ningel
72,5 5.
Rita Blumenberg
Werner Mensching
70,2 7.

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Helmut Kuhnert 42,3 20. 2:13,6 9. 8:25,1 22. 16:43,4 13.
Herbert Söllner 42,3 20.
Günther Tilch 42,3 20. 2:24,8 38.
Manfred Schüler 42,5 24. 2:18,3 18.
Harald Norden 2:22,1 31.
Sepp Biebl 8:48,0 32.
Heinz Wolfram 9:18,2 36. 18:37,0 29.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Helga Haase 45,9 Gold medal icon.svg 1:34,3 Silver medal icon.svg 2:31,7 8.
Sigrit Behrenz 50,2 18. 1:43,8 18.
Natascha Liebknecht 51,4 20. 1:43,5 17.
Inge Görmer 2:36,5 16. 5:37,5 13.
Gisela Toews 2:51,1 22. 5:48,3 17.

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Hans Peter Lanig 2:06,5 Silver medal icon.svg 1:51,9 13. 1:11,9 1:02,4 2:14,3 7.
Wilhelm Bogner 2:09,7 9. Dyskwalifikacja 1:08,8 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Luggi Leitner 2:10,2 11. 1:53,6 18. 59,6 1:10,9 2:10,5 4.
Eberhard Riedel 2:13,3 16.
Fritz Wagnerberger 1:52,5 15.
Sepp Behr 1:12,1 1:03,9 2:16,0 10.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Heidi Biebl 1:37,6 Gold medal icon.svg 2:01,5 37. 1:09,2 57,3 2:06,5 21.
Anneliese Meggl 1:40,8 6. 1:40,7 5. 1:02,5 59,9 2:02,4 13.
Sonja Sperl 1:41,0 7. 1:41,9 9. 59,0 59,8 1:58,9 8.
Barbi Henneberger 1:42,4 11. 1:42,6 15. 57,4 59,2 1:56,6 Bronze medal icon.svg

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Helmut Recknagel 93,5 113,6 84,5 113,6 227,2 Gold medal icon.svg
Max Bolkart 87,5 104,3 81,0 108,3 212,6 6.
Veit Kührt 88,5 106,1 79,5 102,6 208,7 12.
Werner Lesser 81,5 98,0 78,5 102,8 200,8 21.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nordic Combined Olympic Games 1960 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  2. a b Speed Skating Olympic Games 1960 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  3. a b Alpine Skiing Olympic Games 1960 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  4. Ski Jumping Olympic Games 1960 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  5. Figure Skating Olympic Games 1960 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  6. Alpine Skiing Olympic Games results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]