Battletoads

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Battletoads
Producent Rare
Wydawca Tradewest
Data wydania czerwiec 1991
Gatunek bijatyka
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo Entertainment System, Sega Mega Drive/Genesis, Sega Game Gear, Game Boy, Amiga CD32, Arcade, Super Nintendo Entertainment System

Battletoadsgra komputerowa stworzona przez Rare i wydana w 1991 na konsole Nintendo Entertainment System, Sega Mega Drive/Genesis, Sega Game Gear, Game Boy, Amiga CD32, systemy arcade i Super Nintendo Entertainment System. Gra uchodziła za bardzo trudną[1], ale trafiła na 40 miejsce najlepszych gier na NESa w rankingu zrobionym przez ign.com[2].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Głównymi bohaterami są humanoidalne żaby – Rash, Pimple, i Zitz. Jeden z nich Pimple, odwożąc do domu księżniczkę Angelikę, zostaje porwany razem z nią przez Królową Ciemności (Dark Queen) i uwięziony na planecie Ragnarok. Pozostałe dwie żaby muszą dotrzeć do królowej, pokonać ją i uwolnić porwanych.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gracz lub gracze kierują Rashem i Zitzem, walcząc z wieloma przeciwnikami. Sama gra składa się z różnicowanych poziomów – na przykład pierwszy jest typową chodzoną bijatyką, drugi polega na walce obronnej, przy schodzeniu na linach, z kolei trzeci ma dwuwymiarową jazdę skuterami[3] czy jazdę na deskach surfingowych[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. http://www.hardcoregaming101.net/nes/battleto.htm
  2. Top 100 NES Games – IGN.com, www.ign.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  3. AVGN: Battletoads | Cinemassacre Productions, cinemassacre.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  4. Battletoads (Game) – Giant Bomb, www.giantbomb.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]