Skrót: WP:PAnM, WP:PANM

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Przyznawanie medalu[edytuj | edytuj kod]

Propozycje artykułów na medal w Wikipedii

NoWikimedal3.png

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do wyróżnienia medalem. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie poniżej. Jeśli artykuł jest dobry, ale jeszcze nie na poziomie medalowym, rozważ umieszczenie go na stronie kandydatów do przyznania mu miana Dobrego Artykułu. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do rozdziału Instrukcja obsługi.

Obecnie na Stronie Głównej
Hepatocellular carcinoma 1.jpg
Rak wątrobowokomórkowynowotwór złośliwy wątroby wywodzący się z hepatocytów. Stanowi od 80 do 90% pierwotnych nowotworów złośliwych wątroby. Jest to trzeci nowotwór pod względem umieralności, co roku jest przyczyną śmierci 500 000 osób przy zapadalności 600 000 osób rocznie. Początkowo rak rozwija się skąpoobjawowo, a jego objawy są trudne do odróżnienia od zwykle towarzyszącej mu marskości wątroby. Wybór metody leczenia jest uzależniony od wyniku oceny stopnia zaawansowania choroby (stosuje się tzw. klasyfikację barcelońską) oraz od spełnienia dodatkowych kryteriów ważnych w danym sposobie terapii. Nowotwór ten można leczyć miejscowo – chirurgicznie lub niechirurgicznie – albo ogólnoustrojowo. Do metod leczenia chirurgicznego należą resekcja wątroby oraz przeszczepienie wątroby. Metody niechirurgiczne to terapie ablacyjne, z których najważniejszą rolę pełnią ablacja prądem o częstotliwości radiowej (RFA) i przezskórne wstrzyknięcie etanolu oraz chemioembolizacja (TACE). Czytaj więcej…
Inne artykuły na medalJak wybieramy najlepsze?
Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik zarejestrowany co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej od czasu pierwszego logowania.
 2. Artykuły oceniane są przez 30 dób.
 3. Artykuł dostaje medal, gdy:
  1. zostanie sprawdzony przez co najmniej trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne),
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione.
 4. Od sprawdzających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 7. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons.
Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przed zgłoszeniem artykułu zapoznaj się z tekstem Jak napisać doskonały artykuł, z którego dowiesz się, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego zapoznaj się z zasadami i zaleceniami edycyjnymi przyjętymi w Wikipedii.
Przy zgłaszaniu należy podać, kto zgłasza. Anonimowe zgłoszenia oraz nominacje przez Wikipedystów, niespelniających warunku stażowego, są usuwane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub nie spełniasz wymienionych w regulaminie kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do warsztatu PANDA.
Zalecenia dla dyskutujących
 1. Uwagi dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i pacynek nie są liczone, jednak zastrzeżenia zgłoszone z takich kont są uwzględniane przy podejmowaniu decyzji o wyróżnieniu.
 2. Niezwiązane z jakością artykułu wypowiedzi są wykreślane.
 3. Zaleca się, by każde zastrzeżenie było podane w oddzielnym akapicie.
 4. Nie należy powtarzać zgłoszonych przez innych uczestników dyskusji uwag. Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zgłoszonego zastrzeżenia należy pisać pod zgłoszeniem stosując wcięcie.
 5. Rezultaty ocen i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.
Zakończenie dyskusji
 1. Na stronie dyskusji wypełnia się pola szablonu {{Dyskusja nad artykułem na medal}} przydzielającego kategorię tej stronie. Dzięki temu zakończone dyskusje można będzie odnaleźć w jednej z podkategorii w kategorii Dyskusje nad przyznaniem medalu/archiwum.
 2. Ze strony artykułu usuwa się informację o dyskusji nad przydzieleniem medalu i, jeżeli wniosek uznano za pozytywny, umieszcza się znak medalu.
 3. Na samej górze strony dyskusji artykułu wkleja się i wypełnia szablon PAnM.
 4. Ze strony propozycji do medalu usuwa się link do dyskusji nad nominacją, a na dole strony w sekcji 10 ostatnich rozstrzygnięć umieszcza się w odpowiedniej rubryce odsyłacz do artykułu.
 5. Na stronie w odpowiedniej sekcji Artykuły na medal dodaje się link do nowo mianowanego artykułu medalowego.
Opiekunowie
Polimerek, Stefaniak, Lukasz Lukomski oraz Farary
Instrukcja obsługi

Pierwsza nominacja artykułu do medalu
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz podstronę dyskusji nad wyróżnieniem. Nazwę artykułu wpisz po ukośniku.


