Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Simon Whitfield
Liczba zawodników 277 w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 36.
Złoto
1
Srebro
5
Brąz
12
Razem
18

Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 277 zawodników[1]. Zdobyli oni 18 medali: 1 złoty, 5 srebrnych i 12 brązowych, zajmując 36. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to dwudziesty piąty start reprezentacji Kanady na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg Złoto Rosannagh MacLennan Gimnastyka - skoki na trampolinie Kobiety 57,305 pkt 4 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Gabriel Bergen
Jeremiah Brown
Andrew Byrnes
Will Crothers
Douglas Csima
Robert Gibson
Malcolm Howard
Conlin McCabe
Brian Price
Wioślarstwo Ósemka mężczyzn 5:49,98 min 1 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Ashley Brzozowicz
Janine Hanson
Krista Guloien
Darcy Marquardt
Natalie Mastracci
Andreanne Morin
Lesley Thompson-Willie
Rachelle Viinberg
Lauren Wilkinson
Wioślarstwo Ósemka kobiet 6:12,06 min 2 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Ryan Cochrane Pływanie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn 14:39,63 min 4 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Adam van Koeverden Kajakarstwo K-1 1000 m mężczyzn 3:27,170 min 8 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Tonya Verbeek Zapasy Kategoria do 55 kg kobiet W finale przegrała z Japonką Saori Yoshidą 9 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Jennifer Abel
Émilie Heymans
Skoki do wody Trampolina 3 m – synchronicznie kobiet 316,80 pkt 29 lipca
Bronze medal.svg Brąz Meaghan Benfeito
Roseline Filion
Skoki do wody Wieża 10 m – synchronicznie kobiet 337,62 pkt 31 lipca
Bronze medal.svg Brąz Antoine Valois-Fortier Judo Kategoria do 81 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał Amerykanina Travisa Stevensa 31 lipca
Bronze medal.svg Brąz Christine Girard Podnoszenie ciężarów Waga do 63 kg kobiet 236 kg 31 lipca
Bronze medal.svg Brąz Brent Hayden Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 47,80 s 1 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Gillian Carleton
Jasmin Glaesser
Tara Whitten
Kolarstwo Wyścig drużynowy kobiet W pojedynku o brązowy medal pokonały drużynę Australii 4 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Derek Drouin Lekkoatletyka Skok wzwyż mężczyzn 229 cm 7 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Mark Oldershaw Kajakarstwo C-1 1000 m mężczyzn 3:48,502 min 8 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Carol Huynh Zapasy Kategoria do 48 kg kobiet W pojedynku o brązowy medal wygrała z Isabelle Sambou z Senegalu 8 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Reprezentacja Kanady w piłce nożnej kobiet Piłka nożna Turniej kobiet W pojedynku o brązowy medal wygrały z reprezentacją Francji 9 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Richard Weinberger Pływanie 10 km na otwartym akwenie mężczyzn 1:50:00,3 godz. 10 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Mark de Jonge Kajakarstwo K-1 200 m mężczyzn 36,657 s 11 sierpnia

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Michelle Li gra pojedyncza kobiet Chińska Republika Ludowa Wang Yh
P 0-2
(8-21, 16-21)
2. NQ
Michelle Li
Alexandra Bruce
gra podwójna kobiet Korea Południowa Jung K-e /
Kim H-n
W 2-0
(21-0, 21-0)[2]
Rosja Sorokina /
Wisłowa
P 0-2
(8-21, 10-21)
Chińska Republika Ludowa Wang Xl /
Yu Y
W 2-0
(21-0, 21-0)[3]
2. Australia Choo /
Veeran
W 2-1
(21-9, 18-21, 21-18)
Japonia Fujii /
Kakiiwa
P 1-2
(12-21, 21-19, 13-21)
Rosja Sorokina /
Wisłowa
P 0-2
(9-21, 10-21)
4.
Grace Gao
Toby Ng
gra mieszana Japonia Ikeda /
Shiota
P 1-2
(10-21, 21-11, 15-21)
Polska Mateusiak /
Zięba
P 0-2
(13-21, 16-21)
Dania Fischer Nielsen /
Pedersen
P 0-2
(12-21, 11-21)
4. NQ

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Custio Clayton 69kg Meksyk Molina
W 12-8
Australia Hammond
W 14-11
Wielka Brytania Evans
P 14-14+
NQ
Simon Kean +91 kg Francja Yoka
W 16+-16
Kazachstan Dyczko
P 6-20
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Mary Spencer 75kg BYE Chińska Republika Ludowa Li J
P 14-17
NQ

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Rose Cossar
Anjelika Reznik
Anastasiya Muntyanu
Alexandra Landry
Kelsey Titmarsh
Katrina Cameron
Zawody drużynowe 48,025 11. NQ

