Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Holandia
Kod MKOl NLD
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Dorian van Rijsselberghe
Liczba zawodników 178 w 95 konkurencjach w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13.
Złoto
6
Srebro
6
Brąz
8
Razem
20

Holandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 178 zawodników[1].

Był to dwudziesty piąty start reprezentacji Holandii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Epke Zonderland Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na drążku mężczyzn 16,533 pkt[2]
Gold medal.svg Złoto Joyce Sobreoek, Kitty van Male, Carlien Dirkse van den Heuvel, Kelly Jonker, Maartje Goderie, Lidewij Welten, Caia can Maaskker, Maartje Paumen, Naomi van As, Ellen Hoog, Sophie Polkamp, Kim Lammers, Eva de Goede, Marilyn Agliotti, Merel de Blaeij, Margot van Geffen Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie turniej kobiet w finale pokonały zespół Argentyny 2-0[3]
Gold medal.svg Złoto Marianne Vos Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo wyścig ze startu wspólnego kobiet 3:35:29 h[4]
Gold medal.svg Złoto Ranomi Kromowidjojo Swimming pictogram.svg Pływanie 50 m stylem dowolnym kobiet 24,05 s[5]
Gold medal.svg Złoto Ranomi Kromowidjojo Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 53,00[5]
Gold medal.svg Złoto Dorian van Rijsselberghe Sailing pictogram.svg Żeglarstwo windsurfing mężczyzn klasa RS:X 15 pkt[6]
Silver medal.svg Srebro Jaap Stockmann, Klaas Vermeulen, Marcel Balkestein, Wouter Jolie, Billy Bakker, Roderick Weusthof, Robbert Kemperman, Sander Baart, Teun de Nooijer, Floris Evers, Bob de Voogd, Sander de Wijn, Rogier Hofman, Robert van der Horst, Valentin Verga, Mink van der Weerden Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie turniej mężczyzn w finale ulegli zespołowi Niemiec 1-2[7]
Silver medal.svg Srebro Gerco Schröder Equestrian pictogram.svg Jeździectwo skoki przez przeszkody indywidualnie srebrny medal wywalczył w dogrywce pokonując Irlandczyka Ciana O’Connora[8]
Silver medal.svg Srebro Marc Houtzager, Gerco Schröder, Maikel Van Der Vleuten, Jur Vrieling Equestrian pictogram.svg Jeździectwo skoki przez przeszkody drużynowo 8 pkt. W dogrywce drużyna Holandii uległa drużynie Wielkiej Brytanii[9]
Silver medal.svg Srebro Adelinde Cornelissen Equestrian pictogram.svg Jeździectwo ujeżdżenie indywidualnie 88.196 pkt[10]
Silver medal.svg Srebro Inge Dekker, Marleen Veldhuis, Femke Heemskerk, Ranomi Kromowidjojo,Hinkelien Schreuder[11] Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym kobiet 3:33,79 min[5]
Silver medal.svg Srebro Marit Bouwmeester Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa Laser Radial 37,0 pkt[6]
Bronze medal.svg Brąz Anky van Grunsven, Edward Gal, Adelinde Cornelissen Equestrian pictogram.svg Jeździectwo ujeżdżenie drużynowo 77,124 pkt[10]
Bronze medal.svg Brąz Henk Grol Judo pictogram.svg Judo waga do 100 kg mężczyzn w pojedynku o brązowy medal pokonał Koreańczyka Hwang Hee-tae[12]
Bronze medal.svg Brąz Edith Bosch Judo pictogram.svg Judo waga do 70 kg kobiet w pojedynku o brązowy medal pokonała Koreankę Hwang Ye-sul[13]
Bronze medal.svg Brąz Teun Mulder Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe keirin mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz Laura Smulders Cycling (BMX) pictogram.svg Kolarstwo BMX BMX kobiet 38,231 s[14]
Bronze medal.svg Brąz Marleen Veldhuis Swimming pictogram.svg Pływanie 50 m stylem dowolnym kobiet 24,39 s[5]
Bronze medal.svg Brąz Jacobine Veenhoven, Nienke Kingma, Chantal Achterberg, Sytske de Groot, Roline Repelaer van Driel, Claudia Belderbos, Carline Bouw, Annemiek de Haan, Anne Schellekens Rowing pictogram.svg Wioślarstwo ósemka kobiet 6:13,12[15]
Bronze medal.svg Brąz Lisa Westerhof, Lobke Berkhout Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa 470 kobiet 64 pkt[6]

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Yao Jie gra pojedyncza Litwa Akvilė Stapušaitytė
2-0
Islandia Ragna Ingólfsdóttir
2-0
1. Indie Saina Nehwal
0-2
→ Nie awansowała 9.

