Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cesarstwo Niemieckie na Letnich igrzyskach olimpijskich 1912
Cesarstwo Niemieckie
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Karl von Halt
Liczba zawodników 185 w 69 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6..
Złoto
5
Srebro
13
Brąz
7
Razem
25

Był to piąty start reprezentacji II Rzeszy Niemieckiej. Na igrzyskach w wystartowało 185 zawodników z tej reprezentacji, w tym 5 kobiet. Najmłodszym zawodnikiem była Grete Rosenberg, która miała 15 lat i 274 dniu. Najstarszym zawodnikiem był Carl Pauen, który miał 53 lata i 91 dni. II Rzesza zdobyła 25 medali, dzięki czemu uplasowała się na szóstym miejscu. Zdobyli na tych igrzyskach dwa razy więcej medali niż w Londynie.

Zdobyte Medale[edytuj]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Walter Bathe Pływanie 200 metrów stylem klasycznym 3:01,8 min[1]
Gold medal.svg Złoto Walter Bathe Pływanie 400 metrów stylem klasycznym 6:29,6 min[2]
Gold medal.svg Złoto Paul Günther Skoki do wody Trampolina 3 m 79,23 pkt[3]
Gold medal.svg Złoto Dorothea Köring, Heinrich Schomburgk Tenis Pary mieszane w finale pokonali duet szwedzki Sigrid Fick, Gunnar Setterwall 2:0 (6:4, 6:0)[4]
Gold medal.svg Złoto Albert Arnheiter, Hermann Wilker, Rudolf Fickeisen, Otto Fickeisen Wioślarstwo Czwórka ze sternikiem 6:59,4 min[5]
Silver medal.svg Srebro Friedrich von Rochow Jeździectwo WKKW idywidualnie 46,42 pkt[6]
Silver medal.svg Srebro Friedrich von Rochow, Richard von Schaesberg, Eduard von Lütcken, Carl von Moers Jeździectwo WKKW drużynowo 138,48 pkt[7]
Silver medal.svg Srebro Rabod von Kröcher Jeździectwo Skoki indywidualnie 186,53 pkt[8]
Silver medal.svg Srebro Hanns Braun Lekkoatletyka Bieg na 400 m 48,3 s[9]
Silver medal.svg Srebro Hans Liesche Lekkoatletyka Skok wzwyż 1,91 m<[10]
Silver medal.svg Srebro Otto Fahr Pływanie 100 m grzbietem 1:22,4 min[11]
Silver medal.svg Srebro Wilhelm Lutzow Pływanie 200 m klasycznym 3:05,0 min[12]
Silver medal.svg Srebro Waltraud Dressel, Louise Otto, Hermine Stindt, Grete Rosenberg Pływanie sztafeta 4 × 100 metrów dowolnym 6:04,6 min[13]
Silver medal.svg Srebro Hans Luber Skoki do wody Trampolina 3 m 76,78 pkt[14]
Silver medal.svg Srebro Albert Zürner Skoki do wody Wieża 5 i 10 m – skoki proste i złożone 72,60 pkt[15]
Silver medal.svg Srebro Alfred Goeldel Strzelectwo Trap indywidualnie 94 pkt[16]
Silver medal.svg Srebro Dorothea Köring Tenis Singiel Kobiety w finale uległa Marguerite Broquedis 1:2 (6:4, 3:6, 4:6)[17]
Silver medal.svg Srebro Georg Gerstäcker Zapasy Waga piórkowa w walce o złoty medal uległ Kaarlo Koskelo
Bronze medal.svg Brąz Sigismund Freyer, Wilhelm von Hohenau, Ernst Deloch,Fryderyk Karol Pruski Jeździectwo Skoki drużynowo 530 pkt[18]
Bronze medal.svg Brąz Paul Kellner Pływanie 100 m grzbietem 1:24,0 min[19]
Bronze medal.svg Brąz Kurt Malisch Pływanie 200 m klasycznym 3:08,0 min[20]
Bronze medal.svg Brąz Kurt Behrens Skoki do wody Trampolina 3 m 73,73 pkt[21]
Bronze medal.svg Brąz Alfred Goeldel, Erland Koch, Albert Preuss, Erich von Bernstorff, Franz von Zedlitz und Leipe Strzelectwo Runda "Clay Pigeons" drużynowo 510 pkt[22]
Bronze medal.svg Brąz Oscar Kreuzer Tenis Gra pojedyncza na zewnątrz w meczu o brązowy medal pokonał Ladislava Žemla 1:3 (6:2, 3:6, 6:3, 6:1)[23]
Bronze medal.svg Brąz Otto Liebing, Max Bröske, Max Vetter, Willi Bartholomae, Fritz Bartholomae, Werner Dehn, Rudolf Reichelt, Hans Matthiae, Kurt Runge Wioślarstwo Ósemka 6:18,6 min[24]