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX PH SR VT PB HB FX PH SR VT PB HB
Nathan Gafuik Drążek 13,866 13,866 46. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX VT UB BB FX VT UB BB
Elisabeth Black Wielobój drużynowy 14,233 14,800 13,966 14,208 15,233 14,266
Victoria Moors 14,100 13,833 11,266 14,600 13,700
Dominique Pegg 14,233 14,133 13,275 13,566 55,657 18. 13,966 14,400 13,500
Brittany Rogers 14,666 14,500 14,866 14,466
Kristina Vaculik 13,800 14,100 14,366 11,300 53,566 32. 14,166 13,433
Razem 42,566 43,599 42,699 38,832 167,696 8. 42,774 44,499 42,332 41,199 170,804 5.
Dominique Pegg Wielobój indywidualny Jak wyżej 14,033 14,566 13,800 13,166 55,565 17.
Elisabeth Black Skoki 0,000 0,000 8.
Brittany Rogers 14,483 14,483 7.

Gymnastics (trampoline) pictogram.svg Skoki na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jason Burnett Mężczyźni 109,065 6. 6,715 8.
Karen Cockburn Kobiety 103,943 5. 55,860 4.
Rosannagh MacLennan 104,450 4. 57,305 Gold medal icon.svg

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Skoki przez przeszkody[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Tiffany Foster Victor indywidualnie 8 =60. DSQ NQ 8 =60.
Jill Henselwood George 5 =53. 4 9 =47. NQ 9 =47.
Eric Lamaze Derly Chin de Muze 0 =1. 1 1 =13. 8 9 =11. 12 =29. NQ 12 =29.
Ian Millar Star Power 4 =42. 0 4 =17. 4 8 =22. 4 =11. 4 8 =9. 8 =9.
Tiffany Foster
Jill Henselwood
Eric Lamaze
Ian Millar
Patrz wyżej drużynowo 5 6. 21 26 5. 26 5.

Ujeżdżenie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Koń Konkurencja Runda 1 Runda 2 Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jacqueline Brooks D Niro indywidualnie 68,526 41. NQ
Ashley Nicoll-Holzer Breaking Dawn 71,809 20. 71,317 24. NQ
David Marcus Chrevi's Capital EL NQ
Jacqueline Brooks
Ashley Nicoll-Holzer
David Marcus
Patrz wyżej drużynowo EL NQ

WKKW[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Łącznie
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Peter Barry Kilordan Abbott indywidualnie 61,70 67. EL NQ
Hawley Bennett-Awad Gin & Juice 48,70 31. EL NQ
Rebecca Howard Riddle Master 50,60 =34. EL NQ
Michele Mueller Armistad 57,00 56,5 63,20 120,20 58. NQ
Jessica Phoenix Exponential 54,80 =50. 2,40 57,20 28. 14,00 71,20 29. 8,00 79,20 22. 79,20 22.
Peter Barry
Hawley Bennett-Awad
Rebecca Howard
Michele Mueller
Jessica Phoenix
Patrz wyżej drużynowo 154,10 11. 1023,30 1177,40 11. 893,80 2071,20 13. NQ 2071,20 13.

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sergio Pessoa do 60 kg BYE Kazachstan Kossajew
P 0000-0001
NQ
Sasha Mehmedovic do 66 kg Salwador Figueroa
W 0010-0000
Japonia Ebinuma
P 0000-0111
NQ
Nicholas Tritton do 73 kg BYE Uzbekistan Jurakobilov
P 0002-0111
NQ
Antoine Valois-Fortier do 81 kg Azerbejdżan Məmmədli
W 0001-0001 ZP
Wielka Brytania Burton
W 0100-0000
Czarnogóra Mrvaljević
W 0112-0011
Rosja Nifontow
P 0000-0100
NQ Argentyna Lucenti
W 0101-0001
Stany Zjednoczone Stevens
W 0011-0000
NQ Bronze medal icon.svg
Alexandre Émond do 90 kg BYE Wielka Brytania Gordon
P 0000-1000
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Joliane Melançon do 57 kg Austria Filzmoser
P 0010-0100
NQ
Kelita Zupancic do 70 kg BYE Francja Décosse
P 0001-1001
NQ
Amy Cotton do 78 kg Francja Tcheuméo
P 0001-0010
NQ

Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajakarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preliminacje Półfinał Finał Łącznie Miejsce
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Michael Tayler K-1 155,89 21. 97,64 18. 97,64 20. NQ

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo klasyczne[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Mark de Jonge K-1 200 m 35,396 1. 35,595 1. FA 36,657 Bronze medal icon.svg
Adam van Koeverden K-1 1000 m 3:28,697 1. 3:28,209 1. FA 3:27,170 Silver medal icon.svg
Ryan Cochrane
Hugues Fournel
K-2 200 m 33,407 4. 33,500 4. FA 35,396 7.
K-2 1000 m 3:55,748 6. 3:29,819 5. FB 3:18,550 12.
Jason McCoombs C-1 200 m 41,742 2. 42,255 5. FB 44,793 13.
Mark Oldershaw C-1 1000 m 3:55,211 2. 3:52,197 2. FA 3:48,502 Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Émilie Fournel K-1 200 m 43,117 5. 43,030 7. NQ
K-1 500 m 1:58,740 5. 1:54,120 6. FB 1:56,058 14.

