Battletoads

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Battletoads
Producent Rare
Wydawca Tradewest
Data wydania czerwiec 1991
Gatunek bijatyka
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo Entertainment System, Sega Mega Drive/Genesis, Sega Game Gear, Game Boy, Amiga CD32, Arcade, Super Nintendo Entertainment System

Battletoadsgra komputerowa stworzona przez Rare i wydana w 1991 na konsole Nintendo Entertainment System, Sega Mega Drive/Genesis, Sega Game Gear, Game Boy, Amiga CD32, systemy arcade i Super Nintendo Entertainment System. Gra uchodziła za bardzo trudną[1], ale trafiła na 40 miejsce najlepszych gier na NESa w rankingu zrobionym przez ign.com[2].

Historia[edytuj]

Głównymi bohaterami są humanoidalne żaby - Rash, Pimple, i Zitz. Jeden z nich Pimple, odwożąc do domu księżniczkę Angelikę, zostaje porwany razem z nią przez Królową Ciemności (Dark Queen) i uwięziony na planecie Ragnarok. Pozostałe dwie żaby muszą dotrzeć do królowej, pokonać ją i uwolnić porwanych.

Rozgrywka[edytuj]

Gracz lub gracze kierują Rashem i Zitzem, walcząc z wieloma przeciwnikami. Sama gra składa się z różnicowanych poziomów - na przykład pierwszy jest typową chodzoną bijatyką, drugi polega na walce obronnej, przy schodzeniu na linach, z kolei trzeci ma dwuwymiarową jazdę skuterami[3] czy jazdę na deskach surfingowych[4].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]