Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – kobiety indywidualnie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008

Łucznictwo
Kobiety - indywidualnie
Złoty medal  Chiny
Zhang Juanjuan
Srebrny medal  Korea Południowa
Park Sung-hyun
Brązowy medal  Korea Południowa
Yun Ok-hee

Turniej indywidualny kobiet w łucznictwie podczas Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 został rozegrany w dniach 9 - 14 sierpnia 2008 roku na w Olimpijskiej Arenie Łucznictwa w Pekinie. W rywalizacji wzięły udział 64 zawodniczki.

Zasady turnieju[edytuj | edytuj kod]

W rundzie rankingowej zawodniczki strzelał z linii oddalonej od celu o 70 metrów. Wszystkie fazy turnieju głównego zostały rozegrane w formie systemu pucharowego. Runda rankingowa pozwoliła wyłonić rozstawienie zawodniczej w fazie pucharowej.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przed rozpoczęciem zawodów aktualne rekordy świata i olimpijski były następujące:

Runda rankingowa – 72 strzały

WR Korea Południowa Park Sung-hyun 682 Grecja Ateny 12 sierpnia 2004
OR Ukraina Lina Herasymenko 673 Stany Zjednoczone Atlanta 31 lipca 1996

Runda meczowa - 12 strzały'

WR Korea Południowa Yun Ok-hee 119 Turcja Antalya 29 maja 2008
OR Korea Południowa Kim Soo-nyung 114 Hiszpania Barcelona 1 sierpnia 1992

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Czas w Pekinie (UTC+8)

Data Godzina Konkurencja
9 sierpnia 2008 12:00 - 14:00 Runda rnkingowa
12 sierpnia 2008 10:00 1 Runda
15:30 2 Runda
14 sierpnia 10:30 3 Runda
16:00 Ćwierćfinały
16:52 Półfinały
17:21 Finał

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Runda rankingowa[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Państwo Wynik uwagi
1. Park Sung-hyun  Korea Południowa 673
2. Yun Ok-hee  Korea Południowa 667
3. Joo Hyun-jung  Korea Południowa 664
4. Chatuna Narimanidze  Gruzja 663
5. Kwon Un-sil  Korea Północna 656
6. Yuan Shu-chi  Chińskie Tajpej 652
7. Alison Williamson  Wielka Brytania 651
8. Naomi Folkard  Wielka Brytania 651
9. Nami Hayakawa  Japonia 649
10. Ana Rendón  Kolumbia 647
11. Natalia Erdynijewa  Rosja 647
12. Aída Román  Meksyk 646
13. Małgorzata Ćwienczek  Polska 645
14. Bérengère Schuh  Francja 645
15. Chen Ling  Chiny 645
16. Zekiye Keskin Şatır  Turcja 644
17. Kristine Esebua  Gruzja 643
18. Natalia Sánchez  Kolumbia 643
19. Justyna Mospinek  Polska 643
20. Mariana Avitia  Meksyk 641
21. Wiktorija Kowal  Ukraina 641
22. Bombayla Devi Laishram  Indie 637
23. Miroslava Dagbaiewa  Rosja 637
24. Jennifer Nichols  Stany Zjednoczone 637
25. Guo Dan  Chiny 636
26. Chatuna Lorig  Stany Zjednoczone 635
27. Zhang Juanjuan  Chiny 635
28. Jane Waller  Australia 634
29. Wu Hu-ju  Chińskie Tajpej 634
30. Natalia Valeeva  Włochy 634
31. Dola Banerjee  Indie 633
32. Sophie Dodemont  Francja 632
33. Anja Hitzler  Niemcy 629
34. Marie-Pier Beaudet  Kanada 628
35. Anastassija Bannowa  Kazachstan 628
36. Leidys Brito  Wenezuela 628
37. Pranitha Vardhineni  Indie 627
38. Tetiana Berežna  Ukraina 627
39. Virginie Arnold  Francja 623
40. Charlotte Burgess  Wielka Brytania 623
41. Ika Yuliana Rochmawati  Indonezja 621
42. Rina Dewi Puspitasari  Indonezja 620
43. Iwona Marcinkiewicz  Polska 620
44. Barbora Horáčková  Czechy 620
45. See Hye-yong  Korea Północna 618
46. Sayoko Kitabatake  Japonia 616
47. Kaciaryna Muluk  Białoruś 616
48. Yuki Hayashi  Japonia 616
49. Elpida Romantzi  Grecja 614
50. Evangelia Psarra  Grecja 613
51. Pia Lionetti  Włochy 613
52. Louise Laursen  Dania 605
53. Veronique Marrier D'Unienville  Mauritius 605
54. Nathalie Dielen  Szwajcaria 601
55. Elena Tonetta  Włochy 595
56. Elena Musiku  Cypr 589
57. Soha Abed Elaal  Egipt 587
58. Wei Pi-hsiu  Chińskie Tajpej 585
59. Lexie Feeney  Australia 580
60. Najmeh Abtin  Iran 568
61. Dorji Dema  Bhutan 567
62. Sigrid Romero  Kolumbia 561
63. Albina Kamaletdinowa  Tadżykistan 547
64. Khadija Abbouda  Maroko 539

Turniej główny[edytuj | edytuj kod]

