Śląskie Towarzystwo Biblijne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Śląskie Towarzystwo Biblijne
Państwo

 Polska

Siedziba

Katowice

Rodzaj stowarzyszenia

Stowarzyszenie

brak współrzędnych
Strona internetowa

Śląskie Towarzystwo Biblijne – niezależna od Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych oraz od Towarzystwa Biblijnego w Polsce organizacja chrześcijańska, której celem jest upowszechnianie przesłania Biblii wśród społeczeństwa. Śląskie Towarzystwo Biblijne związane jest z Biblijnym ewangelicznym środowiskiem, a jego przesłaniem jest wzywanie poprzez lekturę Pisma Świętego do całkowitego oddania swego życia Jezusowi Chrystusowinowonarodzenia. Towarzystwo uznaje zasadę Sola scriptura, Jezusa Chrystusa jako Boga i jedynego pośrednika, usprawiedliwienie z łaski przez wiarę i niezależnie od uczynków. Ponadto wierzy w aktualność darów duchowych i zgromadzenie Izraela. Opowiada się za chrztem dokonywanym przez zanurzenie w wieku świadomym i jest przeciwne ekumenii.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

  • Gazetka „Pójdź za Mną” – celem gazetki jest „prostowanie dróg Pańskich” oraz prezentowanie informacji dotyczących zboru.
  • Rozmowy i rozważania biblijne – artykuły pozwalające zgłębić podstawy ewangelicznego chrześcijaństwa w oparciu o Pismo Święte.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]