Winry Rockbell

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Winry Rockbell (jap. ウィンリィ・ロックベル Winrī Rokkuberu?) jest jedną z postaci występujących w mandze i anime "Fullmetal Alchemist".

Winry jest przyjaciółką Eda i Ala. Urodziła się 16 marca 1899 r. Ma niebieskie oczy i blond włosy. Winry jest normalną, wesołą, kochającą dziewczyną. Z braćmi Elric łączy ją głęboka więź, znają się od dzieciństwa. Stale się o nich martwi i jest zła, gdy nie zwierzają jej się ze swoich problemów. Czasami zachowuje się jak starsza siostra lub ich ochroniarz (broń - klucz francuski). Często z nimi podróżuje. Uzdolniona w dziedzinie automaili, zajmuje się naprawami i wymianą protez Eda. Pracuje jako mechanik automaili wraz z babcią Piñako, która opiekuje się dziewczyną od czasu śmierci jej rodziców. Według anime jej rodzice zginęli na wojnie w Ishvarze (z rąk Roya Mustanga), natomiast według mangi zabił ich Scar.

Winry darzy Eda uczuciem silniejszym niż przyjaźń. W pierwszym anime jest to przedstawione raczej jako uczucie siostrzane, lecz w mandze (oraz w wersji anime Brotherhood) pojawia się między nimi wątek romantyczny.