Skład kadry[edytuj]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Wilhelm Brülle, Erwin Buder, Walter Engelmann, Arno Glockauer, Walther Jesinghaus, Karl Jordan, Rudolf Körner, Heinrich Pahner, Kurt Reichenbach, Johannes Reuschle, Carl Richter, Hans Roth, Adolf Seebass, Eberhard Sorge, Alexander Sperling, Alfred Staats, Johannes Werner, Erich Worm wielobój drużynowy 162,0 5.
Wilhelm Brülle, Erwin Buder, Walter Engelmann,Arno Glockauer, Walther Jesinghaus, Karl Jordan, Rudolf Körner, Heinrich Pahner, Kurt Reichenbach, Johannes Reuschle, Carl Richter, Hans Roth, Adolf Seebass, Eberhard Sorge, Alexander Sperling, Alfred Staats, Hans Werner, Erich Worm wielobój drużynowo w systemie wolnym 84,25 4.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Friedrich von Oesterley Condor 36 4.
Felix Bürkner King 51 7.
Andreas von Flotow Senta 77 11.
Carl von Moers New Bank 83 12.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Zdobyte punkty Miejsce
Skoki indywidualnie Rabod von Kröcher Dohna 4 186 Silver medal.svg
Sigismund Freyer Ultimus 7 183 5.
Wilhelm von Hohenau Pretty Girl 9 181 6.
Ernst Deloch Hubertus 10 180 9.
Friedrich von Grote Polyphem 16 174 18.
Fryderyk Hohenzollern Gibson Boy 16 174 18.
Skoki drużynowo Sigismund Freyer
Wilhelm von Hohenau
Ernst Deloch
Fryderyk Karol Hohenzollern
jak wyżej -
-
-
-
530 Bronze medal.svg
Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Friedrich von Rochow Idealist 10,00 10,00 10,00 9,53 6,89 46,42 Silver medal.svg
Richard von Schaesberg Grundsee 10,00 10,00 10,00 9,40 6,76 46,16 5.
Eduard von Lütcken Blue Boy 10,00 10,00 10,00 9,27 6,63 45,90 8.
Carl von Moers May-Queen 10,00 10,00 8,20 8,67 7,56 44,13 15.
WKKW drużynowo Friedrich von Rochow
Richard von Schaesberg
Eduard von Lütcken
Carl von Moers
jak wyżej punktacja jak wyżej 138,48 Silver medal.svg

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj]

Kolarstwo szosowe[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Rudolf Baier jazda indywidualna na czas (m) 11:35:01,5 27.
Franz Lemnitz 11:34:32,2 26.
Oswald Rathmann 11:40:18,4 33.
Georg Warsow 11:45:24,0 36.
Otto Männel 11:53:27,4 44.
Wilhelm Rabe 12:06:55,8 55.
Josef Rieder 12:12:32,4 57.
Martin Koch 12:18:22,5 61.
Robert Birker 12:19:27,6 62.
Hermann Smiel 12:49:01,6 76.
Carl Lüthje 13:00:31,8 79.
Franz Lemnitz
Rudolf Baier
Oswald Rathmann
Georg Warsow
jazda drużynowa na czas (m) 46:35:16,1 6.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Richard Rau 11,5 1. 10,9 2. Nie awansował
Emil Ketterer Nie ukończył biegu Nie awansował
Erwin Kern b.d 2. b.d 2. Nie awansował
Max Herrmann b.d 3. Nie awansował
200 m Richard Rau 22,5 1. 22,1 1. 22,2 4.
Max Herrmann 22,9 1. b.d 2. Nie awansował
Heinrich Wenseler Nie ukończył biegu Nie awansował
400 m Hanns Braun 50,6 1. 49,2 1. 48,3 Silver medal.svg
Max Herrmann b.d 3. Nie awansował
Heinrich Burkowitz 51,7 3. Nie awansował
Erich Lehmann b.d 3. Nie awansował
Jacques Person 55,4 1. Nie ukończył biegu Nie awansował
Heinrich Wenseler b.d 3. Nie awansował
800 m Richard Jahn 2:02,0 4. Nie awansował
Julius Person b.d 3. Nie awansował
Erich Lehmann b.d 3. Nie awansował
Hanns Braun b.d 2. 1:54,6 2. 1:53,0 6.
1500 m Georg Amberger 4:27,0 3. Nie awansował
Georg Mickler b.d 4. Nie awansował
Erwin von Sigel 4:09,3 1. b.d 9.
110 m przez płotki Hermann von Bönninghausen 17,0 2. 16,0 3. Nie awansował
5000 m Gregor Vietz Nie ukończył biegu Nie awansował
10 000 m Nie ukończył biegu Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Karl von Halt
Max Herrmann
Erwin Kern
Richard Rau
43,6 1. 42,3 1. Dyskwalifikacja
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Hanns Braun
Max Herrmann
Hermann Burkowitz
Erich Lehmann
3:28,5 2. Nie awansowali
bieg 3000 m drużynowo Erwin von Sigel
Georg Amberger
Gregor Vietz
Georg Mickler
12 pkt 2. Nie awansowali
bieg przełajowy Gregor Vietz 54:40,6 27.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Robert Pasemann skok w dal 6,82 8.
Otto Bäurle trójskok 13,52 14.
Hans Liesche skok wzwyż 1,91 Silver medal.svg
Otto Röhr 1,75 13.
Robert Pasemann skok o tyczce 3,40 11.
Karl von Halt pchnięcie kulą 11,16 14.
Paul Willführ 10,90 18.
Josef Waitzer rzut dyskiem 38,44 16.
Emil Welz 37,24 24.
Paul Willführ b.d 41.
Josef Waitzer rzut oszczepem 43,71 19.
Karl von Halt 41,99 22.
Paul Willführ 41,05 23.

