Akinator

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Akinator
Ilustracja
Logo
Wydawca Akinator.com
Projektant Jérôme „ArioN” Bourdelot
Data wydania 2007
Tryby gry gra jednoosobowa
Język angielski, francuski, niemiecki, hebrajski, amerykański, włoski, koreański, portugalski, hiszpański, arabski, rosyjski, japoński, turecki, polski
Wymagania sprzętowe
Wymagania

połączenie z Internetem

Kontrolery mysz

Akinator, the Web Geniusgra internetowa oparta na serii pytań, na które podstawowymi odpowiedziami są tak i nie (są też: nie wiem, chyba tak, chyba nie). Sztuczna inteligencja ukryta pod postacią tytułowego dżina, dobiera pytania tak, aby drogą eliminacji odgadnąć, o jakiej postaci myśli grający.

Stworzony przez trzech francuskich programistów w 2007 roku, stał się popularny w listopadzie 2008 roku, dzięki Google Trends.

Jeszcze większą sławę gra zdobyła w Europie w 2009 roku i Japonii w 2010 roku po wydaniu aplikacji na urządzenia mobilne przez firmę SCIMOB[1].

Akinator dostępny jest na iPhone’a[2], Androida[3] i Windows Phone[4].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Przed rozpoczęciem gry użytkownik zostaje poproszony o podanie wieku. Następnie odpowiada na 12-20 pytań, na podstawie których program (po raz pierwszy) wnioskuje, o jakiej postaci myśli gracz. Akinator może zadać maksymalnie 80 pytań. Gdy programowi nie uda się odgadnąć postaci, gracz proszony jest o wprowadzenie nazwy bohatera, w celu późniejszego poszerzenia bazy wyborów.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]