 • Na tej stronie – na górze sekcji Propozycje – wstaw link do nowo utworzonej strony dyskusji w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa}}.
 • W haśle, które chcesz nominować, wstaw szablon {{Propozycja}}.
 • Poinformuj głównych autorów artykułu o rozpoczęciu dyskusji nad przyznaniem medalu.
Każda kolejna nominacja hasła do medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji z użyciem powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/2}}. Gdy zgłaszasz artykuł po raz trzeci, schemat wygląda następująco: {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podaj link do poprzedniej dyskusji oraz wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja|Numer}}.
ODŚWIEŻ

Spis treści

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

Proteus (gra komputerowa)[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 23 dni 22 godz. 37 min 14 s odśwież
Rozpoczęcie: 15 grudnia 2014 23:09:53 Zakończenie: 14 stycznia 2015 23:09:53


Uzasadnienie
Artykuł przedstawia grę komputerową, o której jak podejrzewam słyszało niewielu z nas. Hasło jest porządnie uźródłowione. Zapraszam do dyskusji! Kobrabones (dyskusja) 23:09, 15 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki uźródłowienia[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki w neutralności[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone błędy techniczne[edytuj | edytuj kod]

Poprawiono[edytuj | edytuj kod]

Sprawdzone przez[edytuj | edytuj kod]

Motocyklowe Mistrzostwa Świata 2014[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 22 dni 21 godz. 59 min 27 s odśwież
Rozpoczęcie: 14 grudnia 2014 22:32:06 Zakończenie: 13 stycznia 2015 22:32:06


Uzasadnienie

W powyższym artykule wyczerpany jest temat jakim jest sezon 2014 MMŚ. Hasło posiada prawie 800 przypisów, ma 300 000 bajtów objętości, posiada kompletne tabele wyników. Moim zdaniem zasługuje na medal. Proszę o wszelkie uwagi i zapraszam do dyskusji- !KrzysiekBu! (dyskusja) 22:32, 14 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)[edytuj | edytuj kod]

 1. Przypisy powinny być przed kropkami, nie po. The Orbwiki107 (dyskusja) 22:55, 14 gru 2014 (CET)
  Poprawiłem, WP:SK robi robotę. D kuba (dyskusja) 12:09, 15 gru 2014 (CET)
 2. Hasło wg mnie trzeba podzielić na mniejsze hasła z odsyłaczami, obecnie to kolos. D kuba (dyskusja) 12:09, 15 gru 2014 (CET)
 1. Zgadzam się z Kubą. Poza tym generalnie świetny kandydat na listę na medal, niemniej na medal za dużo szczegółowych tabel, trochę w mojej ocenie za mało treści pisanej tekstem ciągłym. Stefaniak ---> śmiało pytaj 22:30, 17 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki uźródłowienia[edytuj | edytuj kod]

 1. Przy tak dużej liczbie przypisów bibliograficznych moja uwaga może być dobijająca, ale w artykule medalowym źródła powinny mieć pełną notę bibliograficzną, optymalnie sformatowaną za pomocą szablonu cytuj stronę. Teraz poza tytułem brak takich elementów jak: nazwa witryny internetowej (np. motogp.com), wydawcy (np. Dorna Sports S.L.), daty dostępu, ew. autora. Poza tym i zastrzeżeniem interpunkcyjnym wytkniętym przez Orbwiki107 – artykuł robi bardzo dobre wrażenie. Kenraiz (dyskusja) 23:48, 14 gru 2014 (CET)
  1. Crystal Clear app clean.png Poprawione!KrzysiekBu! (dyskusja) 16:43, 15 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki w neutralności[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone błędy techniczne[edytuj | edytuj kod]

Poprawiono[edytuj | edytuj kod]

Sprawdzone przez[edytuj | edytuj kod]