Wieloboje

Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Otto Bäurle pięciobój skok w dal 6,52 7 7.
rzut oszczepam 34,29 22 22.
Bieg na 200 m 23,6 9 9.
rzut dyskiem - - -
Bieg na 1500 m - - -
Finał 38 13.
Karl von Halt skok w dal b.d 22 22.
rzut oszczepam 42,75 10 10.
Bieg na 200 m Nie ukończył biegu
rzut dyskiem - - -
Bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji
Josef Waitzer skok w dal b.d 24 24.
rzut oszczepam - 26 26.
Bieg na 200 m Nie wystartował
rzut dyskiem - - -
Bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji
Otto Röhr dziesięciobój bieg 100 m 11,3 881,0 5.
skok w dal 6,43 742,75 7.
pchnięcie kulą 9,81 501,0 22.
skok wzwyż 1,70 720,0 7.
bieg 400 m Nie wystartował 0 -
bieg na 110 m przez płotki Nie wystartował 0 -
rzut dyskiem Nie wystartował 0 -
skok o tyczce Nie wystartował 0 -
rzut oszczepem Nie wystartował 0 -
bieg na 1500 m Nie wystartował 0 -
Finał Nie ukończył konkurencji
Alexander Abraham bieg 100 m 12,0 714,4 16.
skok w dal 5,52 519,80 28.
pchnięcie kulą 11,29 649,0 7.
skok wzwyż 1,50 440,0 23.
bieg 400 m Nie wystartował 0 -
bieg na 110 m przez płotki Nie wystartował 0 -
rzut dyskiem Nie wystartował 0 -
skok o tyczce Nie wystartował 0 -
rzut oszczepem Nie wystartował 0 -
bieg na 1500 m Nie wystartował 0 -
Finał Nie ukończył konkurencji
Karl von Halt bieg 100 m 12,1 690,6 18.
skok w dal 6,08 657,00 15.
pchnięcie kulą 11,12 632,0 8.
skok wzwyż 1,70 720,0 7.
bieg 400 m 54,2 781,92 9.
bieg na 110 m przez płotki 17,7 743,5 15.
rzut dyskiem 35,46 772,00 5.
skok o tyczce 2,70 454,6 12.
rzut oszczepem 39,82 587,225 10.
bieg na 1500 m 5:02,8 643,6 9.
Finał 6682,445 9.