Faza początkowa

  1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinał
                                     
1  Korea Południowa park 112  
64  Maroko Abbouda 88  
  1  Korea Południowa Park 112  
  33  Niemcy Hitzler  
33  Niemcy Hitzler 107
32  Francja Dodemont 106  
  1  Korea Południowa Park 115 OR  
  49  Grecja Romantzi  
17  Gruzja Esebua 102  
48  Japonia Hayashi 102  
  17  Gruzja Esebua 102
  49  Grecja Romantzi 102  
49  Grecja Romantzi 105
16  Turcja Şatır 103  
  1  Korea Południowa Park 112
  9  Japonia Hayakawa
9  Japonia Hayakawa 112  
56  Cypr Musiku 103  
  9  Japonia Hayakawa 105
  24  Stany Zjednoczone Nichols 103  
41  Indonezja Rochmawati 101
24  Stany Zjednoczone Nichols 114  
  9  Japonia Hayakawa 106
  8  Wielka Brytania Folkard 97  
25  Chińska Republika Ludowa Guo 104  
40  Wielka Brytania Burgess 106  
  40  Wielka Brytania Burgess 96
  8  Wielka Brytania Folkard 110  
57  Egipt Elaal 95
8  Wielka Brytania Folkard 107  
  1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinał
                                     
5  Korea Północna Kwon 106  
60  Iran Abtin 96  
  5  Korea Północna Kwon 106  
  37  Indie Vardhineni 99  
37  Indie Vardhineni 106
28  Australia Waller 100  
  5  Korea Północna Kwon 105  
  12  Meksyk Román 100  
21  Ukraina Kowal 109  
44  Czechy Horáčková 107  
  21  Ukraina Kowal 105
  12  Meksyk Román 111  
53  Mauritius D'Unienville 97
12  Meksyk Román 108  
  5  Korea Północna Kwon 105
  20  Meksyk Avitia 99
13  Polska Ćwienczek 113  
52  Dania Laursen 100  
  13  Polska Ćwienczek 109
  20  Meksyk Avitia 110  
45  Korea Północna Son 107
20  Meksyk Avitia 112  
  20  Meksyk Avitia 109
  4  Gruzja Narimanidze 108  
29  Chińskie Tajpej Wu 98  
36  Wenezuela Brito 104  
  36  Wenezuela Brito 98
  4  Gruzja Narimanidze 111  
61  Bhutan Dema 97
4  Gruzja Narimanidze 107  
  1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinał
                                     
3  Korea Południowa Joo 108  
62  Kolumbia Romero 98  
  3  Korea Południowa Joo 110  
  30  Włochy Valeeva 108  
35  Kazachstan Bannowa 105
30  Włochy Valeeva 107  
  3  Korea Południowa Joo 109  
  14  Francja Schuh 104  
19  Polska Mospinek 101  
46  Japonia Kitabatake 103  
  46  Japonia Kitabatake 100
  14  Francja Schuh 112  
51  Włochy Lionetti 107
14  Francja Schuh '  
  3  Korea Południowa Joo 101
  27  Chińska Republika Ludowa Zhang 106
11  Rosja Erdynijewa 107  
54  Szwajcaria Dielen 102  
  11  Rosja Erdynijewa 104
  43  Polska Marcinkiewicz 103  
43  Polska Marcinkiewicz 103
22  Indie Laishram 101  
  11  Rosja Erdynijewa 98
  27  Chińska Republika Ludowa Zhang 110  
27  Chińska Republika Ludowa Zhang 109  
38  Ukraina Berežna 97  
  27  Chińska Republika Ludowa Zhang 110
  6  Chińskie Tajpej Yuan 105  
59  Australia Feeney 101
6  Chińskie Tajpej Yuan 104  
  1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinał
                                     
7  Wielka Brytania Williamson 108  
58  Chińskie Tajpej Wei 99  
  7  Wielka Brytania Williamson 109  
  26  Stany Zjednoczone Lorig 112  
39  Francja Arnold 105
26  Stany Zjednoczone Lorig 107  
  26  Stany Zjednoczone Lorig 107  
  10  Kolumbia Rendón 95  
23  Rosja Dagbaeva  
42  Indonezja Puspitasari  
  23  Rosja Dagbaeva 106
  10  Kolumbia Rendón 110  
55  Włochy Tonetta 106
10  Kolumbia Rendón 106  
  26  Stany Zjednoczone Lorig 105
  2  Korea Południowa Yun 111
15  Chińska Republika Ludowa Chen 110  
50  Grecja Psarra 101  
  15  Chińska Republika Ludowa Chen 106
  47  Białoruś Muliuk 105  
47  Białoruś Muliuk 104
18  Kolumbia Sánchez 101  
  15  Chińska Republika Ludowa Chen 103
  2  Korea Południowa Yun 113  
31  Indie Banerjee 109  
34  Kanada Beaudet 109  
  34  Kanada Beaudet 107
  2  Korea Południowa Yun 114  
63  Tadżykistan Kamaletdinova 102
2  Korea Południowa Yun 109  
  Półfinały     Finał
                 
  1  Korea Południowa Park 109  
  5  Korea Północna Kwon 106    
      1  Korea Południowa Park 109
      27  Chińska Republika Ludowa Zhang 110
  27  Chińska Republika Ludowa Zhang 115    
  2  Korea Południowa Yun 109   0 3. miejsce
 
5  Korea Północna Kwon 106
  2  Korea Południowa Yun 109

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]