Amber Heard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Amber Heard
Amber Heard na Festiwalu Filmowym w Toronto w 2009
Amber Heard na Festiwalu Filmowym w Toronto w 2009
Imię i nazwisko Amber Laura Heard
Data i miejsce urodzenia 22 kwietnia 1986
Austin
Zawód aktorka
Współmałżonek Johnny Depp (od 03.02.2015)
Lata aktywności od 2004
Strona internetowa

Amber Heard (ur. 22 kwietnia 1986 w Austin w Teksasie) – amerykańska aktorka i modelka.

Gra głównie drugoplanowe role w rozmaitych filmach i serialach. Jedną z ważniejszych ról był występ w serialu Tajemnice Palm Springs nadawanym przez stacje CW, w którym Amber wcieliła się w Gretę Matthews. Grała także znaczącą postać w filmie Wszyscy kochają Mandy Lane, gdzie wcieliła się w tytułową bohaterkę Mandy Lane. Film ten zadebiutował w Toronto na międzynarodowym festiwalu filmów w 2006. Przełom jej kariery nastąpił w 2008 roku, kiedy dostała rolę w Po prostu walcz!. W 2009 r. Amber zagrała w filmie Ojczym i również małą rolę w Zombieland. W 2009 r. zagrała również w filmie z Demi Moore pt. Niedościgli Jonesonowie. Rok później została współproducentką filmu Oddział, w którym zagrała jedną z głównych ról. W 2011 roku zagrała w filmie Piekielna zemsta z Nicolasem Cage'em oraz w Dzienniku zakrapianym rumem wraz z Johnnym Deppem.

Dzieciństwo[edytuj | edytuj kod]

Heard urodziła się i dorastała w Austin. Jej ojciec, David, był kontrahentem, a jej mama, Paige (z domu Parsons) była badaczką Internetu dla państwa. Amber uczęszczała do katolickiej szkoły w Austin dopóki nie wyjechała do Hollywood robić karierę. Jako nastolatka Heard była aktywna w swojej szkole, występowała w licznych przedstawieniach oraz brała udział w lokalnych reklamach i kampaniach. Czytała książki, autorów takich jak George Orwell i Salman Rushdie. W wieku 16 lat, w wypadku samochodowym zginął jej najlepszy przyjaciel, który wychowywany był w wierze katolickiej. Po wprowadzeniu jej ówczesnego chłopaka do prac pisarki Ayn Rand, Amber zdeklarowała się jako ateistka. Powiedziała na temat Rand: Czytam wszystkie jej książki. Odtąd mam obsesję na punkcie jej ideałów. Wszystko czego kiedykolwiek potrzebowałam to mnie samej. Porzuciła szkołę w wieku 17 lat, wyjechała do Nowego Jorku, aby rozpocząć karierę w modelingu, a następnie przeniosła się do Los Angeles aby zostać aktorką.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Podczas 25. rocznicy GLAAD Amber Heard oficjalnie przyznała się, że jest biseksualistką. Na uroczystości pojawiła się ze swoją partnerką Tasyą van Ree, z którą była związana od 2008 roku. Amber przyznała, że to w dużej mierze dzięki organizacji postanowiła ˌˌwyjść z szafyˈˈ. Mówi o swojej seksualności: Nie określam siebie w taki, czy inny sposób – miałam udane związki z mężczyznami, a teraz z kobietą. Kocham kogo kocham, jest to osoba, która coś dla mnie znaczy. W 2011 roku rozstała się z Tasyą van Ree. W 2012 związała się z Johnnym Deppem, z którym poznała się na planie filmu Dziennik zakrapiany rumem. Para zaręczyła się w Wigilię Bożego Narodzenia[1].

Amber Heard dorastała wśród broni, sama jest właścicielką Magnum 357, jest fanką muscle cars, sama jeździ Mustangiem 1968.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Seriale[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]