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Carl Pauen idywidualnie 102 29. 29 Nie wystartował Nie ukończył konkurencji

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj]

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Niemiec w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego uległa reprezentacji Austrii i odpadła z rywalizacji o medale. W turnieju pocieszania (dla drużyn które odpadały z rywalizacji o medale) reprezentacja Niemiec dotarła do II rundy w której uległa reprezentacji Wegier. Ostatecznie reprezentacja Niemiec zajęła 7. miejsce

Pierwsza runda[edytuj]

29 czerwca 1912
15:00
Austria Cesarstwo Austrii 5 : 1
(0:1)
Cesarstwo Niemieckie Niemcy Idrottsplats Råsunda, Solna  
Johann Studnicka Bramka 58'
Leopold Neubauer Bramka 62'
Robert Merz Bramka 75'81'
Robert Cimera Bramka 89'
Bramka 35' Adolf Jäger Widzów: 2 000
Sędzia: Holandia Herbert James Willing

Turniej pocieszenia (dla drużyn, które odpadły)[edytuj]

1 lipca 1912
17:00
Niemcy Cesarstwo Niemieckie 16 : 0
(8:0)
 Rosja Idrottsplats Råsunda, Solna  
Gottfried Fuchs Bramka 2'9'21'28'34'
Gottfried Fuchs Bramka 46'51'55'65'69'
Fritz Förderer Bramka 6'27'53'66'
Karl Burger Bramka 30'
Emil Oberle Bramka 58'
Widzów: 2 000
Sędzia: Holandia Christiaan Jacobus Groothoff

II runda turnieju[edytuj]

3 lipca 1912
15:00
Węgry  3 : 1
(2:0)
Cesarstwo Niemieckie Niemcy Idrottsplats Råsunda, Solna  
Imre Schlosser Bramka 3'39'82' Bramka 56' Fritz Förderer Widzów: 2 000
Sędzia: Holandia Christiaan Jacobus Groothoff

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Kurt Bretting 1:07,0 1. 1:04,2 1. 1:04,6 1. 1:05,8 4.
Walther Binner b.d 4. Nie awansował
Georg Kunisch b.d 5. Nie awansował
Max Ritter 1:08,0 1. 1:08,8 3. Nie awansował
Walter Ramme 1:09,2 1. 1:07,8 2. 1:05,6 2. 1:06,4 5.
400 m dowolnym Max Ritter 5:44,6 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Oscar Schiele 5:57,0 3. Nie awansował
100 m grzbietowym Otto Groß 1:24,0 2. 1:26,0 1. 1:25,8 5.
Oscar Schiele Dyskwalifikacja Nie awansował
Otto Fahr 1:22,0 1. 1:21,8 3. 1:22,4 Silver medal.svg
Paul Kellner 1:26,0 2. 1:26,2 2. 1:24,2 Bronze medal.svg
Erich Schultze 1:27,2 2. b.d 5. Nie awansował
200 m klasycznym Wilhelm Lützow 3:07,4 1. 3:04,4 2. 3:05,0 Silver medal.svg
Paul Malisch 3:08,8 1. 3:09,6 1. 3:08,0 Bronze medal.svg
Walter Bathe 3:03,4 1. 3:02,2 1. 3:01,8 Gold medal.svg
400 m klasycznym Paul Malisch 6:47,0 1. 6:47,6 2. 6:37,0 4.
Wilhelm Lützow 6:49,8 1. 6:44,6 1. Nie ukończył wyścigu
Walter Bathe 6:34,6 1. 6:32,0 1. 6:29,6 Gold medal.svg
4 × 200 m dowolnym Oscar Schiele
Georg Kunisch
Kurt Bretting
Max Ritter
10:42,2 2. 10:37,0 4.


Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Louise Otto 1:34,4 2. 1:32,0 6. Nie awansowała
Hermine Stindt 1:29,2 3. Nie awansowała
Wally Dressel 1:28,6 3. 1:34,4 4. Nie awansowała
Grete Rosenberg 1:25,0 1. 1:29,2 3. 1:27,2 4.
4 × 100 m dowolnym Wally Dressel
Louise Otto
Hermine Stindt
Grete Rosenberg
6:04,6 Silver medal.svg

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Kurt Behrens 80,14 1. 73,73 Bronze medal.svg
Paul Günther 78,14 2. 79,23 Gold medal.svg
Albert Zürner 74,64 2. 73,33 4.
Hans Luber 77,50 1. 76,78 Silver medal.svg
trampolina 3m Paul Günther 36,1 1. Nie ukończył konkurencji
Hans Luber 36,2 6. Nie awansował
Kurt Behrens 35,1 7. Nie awansował
Albert Zürner 31,7 6. Nie awansował
skoki standard i dowolne Albert Zürner 65,04 2. 72,60 Silver medal.svg
Hans Luber 61,66 3. Nie awansował
Kurt Behrens 58,35 8. Nie awansował
Paul Günther 36,1 1. Nie stanął na starcie

