Straight Outta Lynwood

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
To jest stara wersja tej strony, edytowana przez Paweł Ziemian BOT (dyskusja | edycje) o 13:29, 18 sty 2018. Może się ona znacząco różnić od aktualnej wersji.
Straight Outta Lynwood
Wykonawca albumu studyjnego
Weird Al Yankovic
Wydany

26 września 2006

Nagrywany

lipiec 2005, luty 2006, kwiecień 2006, lipiec 2006 w Atlancie

Gatunek

komedia, parodia, rapcore

Długość

48:09

Wydawnictwo

Volcano

Producent

Weird Al Yankovic

Oceny
Album po albumie
Selections from Straight Outta Lynwood
(2006)
Straight Outta Lynwood
(2006)

Straight Outta Lynwood – album muzyczny Weird Al Yankovica wydany w 2006 roku. Tytuł albumu jest parodią N.W.A - Straight Outta Compton, jednak może pochodzić z mody na nazywanie albumów "Straight Outta _____", gdzie w miejscu kreski wstawia się nazwę swojej miejscowości. Weird Al pochodzi z Lynwood w Kalifornii, stąd Lynwood w nazwie albumu.

Lista utworów

Utwór Tytuł Czas trwania Utrzymany w stylu/parodiujący Opis
1 "White & Nerdy" 2:50 "Ridin'" zespołu Chamillionaire i Krayzie Bone Przedstawia życie białego, żałosnego Amerykanina (tzw. nerda), który chce "kręcić się z ziomkami". Zawiera wiele odniesień do subkultury nerdów (włączając w to edytowanie hasła na stronie Wikipedia na sposób wandala)
2 "Pancreas" 3:48 Utrzymany w stylu Brian Wilson Piosenka dotyczy głównie funkcji biologicznych trzustki. Wstęp w stylu "Our Prayer", następnie "God Only Knows", potem fortepianowe solo rodem z "Heroes and Villains" oraz przejście podobne do tego z "Good Vibrations". Zawiera fragmenty utworów z albumu Smile, takich jak "Roll Plymouth Rock" i "Wind Chimes", oraz fragmenty piosenek zespołu The Beach Boys: Pet Sounds oraz "I Just Wasn't Made For These Times." Temat ten został wcześniej użyty przez Heywooda Banksa.
3 "Canadian Idiot" 2:23 "American Idiot" zespołu Green Day Satyryczna odpowiedź na kanadyjski nacjonalizm i obraz Kanady przedstawiany w Ameryce.
4 "I'll Sue Ya" 3:51 Utrzymany w stylu Rage Against the Machine Tematem piosenki są przedziwne pozwy sądowe, jakie często występują w Ameryce. Riffy zostały zaczerpnięte z utworów zespołu, takich jak "Bulls on Parade" i "Killing in the Name.". W zakończeniu piosenki Al powtarza słowa "Pozwę cię... Zabiorę wszystkie twoje pieniądze. Pozwę cię, gdy spojrzysz na mnie w śmieszny sposób" najpierw spokojnie, a później krzycząc. Przypomina to zakończenie utworu "Killing in the Name". Niektóre z przedstawionych pozwów są prawdziwe. Wiele z nich wynika z niewłaściwego użycia przedmiotu, prowadzącego do uszkodzeń. W teledysku jeden z gitarzystów ma na gitarze napis "Arm The Lawyers (Uzbroić prawników)", który jest parodią napisu na gitarze Toma Morrello - "Arm The Homeless (Uzbroić bezdomnych)".
5 "Polkarama!" 4:17 Polka Polka zrobiona z następujących piosenek (w kolejności):
6 "Virus Alert" 3:46 Utrzymany w stylu Sparks Ukazuje zło czyhające w Twojej skrzynce email. Dotyczy łańcuszka o niebezpiecznym wirusie komputerowym, który powoduje ogromne szkody. Możliwe, że sam list jest wirusem.
7 "Confessions Part III" 3:52 "Confessions Part II" artysty Ushera Kontynuacja piosenek Ushera - "Confessions" i "Confessions Part II", skupia się na dziwnych, zaskakujących i głupich wyznaniach.
8 "Weasel Stomping Day" 1:34 Utrzymany w stylu piosenek do animacji z lat 60. Mówi, w sposób popularny w latach 60., o tradycyjnym święcie, podczas którego wkłada się hełm wikingów, rozsmarowuje majonez na trawniku i rozdeptuje tytułowe łasice. Pokazuje, że różne okropieństwa są akceptowane, jeśli są tradycją.
9 "Close but No Cigar" 3:55 Utrzymany w stylu Cake Opowieść o osobie (o kocie według teledysku), która rzuca swoje partnerki z powodu najmniejszych wad. Partia trąbkowa jest niemal identyczna jak ta w piosence Cake - "Love You Madly". Utrzymana w stylu utworu "Short Skirt, Long Jacket", na co wskazuje lista nietypowych kryteriów, które ma spełniać dziewczyna.
10 "Do I Creep You Out" 2:46 "Do I Make You Proud" artysty Taylor Hicks Brak opisu
11 "Trapped in the Drive-Thru" 10:55 "Trapped in the Closet" artysty R. Kelly O parze kupującej hamburgery w drive-thru. W piosence występuje bardzo szczegółowa narracja. Utwór zawiera wstawkę z "Black Dog" zespołu Led Zeppelin w 6:24, która została nagrana przez zespół Al'a.
12 "Don't Download This Song" 3:52 Utrzymany w stylu muzyki gospel i piosenek namawiających do wsparcia pewnych akcji. Utwór traktujący o nielegalnym pobieraniu piosenek z Internetu. Zawyża szkodliwość piractwa i nie pozostawia na pobierającym suchej nitki.

Przypisy

Linki zewnętrzne