Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Białoruś
Kod MKOl BLR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Aleksandr Popow
Liczba zawodników 59 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 20.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 59 zawodników.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Bronze medal.svg Brąz Dzmitryj Daszczynski Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne skoki akrobatyczne
Bronze medal.svg Brąz Alaksiej Ajdarau Biathlon pictogram.svg Biathlon 20 km

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Oleg Ryżenkow Bieg na 10 km 29:38,2 2 29:38,2 27.
Alaksiej Ajdarau 30:12,3 2 30:12,3 37.
Wadim Saszurin 30:34,0 1 30:34,0 46.
Aleksandr Popow 30:53,0 2 30:53,0 55.
Alaksiej Ajdarau Bieg na 20 km 55:46,5 1:00 56:46,5 Bronze medal icon.svg
Oleg Ryżenkow 56:31,3 2:00 58:31,3 9.
Wadim Saszurin 57:08,6 2:00 59:08,6 13.
Aleksandr Popow 57:39,6 3: 1:00:39,6 29.
Alaksiej Ajdarau
Oleg Ryżenkow
Aleksandr Popow
Wadim Saszurin
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:23:14,0 0 1:23:14,0 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Irina Tananajko Bieg na 7,5 km 24:42,5 0 24:42,5 22.
Swietłana Paramygina 24:50,0 2 24:50,0 24.
Natalja Moroz 25:04,7 0 25:04,7 28.
Natalja Ryżenkowa 26:10,5 4 26:10,5 52.
Swietłana Paramygina Bieg na 15 km 54:53,4 2:00 56:53,4 12.
Natalja Ryżenkowa 55:03,5 3:00 55:03,5 19.
Irina Tananajko 57:25,4 1:00 58:25,4 22.
Natalja Piermiakowa 58:33,5 3:00 1:01:33,5 41.
Irina Tananajko
Natalja Ryżenkowa
Natalja Moroz
Swietłana Paramygina
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:45:24,0 0 1:45:24,0 12.

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Aleksandr Sannikow Bieg na 10 km 29:54,7 39.
Aleksiej Triegobow 31:43,9 70.
Nikołaj Siemieniako 31:54,5 73.
Siarhiej Dalidowicz Nie ukończył konkurencji
Aleksiej Triegobow Bieg na 30 km 1:40:05,9 18.
Siarhiej Dalidowicz 1:42:18,7 36.
Aleksandr Sannikow 1:42:48,0 40.
Nikołaj Siemieniako 1:47:32,5 54.
Aleksandr Sannikow Bieg na 50 km 2:16:34,4 27.
Siarhiej Dalidowicz 2:17:07,5 31.
Wiaczesław Plaksjonow Nie ukończył biegu
Nikołaj Siemieniako Nie ukończył biegu
Aleksandr Sannikow Bieg łączony 40:30,4 26.
Nikołaj Siemieniako 45:01,3 60.
Aleksiej Triegobow Nie ukończył biegu
Siarhiej Dalidowicz
Aleksiej Triegobow
Aleksandr Sannikow
Wiaczesław Plaksjonow
Sztafeta 4 × 10 km 1:45:15,3 14.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Elena Sinkiewicz Bieg na 5 km 18:50,2 23.
Swietłana Komotskaja 19:32,7 48.
Irina Skripnik 19:44,2 55.
Ludmiła Karolik 20:17,9 63.
Jelena Sinkiewicz Bieg na 15 km 49:20,8 15.
Swietłana Kamotskaja 51:59,0 39.
Jekaterina Antoniuk 52:24,5 42.
Irina Skripnik 52:26,2 43.
Jelena Sinkiewicz Bieg na 30 km 1:27:15,3 12.
Swietłana Kamotskaja 1:33:51,6 42.
Ludmiła Karolik 1:34:07,5 44.
Irina Skripnik 1:34:38,4 47.
Elena Sinkiewicz Bieg łączony 48:19,5 21.
Swietłana Kamotskaja 50:48,2 47.
Irina Skripnik 51:52,8 55.
Ludmiła Karolik 52:32,4 58.
Swietłana Kamotskaja
Jekaterina Antoniuk
Jelena Sinkiewicz
Ludmiła Karolik
Sztafeta 4 × 5 km 59:56,9 14.