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Erland Koch 33 13.
Albert Preuß 28 21.
Horst Goeldel 27 24.
runda podwójna - sylwetka jelenia Erland Koch 47 17.
Albert Preuß 47 17.
pistolet pojedynkowy 30 m Georg Meyer 207 39.
pistolet dowolny indywidualnie Gerhard Bock 395 44.
Heinrich Hoffmann 189 54
pistolet pojedynkowy drużynowo Benno Wandollek
Gerhard Bock
Georg Meyer
Heinrich Hoffmann
890 7.
trap indywidualnie Alfred Goeldel-Bronikoven 94 Silver medal.svg
Albert Preuß 88 4.
Franz von Zedlitz und Leipe 88 4.
Erland Koch 86 12.
Horst Goeldel 86 12.
Erich Graf von Bernstorff 84 17.
Hans Lüttich 77 25.
trap drużynowo Franz von Zedlitz und Leipe
Horst Goeldel
Erich Graf von Bernstorff
Erland Koch
Albert Preuß
Alfred Goeldel-Bronikoven
510 Bronze medal.svg

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Julius Lichtenfels Holandia Henrik de Iongh
Dania Einar Levison
Grecja Sotirios Notaris
Belgia Victor Willems
Szwecja Åke Grönhagen
Wielka Brytania Gordon Alexander
Imperium Rosyjskie Pawel Guworskij
Nie awansował
Friedrich Schwarz Belgia Paul Anspach
Grecja Petros Manos
Dania Jens Berthelsen
Szwecja Knut Enell
Imperium Rosyjskie Aleksandr Soldatenkow
Sułtanat Egiptu A. M. Hassanein
Nie awansował
Heinrich Schrader Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechy (kraina) František Kříž
Belgia Orphile de Montigny
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Norwegia Harald Platou
P
P
P
P
P
Nie awansował
Hans Thomson Holandia Jan de Beaufort
Szwecja Louis Sparre
Belgia Gaston Salmon
Wielka Brytania Percival Davson
Czechy (kraina) Josef Pfeiffer
Stany Zjednoczone John MacLaughlin
Czechy (kraina) František Kříž
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Dania Einar Levison
Belgia Jacques Ochs
Norwegia Lars Aas
Nie awansował
Hermann Plaskuda Szwecja Gustaf Lindblom
Holandia Adrianus de Jong
Grecja Georgios Versis
Wielka Brytania Sydney Martineau
Belgia Marcel Berré
Stany Zjednoczone John Gignoux
Dania Hans Olsen
Nie awansował
Emil Schön Szwecja Georg Branting
Grecja Trifon Triantafyllakos
Holandia Willem van Blijenburgh
Dania Oluf Berntsen
Wielka Brytania John Blake
Królestwo Węgier Béla Békessy
Stany Zjednoczone James Moore
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Gerald Ames
Grecja Petros Manos
Stany Zjednoczone George Breed
Norwegia Sigurd Mathiesen
Nie awansował
Walther Meienreis Grecja Georgios Petropoulos
Wielka Brytania Gerald Ames
Czechy (kraina) Karel Goppold
Dania Lauritz Østrup
Holandia Willem Molijn
P
P
P
P
W
Nie awansował
floret indywidualnie Johannes Adam Belgia Marcel Berré
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Imperium Rosyjskie Feliks Leparskij
Nie awansował
Julius Thomson Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Stany Zjednoczone Scott Breckenridge
Czechy (kraina) Miloš Klika
Związek Południowej Afryki Walter Gates
Wielka Brytania Percival Davson
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Julius Lichtenfels Wielka Brytania Arthur Fagan
Dania Jens Berthelsen
Stany Zjednoczone Graeme Hammond
Belgia Gaston Salmon
Szwecja Gustaf Armgarth
Imperium Rosyjskie Władimir Kejser