Osiedle Tysiąclecia (Katowice)[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 14 dni 15 godz. 44 min 8 s odśwież
Rozpoczęcie: 6 grudnia 2014 16:16:47 Zakończenie: 5 stycznia 2015 16:16:47


Uzasadnienie
Artykuł ten w szerokim stopniu przedstawia jedno z osiedli mieszkaniowych wybudowanych w latach powojennych, będący także dzielnicą Katowic. Został on napisany na wzór innych wyróżnionych artykułów o osadach i dzielnicach Katowic (w tym medalowego Załęża). Proszę o wszelkie uwagi i zapraszam do dyskusji MacQtosh (dyskusja) 16:16, 6 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne[edytuj | edytuj kod]

 1. Nowa zabudowa osiedla wzbudza krytykę ze względu na zaburzenie dotychczasowego układu architektonicznego oraz urbanistycznego dzielnicy - Wg mnie warto wspomnieć tu, że autorzy oryginalnego układu twierdzili, że układ ten jest ich utworem (w sensie prawa autorskiego) i że ten utwór im "ktoś modyfikuje" bez ich zgody. Same szczegóły sporu nie są może tak istotne, ale chodzi o to, że taka wzmianka w artukule uwypukli artystyczny a nie tylko techniczny aspekt projektu osiedla. ~Źródeł pod ręka niesttey nie mam, a i przy mojej propozycji się nie upieram. :) 213.238.94.138 (dyskusja) 22:26, 15 gru 2014 (CET)
  Zrobione Ciekawa informacja, o której nawet nie wiedziałem. Znalazłem o tym wzmianki i dopisałem :) MacQtosh (dyskusja) 12:18, 16 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)[edytuj | edytuj kod]

 1. Osiedle to jest jakoby również dzielnicą. W tekście hasła brak konsekwencji w stosowaniu rodzaju gramatycznego, osobliwie w przypadku pomiotu domyślnego. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 18:41, 6 gru 2014 (CET)
  Przyznam się, że nie za bardzo wiem, co masz na myśli. We wstępie ciężko mi połączyć określenie dzielnica i osiedle. Może wystarczy napisać Osiedle Tysiąclecia - dzielnica Katowic, położona...', albo - osiedle mieszkaniowe stanowiące dzielnicę Katowic, położone...? W dalszej części artykułu termin osiedle i dzielnica stosowałem zamiennie, żeby nie powtarzać cały czas jednego słowa, z czego termin osiedle bardziej tu nawiązuje do nazwy dzielnicy. MacQtosh (dyskusja) 10:45, 7 gru 2014 (CET)
 2. Niezrozumiałe zdanie: "Utwory tu występują we wszystkich warstwach stratygraficznych, lecz mają one różne znaczenie." Dwa razy pierwotne i różne szacunki: "Osiedle Tysiąclecia było pierwotnie przeznaczone na 20 tysięcy osób (...). Pierwotna koncepcja zakładała, że osiedle zamieszka docelowo nawet 45 tysięcy mieszkańców". Niedokończone zdanie: "osiedle te charakteryzuje się jednym z najwyższych udziałów liczby osób w wieku poprodukcyjnym spośród wszystkich dzielnic Katowic, a także " Kenraiz (dyskusja) 21:53, 13 gru 2014 (CET)
  Zrobione MacQtosh (dyskusja) 14:33, 14 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki uźródłowienia[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki w neutralności[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone błędy techniczne[edytuj | edytuj kod]

Poprawiono[edytuj | edytuj kod]

Sprawdzone przez[edytuj | edytuj kod]

 1. Kenraiz (dyskusja) 18:41, 14 gru 2014 (CET)

Dyskusje przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Weryfikacja medalu[edytuj | edytuj kod]

Procedura weryfikacji medalu
 1. Artykuł do weryfikacji medalu może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PAnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu medalu,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.

Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić artykuł do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.


 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Odbieranie|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Odbieranie|Nazwa Numer/odbieranie}}.


Propozycje do weryfikacji[edytuj | edytuj kod]

General Dynamics F-111[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 29 dni 18 godz. 47 min 40 s odśwież
Rozpoczęcie: 21 grudnia 2014 19:20:19 Zakończenie: 20 stycznia 2015 19:20:19


Uzasadnienie

Rozpoczynam tę dyskusję w nadziei, że ktoś fachowy poprawi ten artykuł. Jego problemem jest to, że zawiera całe długie fragmenty tekstu bez wystarczającego opatrzenia przypisami.

