Cypr na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cypr na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Cypr
Kod MKOl CYP
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Markos Pagdatis
Liczba zawodników 13 w 7 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Cypr na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie, reprezentowało 13 zawodników[1].

Był to dziewiąty start reprezentacji Cypru na letnich igrzyskach olimpijskich.

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cycling (mountain biking) pictogram.svg Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Marios Atanasiadis Cross-country 1:43:25 40.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Eleni Artimata bieg na 200 m 23.09 6. 22.92 8.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Kiriakos Joanu skok wzwyż 2,26 m 12. 2,20m 13.
Apostolos Parelis rzut dyskiem 63,48 m 13.
Konstandinos Statelakos rzut młotem 69,65 m 33.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ana Stilianu 200m dowolnym 2:01.87 27.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jorgos Achileos skeet 118 11.
Andonakis Andreu 115 22.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Panajota Andreu skeet 57 16.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Markos Pagdatis gra pojedyncza Japonia Gō Soeda
6:7(6), 7:6(5), 6:2
Francja Richard Gasquet
6:4, 6:4
Wielka Brytania Andy Murray
6:4, 1:6, 4:6
→ Nie awansował Miejsca 9-16

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Andreas Kariolu RS:X 13 26 10 27 11 30 16 12 12 23 150 17.
Pawlos Kondidis Laser 9 4 1 1 2 4 12 7 7 4 10 59 Silver medal.svg

Przypisy[edytuj | edytuj kod]