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Wielka Brytania Gordon Alexander
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Belgia Léon Tom
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Królestwo Węgier Péter Tóth
Belgia Henri Anspach
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Nie awansował
Adolf Davids Stany Zjednoczone Harold Raynor
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Szwecja Nils Grönvall
Imperium Rosyjskie Władimir Samojłow
P
P
W
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Królestwo Węgier Béla Békessy
Stany Zjednoczone Sherman Hall
Szwecja Axel Jöhncke
Belgia Orphile de Montigny
Nie awansował
Wilhelm Löffler Królestwo Węgier Béla Békessy
Wielka Brytania Edgar Seligman
Czechy (kraina) Josef Javůrek
Cesarstwo Austrii Franz Dereani
Stany Zjednoczone John Gignoux
Dania Ivan Osiier
Królestwo Węgier Péter Tóth
Belgia Victor Willems
Grecja Sotirios Notaris
Stany Zjednoczone Harold Rayner
Nie awansował
Hermann Plaskuda Dania Einar Levison
Królestwo Węgier Pál Pajzs
Cesarstwo Austrii Josef Puhm
Stany Zjednoczone William Bowman
Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Dania Lauritz Østrup
Nie awansował
Albert Naumann Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Królestwo Węgier Péter Tóth
Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Stany Zjednoczone Alfred Sauer
Imperium Rosyjskie Władimir de Sarnawskij
Nie awansował
Heinrich Ziegler Królestwo Węgier László Berti
Belgia Jacques Ochs
Dania Lauritz Østrup
Cesarstwo Austrii Rudolf Cvetko
Czechy (kraina) František Kříž
Nie awansował
Emil Schön Zjednoczone Królestwo Włoch Fernando Cavallini
Belgia Robert Hennet
Stany Zjednoczone George Breed
Imperium Rosyjskie Leonid Griniow
Szwecja Gunnar Böös
Królestwo Węgier Lázsló Berty
Belgia Paul Anspach
Norwegia Bjarne Eriksen
Dania Einar Levison
Belgia Jacques Ochs
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Królestwo Węgier Béla Békessy
Belgia Paul Anspach
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Nie awansował
szabla indywidualnie Hans Thomson Cesarstwo Austrii Karl Münich
Dania Jens Berthelsen
Imperium Rosyjskie Boris Niepokupnoj
P
W
W
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Imperium Rosyjskie Apollon Guiber von Greifenfels
Wielka Brytania Charles Vanderbyl
Wielka Brytania Edward Brookfield
Cesarstwo Austrii Franz Dereani
Nie awansował
Georg Stöhr Imperium Rosyjskie Nikołaj Kuzniecow
Królestwo Węgier Ervin Mészáros
Królestwo Węgier László Berti
Królestwo Węgier Bertalan Dunay
Imperium Rosyjskie Władimir Andriejew
Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Benfratello
Dania Einar Levison
Nie awansował
Julius Lichtenfels Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Imperium Rosyjskie Władimir Andriejew
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Szwecja Helge Werner
Królestwo Węgier Péter Tóth
Szwecja Carl Personne
Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Pietrasanta
Wielka Brytania Alfred Ridley-Martin
Stany Zjednoczone Albertson van zo Post
Nie stanął na stacie Nie awansował
Friedrich Schwarz Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Wielka Brytania Harry Butterworth