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cycling (BMX) pictogram.svg Kolarstwo BMX[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Tory Nyhaug Mężczyźni 39.515 20. 20 pkt. 5. NQ

Cycling (mountain biking) pictogram.svg Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Geoff Kabush Mężczyźni 1:30:43 8.
Max Plaxton DNF
Catherine Pendrel Kobiety 1:34:28 9.
Emily Batty 1:40:37 20.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Ryder Hesjedal Wyścig ze startu wspólnego 5:46:37 62.
Jazda indywidualna na czas 56:06.18 28.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Clara Hughes Wyścig ze startu wspólnego 3:36:01 32.
Jazda indywidualna na czas 38:28.96 5.
Denise Ramsden Wyścig ze startu wspólnego 3:35:56 27.
Jazda indywidualna na czas 41:44.81 19.
Joëlle Numainville Wyścig ze startu wspólnego 3:35:56 12.

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Joseph Veloce Keirin 4. R 4. NQ 13.
Zawodnik Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 1000 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Czas Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Zachary Bell Omnium 13.406 7. 4 13. 10. 4:29.411 8. 1. 1:04.328 10. 49 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż 1 Runda 2 Repasaż 2 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Szybkość
Miejsce Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Pozycja
Monique Sullivan Sprint 11.347
63.452
12. Hongkong Lee WS
P
Korea Południowa Lee HJ
Japonia Maeda
W 11.572
Australia Meares
P
Białoruś Panarina
Japonia Maeda
P
NQ O 9 miejsce
HolandiaKanis
HongkongLee W S
Nowa ZelandiaHansen
P
11.
Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Monique Sullivan Keirin 5. R 3. 2. 6.
Zawodniczki Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Przeciwniczki
Wynik
Miejsce Przeciwniczki
Wynik
Miejsce
Gillian Carleton
Jasmin Glaesser
Tara Whitten
Wyścig drużynowy 3:19.816 4. Wielka Brytania Wielka Brytania
3:17.454
4. O 3 miejsce
Australia Australia
3:17.915
Bronze medal icon.svg
Zawodniczka Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 500 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Czas Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Tara Whitten Omnium 14.516 7. 28 3. 8. 3:31.113 3. 6. 36.509 10. 37 4.

Basketball pictogram.svg Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Kanady w koszykówce kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa mecze i ponosząc trzy porażki. Zajęła 4. miejsce w rozgrywkach swojej grupy i awansowała do ćwierćfinału, gdzie uległa reprezentacji USA i odpadła z dalszych rozgrywek.

Tabela grupy

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1  Francja 10 5 5 0 356 319 37+
2  Australia 9 5 4 1 353 322 31+
3  Rosja 8 5 3 2 314 308 6+
4  Kanada 7 5 2 3 328 332 4-
5  Brazylia 6 5 1 4 329 354 25-
6  Wielka Brytania 5 5 0 5 327 376 49-

Wyniki spotkań

Faza grupowa
28 lipca 2012
12:15
Raport  Kanada 53 – 58  Rosja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 17-15, 13-9, 14-13, 10-21
Pkt: Kim Smith 20
Zb: Tamara Tatham 5
As: Shona Thorburn 6
Pkt: Becky Hammon 14
Zb: Irina Osipowa 12
As: Jelena Daniłoczkina 6
30 lipca 2012
21:00
Raport  Wielka Brytania 65 – 73  Kanada   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 15-19, 17-17, 21-19, 12-18
Pkt: Natalie Stafford, Johannah Leedham 15
Zb: Temi Fagbenle 6
As: Stef Collins 4
Pkt: Shona Thorburn 18
Zb: Courtnay Pilypaitis, Tamara Tatham 5
As: Teresa Gabriele 7
1 sierpnia 2012
10:00
Raport  Kanada 60 – 64  Francja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 12-13, 13-15, 15-14, 20-22
Pkt: Shona Thorburn 17
Zb: Natalie Achonwa 8
As: Shona Thorburn 3
Pkt: Émilie Gomis 16
Zb: Sandrine Gruda 6
As: trzy zawodniczki 3
3 sierpnia 2012
15:30
Raport  Brazylia 73 – 79  Kanada   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 8-18, 17-21, 18-16, 20-24
Pkt: Érika de Souza 18
Zb: Joice Rodrigues 4
As: Érika de Souza 12
Pkt: Courtnay Pilypaitis, Kim Smith 14
Zb: Shona Thorburn 8
As: Kim Smith 5
5 sierpnia 2012
15:30
Raport  Kanada 63 – 72  Australia   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 10-24, 12-11, 20-12, 21-25
Pkt: Kim Smith17
Zb: Shona Thorburn 5
As: Lizanne Murphy 5
Pkt: Elizabeth Cambage 19
Zb: Jennifer Screen, Kristi Harrowera 4
As: Lauren Jackson 9


