Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Chińskie Tajpej
Kod MKOl TPE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Chen Shih-chieh
Liczba zawodników 44 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 63.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
1
Razem
2

Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 44 zawodników. Zdobyli oni 2 medale: po jednym srebrnym i brązowym, zajmując 63. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to ósmy start reprezentacji Chińskiego Tajpej na letnich igrzyskach olimpijskich. Osiem wcześniejszych startów reprezentacja ta zaliczyła jako Republika Chińska.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Silver medal.svg Srebro Hsu Shu-ching Podnoszenie ciężarów Waga do 53 kg kobiet 219 kg 29 lipca
Bronze medal.svg Brąz Tseng Li-cheng Taekwondo Waga do 57 kg kobiet W pojedynku o brąz pokonała Finkę Suvi Mikkonen 14-2. 9 sierpnia

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Hsu Jen-hao gra pojedyncza Korea Południowa Son WH
P (14-21, 10-21)
Rosja Iwanow
P (15-21, 13-21)
3. NQ
Fang Chieh-min
Lee Sheng-mu
gra podwójna Chińska Republika Ludowa Cai Y/
Fu H
P (19-21, 13-21)
Niemcy Kindervater /
Schöttler
W (21-15, 21–16)
Australia Smith /
Warfe
W (21–14, 21–13)
2 Q Dania Boe /
Mogensen
P (16-21, 18-21)
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Cheng Shao-chieh gra pojedyncza Turcja Yiğit
W (21–10, 21–6)
Austria Prutsch
W (21–11, 21–9)
1 Q Singapur Gu J
W (21–18, 21-10)
Chińska Republika Ludowa Wang Y
P (14-21, 11-21)
NQ
Tai Tzu-ying Finlandia Nieminen
W (21–11, 21–14)
Meksyk Montero
W (21-6, 21-10)
1 Q Chińska Republika Ludowa Li X
P (16-21, 21-23)
NQ
Cheng Wen-hsing
Chien Yu-chin
gra podwójna Japonia Fujii /
Kakiiwa
W (21–19, 21-11)
Indie Gutta /
Ponnappa
P (23-25, 21-16, 18-21)
Singapur Sari /
Yao L
W (18-21, 21–15, 21-15)
1 Q Chińska Republika Ludowa Tian Q /
Zhao Y
W (10-12, 14-21)
NQ

Mieszane

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Chen Hung-ling
Cheng Wen-hsing
gra mieszana Chińska Republika Ludowa Xu C /
Ma J
P (16-21, 20-22)
Tajlandia Prapakamol /
Thoungthongkam
P (15-21, 16-21)
Malezja Chan P S /
Goh L Y
W (21–12, 6-21, 21–15)
3. NQ

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tu Kai-wen - 66 kg BYE MongoliaHashbaatar
P 0001-0111
NQ

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Hsiao Mei-yu wyścig ze startu wspólnego OTL

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Omnium
Zawodniczka Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 1000 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Przeciwnik
Wynik
Czas Miejsce Czas Miejsce
Hsiao Mei-yu omnium kobiet 14.662 11 2 17 17 3:49.051 16 15 36.482 9 85 17

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Chen Chieh 400m przez płotki 50.27 6. NQ
Chang Chia-che maraton 2:29:58 77.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Chang Ming-huang Pchnięcie kulą 20.25 12. 19.99 12.
Lin Ching-hsuan Skok w dal 7.38 =33. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Lin Chia-ying Pchnięcie kulą 17.43 26. NQ
Li Wen-hua Rzut dyskiem 59.91 22. NQ