Imperium Rosyjskie Paweł Fiłatow
Królestwo Węgier Ervin Mészáros
Wielka Brytania William Marsh
Cesarstwo Austrii Ernest zu Hohenlohe
Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Imperium Rosyjskie Władimir Danicz
P
W
W
-'
-
Królestwo Węgier Béla Békessy
Zjednoczone Królestwo Włoch Nedo Nadi
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Królestwo Węgier Bertalan Dunay
Imperium Rosyjskie Anatolij Timofiejew
P
P
P
P
-
Nie awansował
szabla drużynowo Friedrich Schwarz
Fritz Jack
Johann Adam
Georg Stöhr
Walther Meienreis
Hermann Plaskuda
Jakob Erckrath de Bary
Emil Schön
Julius Lichtenfels
 Wielka Brytania
 Szwecja
 Węgry
 Cesarstwo Austrii
 Włochy
P
P
P
Nie awansował
szpada drużynowo Friedrich Schwarz
Hermann Plaskuda
Emil Schön
Heinrich Ziegler
 Holandia -  Szwecja
 Belgia
 Grecja
P
P
P
Nie awansowali 7.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał
Mecz o brązowy medal
Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Otto Lindpainter Cesarstwo Austrii Fritz Felix Piepes
P 0:3
(2:6,3:6,3:6)
Nie awansował 48.
Robert Spiess Czechy (kraina) Jaroslav Just
W 3:2
(2:6,6:3,3:6,6:3,6:1)
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk
P 0:3
(6:8,1:6,1:4 krecz)
Nie awansował 17.
Heinrich Schomburgk Cesarstwo Niemieckie Robert Spiess
W 3:0
(8:6,6:1,4:1 krecz)
Związek Południowej Afryki Harold Kitson
P 0:3
(2:6,2:6,3:6)
Nie awansował 9.
Oscar Kreuzer Norwegia Herman Björklund
W 3:0
(6:0,6:0,6:1)
wolny los Rosja Michaił Sumarokow-Elston
W 3:1
(6:2,10:12,6:4,6:0)
Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil
W 3:0
(6:4,6:3,6:2)
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 0:3
(7:9,5:7,2:6)
Czechy (kraina) Ladislav Žemla
W 3:1
(6:2,3:6,6:3,6:1)
Bronze medal.svg
Luis Maria Heyden Francja Édouard Mény de Marangue
W 3:2
(7:9,4:6,6:2,7:5,6:1)
Królestwo Węgier Aurél von Kelemen
W 3:1
(6:3,4:6,7:5,7:5)
Stany Zjednoczone Theodore Pell
W 3:1
(2:6,7:5,8:6,7:5)
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 2:3
(2:6,4:6,10:8,6:4,3:6)
Nie awansował 5
Otto von Müller Dania Ove Frederiksen
W 3:0
(6:2,6:1,6:4)
Królestwo Węgier Jenő von Zsigmondy
W 3:0
(6:1,6:2,6:0)
Królestwo Węgier Béla von Kehrling
W 3:0
(6:2,6:1,6:1)
Czechy (kraina) Ladislav Žemla
P 0:3
(4:6,5:7,4:6)
Nie awansował 5.
debel (m) Robert Spiess
Luis Maria Heyden
Szwecja Frans Möller
Szwecja Thorsten Grönfors
W 3:2
(3:6,6:4,6:2,4:6,6:1)
Dania Ernst Frigast
Dania Ove Frederiksen
W 3:0
(6:2,7:5,6:3)
Czechy (kraina) Ladislav Žemla
Czechy (kraina) Jaroslav Just
P 0:3
(0:6,6:8,4:6)
Nie awansowali 5.
Heinrich Schomburgk
Otto von Müller
Królestwo Węgier Leó von Baráth
Królestwo Węgier Aurél von Kelemen
W 3:0
(6:0,6:0,6:2)
Francja Albert Canet
Francja Édouard Mény de Marangue
P 1:3
(8:6,3:6,2:6,3:6)
Nie awansowali 9.
singiel (k) Dorothea Köring Szwecja Sigrid Fick
W 2:0
(7:5,6:3)
wolny los Szwecja Edith Arnheim
W 2:0
(6:4,6:3)
Francja Marguerite Broquedis
P 1:2
(6:4,3:6,4:6)
Silver medal.svg
mikst Dorothea Köring
Heinrich Schomburgk
wolny los Francja Marguerite Broquedis
Francja Albert Canet
W 2:0
(6:2,6:3)
Szwecja Sigrid Fick
Szwecja Gunnar Setterwall
W 2:0
(6:4,6:2)
Gold medal.svg