Ćwierćfinał
7 sierpnia 2012
15:00
Raport  Stany Zjednoczone 91 – 48  Kanada   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 19-8, 23-12, 26-10, 23-17
Pkt: Diana Taurasi 15
Zb: Sue Bird 5
As: Maya Moore, Candace Parker 7
Pkt: Kim Smith 13
Zb: Krista Phillips 5
As: Krista Phillips 8


Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub Pozycja
4 Krista Phillips 18.05.1988 (24) 198 Australia Dandenong Rangers C
5 Teresa Gabriel 23.01.1979 (33) 165 Brak klubu G
6 Shona Thorburn 7.09.1982 (29) 178 Hiszpania Uni Girona CB G
7 Courtnay Pilypaitis 11.02.1988 (24) 185 Litwa VICI Kaunas G
8 Kim Smith 7.05.1984 (28) 185 Brak klubu G
9 Miranda Ayim 6.05.1988 (24) 191 Turcja Istanbul Universitesi F
10 Alisha Tatham 14.10.1986 (25) 180 Brak klubu G
11 Natalie Achonwa 2.11.1992 (19) 190 Stany Zjednoczone University of Notre Dame F
12 Lizanne Murphy 15.03.1984 (28) 185 Francja Tarbes Gespe Bigorre F
13 Tamara Tatham 19.08.1985 (26) 185 Niemcy SV Halle Lions G/F
14 Chelsea Aubry 27.06.1984 (28) 188 Australia Bendigo Spirit F
15 Michelle Plouffe 15.09.1992 (19) 191 Stany Zjednoczone University of Utah F

Trener: Kanada Allison McNeill

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Justyn Warner 100m BYE 10.09 3. 10.09 5. NQ
Jared Connaughton 200m 20.72 3. 20.64 7. NQ
Aaron Brown 20.55 4. 20.42 4. NQ
Tremaine Harris 20.70 5. NQ
Daundre Barnaby 400m 46.04 6. NQ
Geoffrey Harris 800m 1:45.97 2. 1:46.14 7. NQ
Nathan Brannen 1500m 3:39.95 5. 3:39.26 12. NQ
Cameron Levins 5000m 13:18.29 8. 13:51.87 14.
Mohammed Ahmed 10000m 28:13.91 18.
Cameron Levins 27:38.81 11.
Alex Genest 3000 m z przeszkodami 8:22.62 7. NQ
Iñaki Gomez chód na 20km 1:20:58 13.
Reid Coolsaet maraton 2:16:29 27.
Eric Gillis 2:16:00 22.
Dylan Wykes 2:15:26 20.
Jared Connaughton
Gavin Smellie
Oluseyi Smith
Justyn Warner
sztafeta 4 x 100m 38.05 2. DSQ
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Dylan Armstrong pchnięcie kulą 20.49 7. 20.93 5.
Justin Rodhe NM NQ
Derek Drouin skok wzwyż 2.29 6. 2.29 Bronze medal icon.svg
Michael Mason 2.26 =12. 2.29 8.
Curtis Moss rzut oszczepem 78.22 22. NQ
James Steacy rzut młotem NM NQ

Dziesięciobój

Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Finał Miejsce
Damian Warner Wynik 10.48 7.54 13.73 2.05 48.20 14.38 45.90 4.70 62.77 4:29.85 8442 5.
Punkty 980 945 712 850 899 926 785 819 780 746

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Kerri-Ann Mitchell 100 m BYE 11.49 6. NQ
Crystal Emmanuel 200 m 23.10 5. 23.28 7. NQ
Jenna Martin 400 m 51.98 3. 52.83 7. NQ
Melissa Bishop 800 m 2:09.33 6. NQ
Jessica Smith 2:07.75 2. 2:01.90 7. NQ
Nicole Sifuentes 1500 m 4:07.65 7. 4:06.33 11. NQ
Hilary Stellingwerff 4:05.79 6. 4:05.57 6. NQ
Sheila Reid 5000 m 15:27.41 15. NQ
Phylicia George 100m przez płotki 12.83 2. 12.65 3. 12.65 6.
Nikkita Holder 12.93 5. 12.93 6. NQ
Jessica Zelinka 12.75 2. 12.66 2. 12.69 7.
Sarah Wells 400m przez płotki 56.47 4. 56.71 8. NQ
Rachel Seaman chód na 20km 1:37:36 52.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Mélanie Blouin skok o tyczce 4.25 19. NQ
Sultana Frizell rzut młotem 67.45 26. NQ
Heather Steacy 63.40 34. NQ
Elizabeth Gleadle rzut oszczepem 60.26 11. 58.78 12.
Julie Labonté pchnięcie kulą 17.48 23. NQ