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Chen Yu-chen indywidualnie 649 54. Włochy Nespoli
W 6-2
Ukraina Ruban
P 0-6
NQ
Kuo Cheng-wei 660 40. Wenezuela Malavé
W 6-5
Egipt El-Nemr
W 6-2
Ukraina Iwaszko
W 6-0
Holandia van der Ven
P 0-6
NQ
Wang Cheng-pang 663 33. Kolumbia Pineda
W 6-0
Korea Południowa Im DH
P 4-6
NQ
Chen Yu-chen
Kuo Cheng-wei
Wang Cheng-pang
drużynowo 1972 11. Włochy Włochy
P 206-212
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Le Chien-ying indywidualnie 638 39. Turcja Löklüoğlu
W 6-0
Dania Christiansen
P 4-6
NQ
Lin Chia-en 667 5. Malezja Hashim
W 6-2
Francja Schuh
P 5-6
NQ
Tan Ya-ting 671 3. Szwajcaria Dielen
W 6-4
Niemcy Richter
W 6-2
Włochy Lionetti
P 2-6
NQ
Le Chien-ying
Lin Chia-en
Tan Ya-ting
drużynowo 1976 3. BYE Rosja Rosja
P 216-216
(26-28)
NQ

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hsu Chi-chieh 200m motylkowym 1:59.81 30. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Chen I-chuan 100m klasycznym 1:11.28 38. NQ
Cheng Wan-jung 200m motylkowym 2:14.29 28. NQ
200m zmiennym 2:17.39 31. NQ

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Chen Shih-chieh Ponad 105 kg 182 13. 236 6. 418 10.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Hsu Shu-ching Do 53 kg 96 2. 123 2. 219 Silver medal icon.svg
Kuo Hsing-chun Do 58 kg 99 12. 129 5. 228 8.
Huang Shih-hsu Do 69 kg 110 8. 131 8. 241 7.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Lin Yi-chun trap 68 10. NQ
Tien Chia-chen pistolet sportowy 25 m 580 16. NQ
pistolet pneumatyczny 10 m 378 27. NQ
Yu Ai-wen pistolet pneumatyczny 10 m 375 36. NQ

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Hsu Jo-ting szpada indywidualnie Egipt Hassanein
W 15-10
Rumunia Brânză
P 8-15
NQ

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Wei Chen-yang 58 kg (m) Wietnam Lê HC
W 5-1
Rosja Dienisienko
P 7-10
NQ
Yang Shu-chun 49 kg (k) Niemcy Manz
W 10-3
Tajlandia Sonkham
P 0-6
NQ
Tseng Li-cheng 57 kg (k) Tajlandia Nisaisom
W 4-1
Liban Paoli
W 5-2
Wielka Brytania Jones
P 6-10
BYE Finlandia Mikkonen
W 14-2
NQ Bronze medal icon.svg

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Chuang Chih-yuan singel BYE Węgry Zwickl
W (4–0)
Chorwacja Gaćina
W (4–2)
Rumunia Crişan
W (4–0)
Chińska Republika Ludowa Wang H
P (1-4)
Niemcy Ovtcharov
P (2–4)
4.
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Chen Szu-yu singel BYE Węgry Tóth
W (4–3)
Singapur Feng T
P (1-4)
NQ
Huang Yi-hua BYE Australia Miao
W (4–0)
Polska Li Q
P (0-4)
NQ

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Lu Yen-hsun gra pojedyncza Tunezja al-Dżaziri
6:7(10), 6:4, 3:6
NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Hsieh Su-wei gra pojedyncza Chińska Republika Ludowa Peng
3:6, 7:6(3), 5:7
NQ
Chuang Chia-jung
Hsieh Su-wei
gra podwójna Indie Chakravarthi
Indie Mirza
6:1, 3:6, 6:1
Włochy Pennetta
Włochy Schiavone
6:7(3), 7:5, 6:4
Czechy Hlaváčková
Czechy Hradecká
3:6, 4:6
NQ

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Wang Ming-hui jedynka 7:15.77 4. R DSQ 5. P E/F BYE 7:33.18 1. F E 7:33.28 26.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Chang Hao RS:X 33 36 35 36 33 33 37 37 24 22 289 35.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]