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn[1]

Reprezentacja Białorusi brała udział w rozgrywkach grupy B w rundzie kwalifikacyjnej, w której zajęła 1. miejsce i awansowała do dalszych rozgrywek. W pierwszej rundzie reprezentacja Białorusi brała udział w rozgrywkach grupy C w której zajęła 4. miejsce i w ćwierćfinale spotkała się z reprezentacją Rosji, której uległa 1:4. Ostatecznie reprezentacja Białorusi zajęła 7. miejsce w turnieju.

Runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Białoruś 3 2 1 0 14 4 +10 5
 Niemcy 3 2 0 1 7 9 -2 4
 Francja 3 1 0 2 5 8 -3 2
 Japonia 3 0 1 2 5 10 -5 1

Wyniki

7 lutego 1998 Francja  0:4  Białoruś Aqua Wing Arena

9 lutego 1998 Niemcy  2:8  Białoruś The Big Hat

10 lutego 1998 Japonia  2:2  Białoruś The Big Hat

Runda pierwsza[edytuj | edytuj kod]

Grupa C

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Kanada 3 3 0 0 12 3 +9 6
 Szwecja 3 2 0 1 11 7 +4 4
 Stany Zjednoczone 3 1 0 2 8 10 -2 2
 Białoruś 3 0 0 3 4 15 -11 0

Wyniki

13 lutego 1998 Kanada  5:0  Białoruś The Big Hat

14 lutego 1998 Stany Zjednoczone  5:2  Białoruś The Big Hat

16 lutego 1998 Szwecja  5:2  Białoruś Aqua Wing Arena

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

18 lutego 1998 Rosja  4:1  Białoruś Aqua Wing Arena

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok 1 Nota Skok 2 Nota Punkty Pozycja Czas biegu Pozycja
Konstantin Kalinowski Indywidualnie 76,5 85,5 81,5 95,5 181,0 45. 43:38,2 35. + 8:17,1 42.
Siergiej Zacharenko 70,5 73,0 75,5 85,0 158,0 48. 42:54,2 31. + 9:51,1 43.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Tatjana Nawka
Nikołaj Morozow
Tańce na lodzie 32,0 16.

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 5000 m
Czas Miejsce
Witalij Nowiczenko 7:19,76 32.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 3000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Andżelika Kotjuga 39,76 17. 39,85 18. 79,61 16. 1:21,35 25.
Ludmiła Kostiukiewicz 41,00 32. 41,43 34. 82,43 31. 1:22,58 34.
Swietłana Czapielnikowa 4:36,97 29.

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyżni

Zawodnik Konkurencja
Supergigant
Czas Pozycja
Igar Judin 1:45,92 36.

Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Dzmitryj Daszczynski Skoki akrobatyczne 118,66 130,38 249,04 1. 118,86 121,93 240,79 Bronze medal icon.svg
Aleksiej Griszin 108,49 109,35 217,84 9. 100,84 120,15 220,99 15.
Wasilij Worobiow 113,03 86,26 199,29 13. Nie awansował
Aleksandr Tkaczenko 88,35 90,11 178,46 18. Nie awansował
Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Aleh Kulaszou Jazda po muldach 11,13 29. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Julia Milko-Chememontes Jazda po muldach 20,20 19. Nie awansowała

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległośc Nota
Skocznia normalna K-90 Aleksiej Szibko 74,0 80,0 Nie awansował do 2-iej serii 80,0 40.
Aleksandr Sinjawskij 70,0 71,5 Nie awansował do 2-iej serii 71,5 50.
Skocznia duża K-120 Aleksandr Sinjawskij 109,0 94,2 Nie awansował do 2-iej serii 94,2 32.
Aleksiej Szibko 94,5 65,1 Nie awansował do 2-iej serii 65,1 55.

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]