Siedmiobój

Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Finał Miejsce
Brianne Theisen Wynik 13.30 1.83 12.89 24.35 6.01 46.47 2:09.27 6383 11.
Punkty 1080 1016 720 947 853 792 975
Jessica Zelinka Wynik 12.65 1.68 14.81 23.32 5.91 45.75 2:09.15 6460 7.
Punkty 1178 830 848 1047 822 778 977

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Crispin Duenas indywidualnie 678 8. Egipt El-Nemr
P 2-6
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Marie-Pier Beaudet indywidualnie 645 29. Dania Laursen
P 3-7
NQ

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Melanie McCann Kobiety 19-16 11. 856 2:21.56 25. 1104 20 4. 1180 12:20.23 17. 2040 5180 11.
Donna Vakalis 17-18 19. 808 2:22.19 26. 1096 356 32. 844 12:10.03 11. 2080 4828 29.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Kanady w piłce nożnej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy F turnieju olimpijskiego, wygrywając jeden mecz, jeden remisując i ponosząc jedną porażkę. Awansowała do ćwierćfinału, w którym pokonała reprezentację Wielkiej Brytanii. W półfinale przegrała ze Stanami Zjednoczonymi, natomiast w meczu o 3. miejsce pokonała reprezentację Francji, zdobywając brązowe medale olimpijskie.

Tabela grupy

Zespół M Z R P GZ GS GR Pkt
 Szwecja 3 1 2 0 6 3 +3 5
 Japonia 3 1 2 0 2 1 +1 5
 Kanada 3 1 1 1 6 4 +2 4
 Południowa Afryka 3 0 1 2 1 7 -6 1

Wyniki spotkań

Faza grupowa
25 lipca 2012
18:00 CET
 Japonia 2:1
(2:0)
 Kanada City of Coventry Stadium, Coventry  
Nahomi Kawasumi Gol 33'
Aya Miyama Gol 44'
Raport Gol 55' Melissa Tancredi Widzów: 14 119
Sędzia: Finlandia Kirsi Heikkinen

28 lipca 2012
15:45 CET
Kanada  3:0
(1:0)
 Południowa Afryka City of Coventry Stadium, Coventry  
Melissa Tancredi Gol 7'
Christine Sinclair Gol 21'63'
Raport Widzów: 14 753
Sędzia: Norwegia Christina Pedersen

31 lipca 2012
15:30 CET
Kanada  2:2
(1:2)
 Szwecja St James’ Park, Newcastle  
Melissa Tancredi Gol 43'84' Raport Gol 14' Marie Hammarström
Gol 16' Sofia Jakobsson
Widzów: 12 719
Sędzia: Korea Południowa Hong Eun-ah
Ćwierćfinał
3 sierpnia 2012
20:30 CET
Wielka Brytania  0:2
(0:2)
 Kanada City of Coventry Stadium, Coventry  
Raport Gol 12' Jonelle Filigno
Gol 26' Christine Sinclair
Widzów: 28 828
Sędzia: Japonia Sachiko Yamagishi
Półfinał
6 sierpnia 2012
20:45 CET
Kanada  3:4 (dogr.)
(1:0, 3:3)
 Stany Zjednoczone Old Trafford, Manchester  
Christine Sinclair Gol 22'67'73' Raport Gol 54'70' Megan Rapinoe
Gol 80' (k) Abby Wambach
Gol 120+3' Alex Morgan
Widzów: 26 630
Sędzia: Norwegia Christiana Pedersen
Mecz o trzecie miejsce
9 sierpnia 2012
14:00 CET
Kanada  1:0
(0:0)
 Francja City of Coventry Stadium, Coventry  
Diana Matheson Gol 90+2' Raport
Sędzia: Szwecja Jenny Palmqvist

Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Klub Pozycja
1 Karina LeBlanc 30.03.1980 (32) Stany Zjednoczone Sky Blue B
2 Emily Zurrer 12.07.1987 (25) Szwecja Dalsjöfors GoIF O
3 Chelsea Stewart 28.04.1990 (22) Stany Zjednoczone UCLA Bruins O
4 Carmelina Moscato 2.05.1984 (28) Szwecja Piteå IF O
5 Robyn Gayle 31.10.1985 (26) Bez klubu O
6 Kaylyn Kyle 6.10.1988 (23) Kanada Vancouver Whitecaps P
7 Rhian Wilkinson 12.05.1982 (30) Bez klubu O
8 Diana Matheson 6.04.1984 (28) Bez klubu P
9 Candace Chapman 2.04.1983 (29) Stany Zjednoczone Sky Blue FC O
10 Lauren Sesselmann 14.08.1983 (28) Bez klubu O
11 Desiree Scott 31.07.1987 (24) Kanada Vancouver Whitecaps P
12 Christine Sinclair (c) 12.06.1983 (29) Bez klubu N
13 Sophie Schmidt 28.06.1988 (24) Szwecja Kristianstads DFF P
14 Melissa Tancredi 27.12.1981 (30) Szwecja Piteå IF N
15 Kelly Parker 8.03.1981 (31) Stany Zjednoczone Atlanta Beat P
16 Jonelle Filigno 24.09.1990 (21) Stany Zjednoczone Rutgers University N
17 Brittany Timko 5.09.1985 (26) Bez klubu P
18 Erin McLeod 26.02.1983 (29) Szwecja Dalsjöfors GoIF B
19 Melanie Booth 24.08.1984 (27) Kanada Vancouver Whitecaps O
20 Marie-Eve Nault 16.02.1982 (30) Bez klubu O

