Andrzej Sołtysik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Andrzej Sołtysik
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 6 października 1966
Sułoszowa
Zawód dziennikarz
prezenter
Małżeństwo Patrycja Czop
Andrzej Sołtysik z wielbicielkami

Andrzej Sołtysik (ur. 6 października 1966 w Sułoszowej) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, filmoznawca, prezenter telewizji TVN, były rzecznik prasowy tej stacji.

Życiorys[edytuj]

Studiował filmoznawstwo. W 1990 roku podjął pracę jako reporter w dziale informacji radia RMF FM. W tym radiu prowadził m.in. swój pierwszy program o tematyce filmowej – Świat filmu według Andrzeja Sołtysika.

Po pracy w radiu trafił do TVP Kraków, gdzie zajmował się magazynem filmowym Tylko dla orłów. Później, w telewizji Polsat, był prezenterem programu Telepuzzle. Jesienią 1997 trafił do powstającej telewizji Mariusza WalteraTVN. Popularność przyniosło mu prowadzenie (wraz z Martyną Wojciechowską) drugiej i trzeciej edycji programu Big Brother. Był gospodarzem programu Multikino w TVN24 i show „Jak łyse konie” w TVN. W latach 2002-2007 był rzecznikiem prasowym grupy TVN. Na tym stanowisku zastąpił go Karol Smoląg. Od września 2007 do grudnia 2012 razem z Kingą Rusin, a następnie Magdą Mołek prowadził weekendowe wydania programu Dzień Dobry TVN, od września 2016 razem z Anną Kalczyńską prowadzi ten program w dni powszednie[1]. Od października 2014 był gospodarzem programu „Bagaż osobisty” w stacji telewizyjnej TTV[2]. Od kwietnia 2015 prowadzi program Andrzej Sołtysik przedstawia w TVN Fabuła.

Dziennikarz jest w trzecim związku małżeńskim, w którym po raz pierwszy został ojcem[3].

Przypisy