’Allo ’Allo! (seria 3)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Premierowa emisja trzeciej serii serialu ’Allo ’Allo! miała miejsce od 5 grudnia 1986 roku do 9 stycznia 1987 roku na kanale BBC One. Scenarzystami byli Jeremy Lloyd i David Croft. Ten ostatni wspólnie z Robinem Carrem był także reżyserem wszystkich odcinków trzeciej serii.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Numeracja Oryginalny tytuł Premiera w TV
3x01 The Nicked Knockwurst 5 grudnia 1986
3x02 Gruber Does Some Mincing 12 grudnia 1986
3x03 The Sausage in the Wardrobe 19 grudnia 1986
3x04 Flight of Fancy 26 grudnia 1986
3x05 Pretty Maids All in a Row 2 stycznia 1987
3x06 The Great Un-Escape 9 stycznia 1987

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Odcinek 1[edytuj | edytuj kod]

Herr Flick dowiaduje się, że kiełbasę z obrazem Upadłej Madonny z wielkim cycem skradł komunistyczny ruch oporu, który chce za nią dostać okup. W próbie odzyskania dzieła sztuki udział ma wziąć oczywiście René. Pułkownik wraz ze swoimi ludźmi ma odzyskać pieniądze, zastawiając na komunistów pułapkę. Cały plan rzecz jasna nie powodzi się...

Odcinek 2[edytuj | edytuj kod]

Kiełbasa, w której był ukryty obraz, zostaje zjedzona przez psa porucznika Grubera. Za namową René ten wykonuje jeszcze jedną kopię. Silnik z kosiarki, który skradziono generałowi von Klinkerhoffenowi zostaje umieszczony w wózku inwalidzkim Madame Fanny. Ma pomóc Fairfaksowi i Carstairsowi w powrocie do Anglii.

Odcinek 3[edytuj | edytuj kod]

Maria, która miała zanieść Gruberowi w celu skopiowania obraz Upadłej Madonny zostaje zatrzymana i uwięziona w kwaterze generała. Von Klinkerhoffen zauważa kiełbasę, ale nie wiedząc o jej zawartości, chowa ją do szafy. Obraz chcą odzyskać jednak zarówno Herr Flick i von Smallhausen, pułkownik i kapitan, mieszkańcy kawiarni oraz porucznik i Helga. Wszyscy z tym samym zamiarem pojawiają się w chateau.

Odcinek 4[edytuj | edytuj kod]

Porucznik Gruber znów dostaje do skopiowania Upadłą Madonnę z wielkim cycem, jednak Madame Fanny z głodu odgryzła róg obrazu, na którym widniał podpis van Klompa. W celu wysłania lotników do Anglii w miasteczku zostaje zorganizowany rajd starych pojazdów, który ma odciągnąć uwagę Niemców.

Odcinek 5[edytuj | edytuj kod]

Obraz Upadłej Madonny René chowa za płótnem innego starego obrazu. Okazuje się, że jest to drogocenny Pęknięty wazon z wielkimi słonecznikami pędzla van Gogha, który zostaje zarekwirowany przez generała. Brytyjscy lotnicy w tym samym czasie dostają ubrania kelnerek oraz prostytutek.

Odcinek 6[edytuj | edytuj kod]

Angielscy lotnicy w przebraniu prostytutek ukrywają się w kostnicy. Stamtąd kopany jest tunel do obozu jenieckiego, gdzie Brytyjczycy mają się ukryć i zdobyć nowe mundury. Porucznik Gruber dostaje do przechowania Pęknięty wazon van Gogha, za płótnem którego znajduje się Upadła Madonna van Klompa. Tunel do obozu odkrywają Niemcy...