Trener: Wielka Brytania John Herdman

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Brent Hayden 50m dowolnym 22.15 13. 22.12 =14. NQ
100m dowolnym 48.51 5. 48.21 6. 47.80 Bronze medal icon.svg
Blake Worsley 200m dowolnym 1:48.14 17. NQ
Ryan Cochrane 400m dowolnym 3:47.26 9. NQ
1500m dowolnym 14:49.41 3. 14:39.63 Silver medal icon.svg
Charles Francis 100m grzbietowym 54.08 13. 54.42 15. NQ
Tobias Oriwol 200m grzbietowym 1:58.06 11. 1:58.74 14. NQ
Scott Dickens 100m klasycznym 59.85 7. 1:00.16 16. NQ
200m klasycznym 2:10.95 13. 2:11.71 16. NQ
Joe Bartoch 100m motylkowym 53.09 27. NQ
David Sharpe 200m motylkowym 1:59.87 31. NQ
Andrew Ford 200m zmiennym 2:00.28 16. 2:01.58 15. NQ
Alec Page 400m zmiennym 4:19.17 23. NQ
Thomas Gossland
Brent Hayden
Richard Hortness
Colin Russell
4 × 100m dowolnym 3:16.42 10. NQ
Tobias Oriwol
Alec Page
Colin Russell
Blake Worsley
4 × 200m dowolnym 7:15.22 14. NQ
Joe Bartoch
Scott Dickens
Charles Francis
Brent Hayden
4 × 100m zmiennym 3:34.46 8. 3:34.19 8.
Richard Weinberger 10km 1:50:00.3 Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Victoria Poon 50m dowolnym 25.15 14. 25.17 15. NQ
Julia Wilkinson 100m dowolnym 54.16 9. 54.25 13. NQ
Samantha Cheverton 200m dowolnym 1:58.11 9. 1:57.98 11. NQ
Barbara Jardin 1:57.92 6. 1:57.91 10. NQ
Savannah King 400m dowolnym 4:10.93 18. NQ
Brittany MacLean 4:05.06 6. 4:06.24 7.
Savannah King 800m dowolnym 8:29.72 15. NQ
Alexa Komarnycky 8:28.11 11. NQ
Sinead Russell 100m grzbietowym 1:00.10 13. 1:00.57 16. NQ
Julia Wilkinson 59.94 7. 59.91 9. NQ
Hilary Caldwell 200m grzbietowym 2:10.75 18. NQ
Sinead Russell 2:09.04 7. 2:08.76 8. 2:09.86 8.
Jillian Tyler 100m klasycznym 1:07.81 15. 1:07.87 14. NQ
Tera van Beilen 1:07.85 16. 1:07.48 =8. NQ
Martha McCabe 200m klasycznym 2:26.39 13. 2:24.09 7. 2:23.16 5.
Tera van Beilen 2:27.70 21. NQ
Katerine Savard 100m motylkowym 58.76 17. 59.22 16. NQ
Audrey Lacroix 200m motylkowym 2:09.25 15. 2:08.00 12. NQ
Katerine Savard 2:11.05 19. NQ
Erica Morningstar 200m zmiennym 2:14.32 17. NQ
Stephanie Horner 400m zmiennym 4:45.49 21. NQ
Samantha Cheverton
Heather MacLean
Victoria Poon
Julia Wilkinson
4 × 100m dowolnym 3:39.60 11. NQ
Samantha Cheverton
Barbara Jardin
Brittany MacLean
Amanda Reason
4 × 200m dowolnym 7:50.84 3. 7:50.65 4.
Samantha Cheverton
Katerine Savard
Tera van Beilen
Julia Wilkinson
4 × 100m zmiennym 4:02.71 12. NQ
Zsofia Balazs 10km 2:01:17.8 18.

Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki Konkurencja Układ techniczny Układ dowolny (eliminacje) Układ dowolny (finał)
Punkty Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce
Marie-Pier Boudreau Gagnon
Élise Marcotte
Duet 94.500 4. 94.750 189.250 4. 94.620 189.120 4.
Marie-Pier Boudreau Gagnon
Stéphanie Durocher
Jo-Annie Fortin
Chloé Isaac
Stéphanie Leclair
Tracy Little
Élise Marcotte
Karine Thomas
Valerie Welsh
Drużyna 94.400 4. 95.230 189.630 4.