Z drugiej strony, są też sekcje, gdzie na moje oko przypisy są wszędzie, gdzie powinny być, więc to nie jest tak, że przypisów w ogóle nie ma. W związku z tym dociągnięcie go do współczesnego standardu medalowego nie jest zadaniem typu mission impossible.

Gżdacz (dyskusja) 19:20, 21 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki uźródłowienia[edytuj | edytuj kod]

 1. W długiej sekcji Historia rozwoju tylko trzy przypisy w dość losowych miejscach. Gżdacz (dyskusja) 19:20, 21 gru 2014 (CET)
 2. W sekcji Tactical Fighter Experimental (TFX) jeden przypis w połowie trzeciego akapitu. Gżdacz (dyskusja) 19:20, 21 gru 2014 (CET)
 3. W sekcji Projekt jeden przypis (dotyczący Su-24 a nie F-111). Gżdacz (dyskusja) 19:20, 21 gru 2014 (CET)
 4. W sekcji Uzbrojenie nie ma żadnego przypisu. Gżdacz (dyskusja) 19:20, 21 gru 2014 (CET)
 5. W sekcji Problemy brak przypisów. Gżdacz (dyskusja) 19:20, 21 gru 2014 (CET)


Dostrzeżone braki w neutralności[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone błędy techniczne[edytuj | edytuj kod]

Poprawiono[edytuj | edytuj kod]

Sprawdzone przez[edytuj | edytuj kod]

Tęcza[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 24 dni 21 godz. 34 min 10 s odśwież
Rozpoczęcie: 16 grudnia 2014 22:06:49 Zakończenie: 15 stycznia 2015 22:06:49


Uzasadnienie
Medal z 2006 roku, aż 25 osób było za wyróżnieniem. Niestety według obecnych standardów artykuł mógłby nawet mieć problem z dostaniem DA. Główny problem to mała ilość źródeł i całe fragmenty bez przypisów. Sidevar (dyskusja) 22:06, 16 gru 2014 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki uźródłowienia[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki w neutralności[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone błędy techniczne[edytuj | edytuj kod]

Poprawiono[edytuj | edytuj kod]

Sprawdzone przez[edytuj | edytuj kod]

 1. Niestety konieczna rekonstrukcja. Hermod (dyskusja) 23:06, 20 gru 2014 (CET)

Wojna Francji z koalicją hiszpańsko-austriacko-lotaryńską[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja trwa jeszcze 2 dni 13 godz. 55 min 35 s odśwież
Rozpoczęcie: 24 listopada 2014 14:28:14 Zakończenie: 24 grudnia 2014 14:28:14


Uzasadnienie

Medal z 2007. Niestety, ale 0 przypisów. Sidevar (dyskusja) 14:28, 24 lis 2014 (CET)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki uźródłowienia[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone braki w neutralności[edytuj | edytuj kod]

Dostrzeżone błędy techniczne[edytuj | edytuj kod]

Poprawiono[edytuj | edytuj kod]

Sprawdzone przez[edytuj | edytuj kod]

 1. Tutaj to nawet nie niestety. Z uwagi na brak źródeł weryfikowalność hasła niemalże zerowa. D kuba (dyskusja) 11:46, 25 lis 2014 (CET)
 2. Nie spełnia kryteriów. Za odebraniem. Boston9 (dyskusja) 09:15, 26 lis 2014 (CET)
 3. Nie spełnia obecnych kryteriów. Hermod (dyskusja) 22:50, 6 gru 2014 (CET)

10 ostatnich rozstrzygnięć[edytuj | edytuj kod]

Hasła oznaczone jako AnM

Tescelozaur, Bitwa pod Jaktorowem, Koszatniczka, Prawo Hardy'ego-Weinberga, Nigerzaur

Hasła, które nie uzyskały oznaczenia AnM

Tomasz Byrt, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Vivien Leigh, Wieża telewizyjna w Stuttgarcie, Płatek małżowiny usznej