40 Winks

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
40 Winks
Producent Eurocom
Wydawca GT Interactive
Data wydania 14 listopada 1999
Gatunek przygodowa
Kategorie wiekowe ESRB: E (Everyone)
ELSPA: 3+
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation
Nośniki CD
Kontrolery gamepad

40 Winks jest grą wideo opublikowaną w 1999 roku przez Eurocom Entertainment Software i GT Interactive Software dla konsoli PlayStation. Gra jest już dostępna na Playstation Network.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Gracz w czasie gry może wcielić się w chłopca o imieniu Ruff, badź jego siostrę - Tumble. Nitekap i jego wspólnik Threadbear porwali 40 duszków, które są odpowiedzialne za dobre sny. Ich miejsce zastąpiły złe diabły wysłane przez naszego głównego wroga. Zadaniem naszego bohatera jest uwolnienie duchów i pokonanie Nitekapa.

Podczas gry zbieramy żetony w kształcie księżyców, które wykorzystujemy, aby krzyczeć na swoich przeciwników. Dodatkowo znajdziemy żetony o kształcie litery Z, dzięki którym naszemu bohaterowi wraca zdrowie. W każdej planszy musimy szukać tzw. trybów, aby uruchomić przejście do następnego pomieszczenia, warto wspomnieć, że na każdej mapie mamy do odnalezienia 4 diamenty, które są niezbędne do ukończenia danego etapu rozgrywki.

Nasz bohater odwiedza różne miejsca, zaczynając od nawiedzonych domów, następnie prehistorię, w kosmosie kończąc. W grze znajdziemy dosyć dużą listę przeciwników, najczęstszym są wielkie pająki oraz zielone diabły, które są sługami Nitekapa.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Gra była tworzona również na konsolę Nintendo 64, ale projekt został wstrzymany z powodu małego zainteresowania.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]