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Annie Moniqui do 58 kg 85 18. 105 16. 190 16.
Christine Girard do 63 kg 103 4. 133 2. 236 Bronze medal icon.svg
Marie-Ève Beauchemin-Nadeau do 69 kg 104 10. 135 6. 239 8.

Siatkówka[edytuj | edytuj kod]

Volleyball (beach) pictogram.svg Siatkówka plażowa[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczy Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Josh Binstock
Martin Reader
Mężczyźni Grupa F
Wielka Brytania Garcia ThompsonGrotowski
W 2 – 0 (21-19, 21-13)
Norwegia SkarlundSpinnangr
P 0 – 2 (14-21, 18-21)
Brazylia CunhaSantos
P 0 – 2 (18-21, 22-24)
Play-off
Włochy Lupo - Nicolai
P 0 - 2 (16-21, 20-22)
3. NQ 17.
Marie-Andrée Lessard
Annie Martin
Kobiety Grupa F
Wielka Brytania DampneyMullin
P 1 – 2 (21-17, 14-21, 13-15)
Rosja KhomyakovaUkolova
P 1 – 2 (18-21, 30-28, 13-15)
Włochy CicolariMenegatti
P 1 – 2 (12-21, 25-23, 10-15)
4. NQ 19.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Alexandre Despatie trampolina 3 m indywidualnie 458.55 9. 472.80 8. 413.35 11.
François Imbeau-Dulac 449.30 12. 440.20 13. NQ
Riley McCormick wieża 10 m indywidualnie 452.75 11. 495.60 12. 493.35 11.
Eric Sehn 363.90 29. NQ
Alexandre Despatie
Reuben Ross
trampolina 3 m synchronicznie 421.83 6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jennifer Abel trampolina 3 m indywidualnie 344.15 4. 353.25 4. 343.00 6.
Émilie Heymans 337.20 6. 331.35 8. 295.20 12.
Meaghan Benfeito wieża 10 m indywidualnie 325.50 10. 359.90 2. 345.15 11.
Roseline Filion 314.85 17. 329.60 8. 349.10 10.
Jennifer Abel
Émilie Heymans
trampolina 3 m synchronicznie 316.80 Bronze medal icon.svg
Meaghan Benfeito
Roseline Filion
wieża 10 m synchronicznie 337.62 Bronze medal icon.svg

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Cory Niefer karabin pneumatyczny 10 m 581 46. NQ
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 589 38. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Dorothy Ludwig pistolet pneumatyczny 10 m 376 34. NQ

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Étienne Lalonde Turbide floret indywidualnie BYE Stany Zjednoczone Massialas
P 6-15
NQ
Philippe Beaudry szabla indywidualnie BYE Białoruś Lapkes
P 10-15
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Sherraine Schalm szpada indywidualnie BYE Korea Południowa Shin AL
P 12-15
NQ
Monica Peterson floret indywidualnie Wielka Brytania Bentley
W 10-9
Stany Zjednoczone Kiefer
P 10-15
NQ
Sandra Sassine szabla indywidualnie BYE Polska Socha
P 7-15
NQ

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Sébastien Michaud 80 kg (m) Armenia Jeremian
P 4-8
NQ
François Coulombe-Fortier +80 kg (m) Rosja Umarow
W 7-3
Mali Keïta
P 6-11
NQ
Karine Sergerie 67 kg (k) Azerbejdżan Azizowa
W 1-0
Słowenia Anić
P 5-10
NQ

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Pierre-Luc Hinse singel BYE Łotwa Burģis
P 3-4
NQ
Andre Ho Nigeria Toriola
P 1-4
NQ
Pierre-Luc Hinse
Andre Ho
Zhen Wang
turniej drużynowy  Japonia
P 0-3
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Zhang Mo singel Katar Magdy
W 4-0
Turcja Hu
W 4-3
Austria Li Q
P 1-4
NQ

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Milos Raonic gra pojedyncza Japonia Tatsuma Itō
6:3, 6:4
Francja Jo-Wilfried Tsonga
3:6, 6:3, 23:25
→ Nie awansował Miejsca 17-32
Vasek Pospisil Hiszpania David Ferrer
4:6, 4:6
→ Nie awansował Miejsca 33-64
Daniel Nestor
Vasek Pospisil
gra podwójna Rumunia Horia Tecău
Rumunia Adrian Ungur
6:3, 7:6(9)
Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Nenad Zimonjić
4:6, 7:6(5), 9:11
→ Nie awansowali Miejsca 9-16
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Aleksandra Wozniak gra pojedyncza Nowa Zelandia Marina Erakovic
6:2, 6:1
Stany Zjednoczone Venus Williams
1:6, 3:6
→ Nie awansowała Miejsca 17-32
Stéphanie Dubois
Aleksandra Wozniak
gra podwójna Kazachstan Jarosława Szwiedowa
Kazachstan Galina Woskobojewa
2:6, 0:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy Konkurencja Pływanie (1.5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Kyle Jones mężczyźni 18:31 0:38 59:17 0:29 31:03 1:49:58 25.
Brent McMahon 18:04 0:40 59:40 0:30 31:09 1:50:03 27.
Simon Whitfield 17:23 0:44 DNF
Paula Findlay kobiety 19:52 0:42 1:10:42 0:37 40:16 2:12:09 52.
Kathy Tremblay 19:50 0:50 DNF

