Szaraki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Szaraki – polskie określenie jednej z rzekomo istniejących ras istot pozaziemskich, w języku angielskim określanych jako "greys". Nazwa ta wywodzi się od zabarwienia skóry tych istot i jest swego rodzaju kalką językową z angielskiego. Wygląd tej rasy został określony na podstawie relacji z rzekomych uprowadzeń przez kosmitów. Szaraki odgrywają ważną rolę w dyskursie ufologicznym i New Age, jakkolwiek główny nurt naukowy odrzuca możliwość ich istnienia w rzeczywistości[1].

Istnieje wiele paranaukowych prób wyjaśnienia pochodzenia szaraków. Ich badacze spekulują, że mogą być przybyszami z innych planet, istotami z innych wymiarów, demonami czy cyborgami albo też ludźmi z przyszłości[2].

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Porównanie wielkości rzekomego szaraka i człowieka (w tej samej skali)

Szaraki najczęściej są opisywane jako szare istoty niskiego wzrostu z wielkimi czarnymi oczami pozbawionymi źrenic i powiek. Posiadają zazwyczaj cztery palce bez kciuka. Mają nieproporcjonalnie duże głowy w stosunku do reszty ciała. Ich skóra nie posiada owłosienia. Często pojawiają się również opisy ich twarzy informujące, że w miejscu uszu i nosa znajdują się u nich tylko otwory[3].

Przypisy

  1. Por. M. Kaku, Fizyka rzeczy niemożliwych, Warszawa 2009.
  2. Dragonbane: Evidence of Grey Orgins and Reasons for Human Abduction (ang.). 1995-06-08. [dostęp 2013-05-29].
  3. Gildas Bourdais: UFO, 50 tajemniczych lat. Warszawa: 1999.