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M1x Martin Stahnke 8:28,8 1. 7:58,8 2. Nie awansował
Kurt Hoffmann 7:46,9 2. Nie awansował
M4+ Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Otto Maier
7:06,6 1. 7:14,4 1. 7:41,0 1. 6:59,4 1. Gold medal.svg
M8+ Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
6:32,0 1. 6:22,0 1. 6:18,6 2. Nie awansowali Bronze medal.svg
Carl Eichhorn
Ludwig Weihnacht
Richard Friesicke
Andreas Wegener
Fritz Eggebrecht
Heinrich Landrock
Egbert Reinsfeld
Gottfried Gelfort
Otto Charlet
6:45,0 1. b.d 2. Nie awansowali

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Conrad Stein Szwecja Harry Larsson
p
Imperium Rosyjskie Aleksandr Ankondinow
p
Nie awansowął
Georg Andersen Szwecja Hugo Johansson
p
Królestwo Węgier József Pongrácz
p
Nie awansował
Georg Gerstäcker Królestwo Węgier András Szoszky
W
Wielkie Księstwo Finlandii Risto Mustonen
W
Szwecja Hugo Johansson
W
Wielkie Księstwo Finlandii Lauri Haapanen
W
Wielkie Księstwo Finlandii Karl Kangas
p
Wielkie Księstwo Finlandii Hjalmar Lehmusvirta
W
Wielkie Księstwo Finlandii Kaarlo Leivonen
W
Wielkie Księstwo Finlandii Otto Lasanen W
Wielkie Księstwo Finlandii Kaarlo Koskelo P
Silver medal.svg
styl klasyczny waga lekka Ludwig Sauerhöfer Szwecja Johan Nilsson
p
Szwecja Martin Jonsson
W
Królestwo Węgier József Sándor
W
Norwegia Herbrand Lofthus
p
Nie awansował
Andreas Dumrauf Szwecja Edvin Mattiasson
p
Norwegia Herbrand Lofthus
p
Nie awansował
Bruno Heckel Szwecja Carl Lund
p
Szwecja Hugo Björklund
W
Wielkie Księstwo Finlandii Tuomas Pukkila
W
Wielkie Księstwo Finlandii Aatami Tanttu
W
Wielkie Księstwo Finlandii David Kolehmainen
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Adolf Kurz Dania Anders Andersen
W
Wielkie Księstwo Finlandii Karl Åberg
p
Wielkie Księstwo Finlandii Mikko Holm
p
Nie awansował
Josef Merkle Wielkie Księstwo Finlandii Mikko Holm
W
wolny los Wielkie Księstwo Finlandii Karl Åberg
W
Imperium Rosyjskie Martin Klein
p
Niwe awansował
Wilhelm Steputat Wielkie Księstwo Finlandii Karl Åberg
p
wolny los Zjednoczone Królestwo Włoch Andrea Gargano
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Karl Groß Wielkie Księstwo Finlandii Anders Rajala
p
Wielkie Księstwo Finlandii Ivar Böhling
p
Nie awansował
Peter Oehler Dania Otto Nagel
W
Wielkie Księstwo Finlandii Oskar Kumpu
W
Wielkie Księstwo Finlandii Ivar Böhling
p
Dania Johannes Eriksen
p
Nie awansował
Fritz Lange Wielkie Księstwo Finlandii Knut Lindberg
p
Cesarstwo Austrii Johann Trestler
W
Szwecja Johan Andersson
W
Wielkie Księstwo Finlandii Oscar Wiklund
W
wolny los Wielkie Księstwo Finlandii Ivar Böhling
p
Nie awansowął
styl klasyczny waga ciężka Jean Hauptmanns Wielkie Księstwo Finlandii Kalle Viljamaa
p
Wielkie Księstwo Finlandii Yrjö Saarela
p
Nie awansował
Jakob Neser Cesarstwo Austrii Nikolajs Fārnasts
W
Holandia Barend Bonneveld
W
Wielkie Księstwo Finlandii Johan Olin
p
Wielkie Księstwo Finlandii Adolf Lindfors
W
Wielkie Księstwo Finlandii Kalle Viljaama
W
Wielkie Księstwo Finlandii Yrjö Saarela
p
Nie awansował 4.


Przypisy

  1. Swimming - Olympic Games 1912 Results Men (ang.). the-sports.org.
  2. Swimming - Olympic Games 1912 Results Men (ang.). the-sports.org.
  3. Diving - Olympic Games 1012 - results Men (ang.). the-sports.org.
  4. Tennis - Tourmament Olympic Games Mixed Doubles 1912 (ang.). the-sports.org.
  5. Rowing - Olympic Games 1912 results (ang.). the-sports.org.
  6. Equestrian - Olympic Games 1912 - results (ang.). the-sports.org.
  7. Equestrian - Olympic Games 1912 - results (ang.). the-sports.org.
  8. Equestrian - Olympic Games 1912 - results (ang.). the-sports.org.
  9. Athletics - Olympic Games 1912 - Results (ang.). the-sports.org.
  10. Athletics - Olympic Games 1912 - Results (ang.). the-sports.org.
  11. Swimming - Olympic Games 1912 Results Men (ang.). the-sports.org.
  12. Swimming - Olympic Games 1912 Results Men (ang.). the-sports.org.
  13. Swimming - Olympic Games 1912 results Women (ang.). the-sports.org.
  14. Diving - Olympic Games 1012 - results Men (ang.). the-sports.org.
  15. Diving - Olympic Games 1012 - results Men (ang.). the-sports.org.
  16. Shooting sports - Olympic games 1912 - Results (ang.). the-sports.org.
  17. Tennis - Tournament Women`s Olympic Games 1912 (ang.). the-sports.org.
  18. Equestrian - Olympic Games 1912 - results (ang.). the-sports.org.
  19. Swimming - Olympic Games 1912 Results Men (ang.). the-sports.org.
  20. Swimming - Olympic Games 1912 Results Men (ang.). the-sports.org.
  21. Diving - Olympic Games 1012 - results Men (ang.). the-sports.org.
  22. Shooting sports - Olympic Games 1912 - results (ang.). the-sports.org.
  23. Tennis - Tournament Men`s Olumpic Games 1912 (ang.). the-sports.org.
  24. Rowing - Olympic Games 1912 Results (ang.). the-sports.org.

Bibliografia[edytuj]