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dave Calder
Scott Frandsen
dwójka bez sternika 6:23.80 1. (P AB) BYE 6:56.47 3. (F A) 6:30.49 6.
Michael Braithwaite
Kevin Kowalyk
dwójka podwójna 6:34.11 5. (R) 6:30.74 3. (P AB) 6:38.94 6. (F B) 6:32.61 12.
Morgan Jarvis
Douglas Vandor
dwójka podwójna wagi lekkiej 6:42.59 3. (R) 6:36.03 4. (P CD) 7:02.85 1. (F C) 6:46.52 14.
William Dean
Anthony Jacob
Derek O’Farrell
Michael Wilkinson
czwórka bez sternika 5:50.78 3. (P AB) BYE 6:08.90 5. (F B) 6:11.15 9.
Gabriel Bergen
Jeremiah Brown
Andrew Byrnes
Will Crothers
Douglas Csima
Robert Gibson
Malcolm Howard
Conlin McCabe
Brian Price
ósemka 5:37.91 4. (R) 5:27.41 2. (F A) 5:49.98 Silver medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:10.89 5. (R) 7:15.37 2. (P AB) 7:14.83 4. (F B) 7:17.24 7.
Ashley Brzozowicz
Janine Hanson
Krista Guloien
Darcy Marquardt
Natalie Mastracci
Andreanne Morin
Lauren Wilkinson
Lesley Thompson
Rachelle Viinberg
ósemka 6:13.91 1. (F A) BYE 6:12.06 Silver medal icon.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni - styl wolny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
David Tremblay -55 kg BYE Turcja Peker
P 1-3
NQ 16.
Haislan Garcia -66 kg Tunezja Ben Alayech
W 3-1
Tadżykistan Jusupow
W 3-1
Japonia Yonemitsu
P 1-3
NQ BYE Kuba López
P 1-3
NQ 7.
Matt Gentry -74 kg BYE Indie Yadav
W 3-1
Stany Zjednoczone Burroughs
P 1-3
NQ BYE Portoryko Soler Atencia
W 3-0
Rosja Cargusz
P 0-3
5.
Khetag Pliev -96 kg BYE Kuba Cortina
W 3-1
Stany Zjednoczone Varner
P 0-3
NQ BYE Uzbekistan Kurbanow
P 1-3
NQ 10.
Arjan Bhullar -120 kg BYE Iran Ghasemi
P 0-3
NQ 13.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kawlifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Carol Huynh -48 kg BYE Wietnam Nguyễn
W 5-0
Białoruś Kaladzinskaja
W 3-0
Japonia Obara
P 1-3
BYE Senegal Sambou
W 3-0
Bronze medal icon.svg
Tonya Verbeek -55 kg BYE Indie Phogat
W 3-1
Ukraina Łazarewa
W 3-0
Kolumbia Rentería
W 3-0
BYE Japonia Yoshida
P 0-3
Silver medal icon.svg
Martine Dugrenier -63 kg BYE Japonia Ichō
P 1-3
NQ BYE Szwecja Johansson
W 3-1
Mongolia Batceceg
P 0-3
5.
Leah Callahan -72 kg BYE Mongolia Ochirbatyn
P 0-3
NQ 18.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Zachary Plavsic RS:X 6 12 12 6 4 17 9 7 7 29 20 100 8.
David Wright Laser 18 15 9 31 14 24 42 6 29 38 184 23.
Gregory Douglas Finn 16 23 16 13 12 18 13 17 20 12 137 15.
Mike Leigh
Luke Ramsay
470 26 20 21 21 19 19 16 20 26 19 179 25.
Richard Clarke
Tyler Bjorn
Star 16 10 6 8 10 17 13 12 5 13 93 12.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Nikola Girke RS:X 6 14 10 6 8 10 13 4 19 18 20 109 10.
Danielle Dubé Laser radial 22 21 20 33 31 32 25 17 24 28 220 27.

Open

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 M*
Gordon Cook
Hunter Lowden
49er 3 16 5 17 9 17 16 8 11 16 7 8 20 9 21 162 16.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Canada - Athletes (ang.)
  2. Para koreańska została zdyskwalifikowana.
  3. Para chińska została zdyskwalifikowana.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]