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Epke Zonderland 15,133 18. 16,533 Gold medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Celine van Gerner 57,232 12. 12,966 56. 14,866 10. 14,100 25. 13,700 53.

Gymnastics (trampoline) pictogram.svg Skoki na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Andrea Lenders Indywidualnie kobiety 98,115 13. → Nie awansowała

Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Holandii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej pierwsze miejsce i awansując do półfinału. W półfinale pokonała zespół Wielkiej Brytanii i awansowała do finału, w którym przegrała z zespołem Niemiec zdobywając srebrny medal.

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Holandia 5 5 0 0 18 7 11 15
 Niemcy 5 3 1 1 14 11 3 10
 Belgia 5 2 1 2 8 7 1 7
 Korea Południowa 5 2 0 3 9 8 1 6
 Nowa Zelandia 5 1 2 2 10 14 -4 5
 Indie 5 0 0 5 6 18 -12 0

Rozgrywki grupowe[edytuj | edytuj kod]

30 lipca 2012

Holandia  3:2  Indie

1 sierpnia 2012

Belgia  1:3  Holandia

3 sierpnia 2012

Holandia  5:1  Nowa Zelandia

5 sierpnia 2012

Holandia  3:1  Niemcy

7 sierpnia 2012

Korea Południowa  2:4  Holandia

Półfinał[edytuj | edytuj kod]


9 sierpnia 2012
20.00 WET
 Wielka Brytania 2:9  Holandia
Ashley Jackson Bramka 17' (kar.)
Robert Moore Bramka 64'
Raport Bramka 8' (kar.)14'59' (kar.) Roderick Weusthof
Bramka 32'43'50' Billy Bakker
Bramka 46' Teun de Nooijer
Bramka 21' (kar.) Mink van der Weerden
Bramka 47' Floris Evers
Iain Lewers Zielona kartka w 68. minucie 68' Kartki Zielona kartka w 29. minucie 29' Roderick Weusthof

Finał[edytuj | edytuj kod]


11 sierpnia 2012
20.00 WET
 Niemcy 2:1  Holandia
Jan Philipp Rabente Bramka 32'65' Raport Bramka 53' (kar.) Mink van der Weerden
Thilo Stralkowski Zielona kartka w 29. minucie 29'
Christopher Wesley Zielona kartka w 56. minucie 56'
Kartki

Reprezentacja Holandii brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej pierwsze miejsce i awansując do półfinału. W półfinale pokonała zespół Nowej Zelandii (w rzutach karnych) i awansowała do finału, w którym pokonała zespół Argentyny zdobywając złoty medal.

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Holandia 5 0 0 0 12 5 7 15
 Wielka Brytania 5 3 0 2 14 7 7 9
 Chiny 5 2 1 2 6 3 3 7
 Korea Południowa 5 2 0 3 9 13 -4 6
 Japonia 5 1 1 3 4 9 -5 4
 Belgia 5 0 2 3 2 10 -8 2

Rozgrywki grupowe[edytuj | edytuj kod]


29 lipca 2012

Holandia  3:0  Belgia

31 lipca 2012

Holandia  3:2  Japonia

2 sierpnia 2012

Chiny  0:1  Holandia

4 sierpnia 2012

Holandia  3:2  Korea Południowa

6 sierpnia 2012

Wielka Brytania  1:2  Holandia

Półfinał[edytuj | edytuj kod]


8 sierpnia 2012
15.30 WET
 Holandia 2:2 (dogr.)  Nowa Zelandia
Maartje Paumen Bramka 31' (kar.)52' (kar.) Raport Bramka 6' (kar.) Kayla Sharland
Bramka 48' Krystal Forgesson
Margot van Geffen Zielona kartka w 27. minucie 27' Kartki Żółta kartka w 78. minucie 78' Gemma Flynn
Rzuty karne
Naomi As
Eva de Goede
Ellen Hoog
3:1 Stacey Michelsen

Finał[edytuj | edytuj kod]


10 sierpnia 2012
20.00 WET
 Holandia 2:0  Argentyna
Carrien Dirkse van der Heuvel Bramka 44' (kar.)
Maartje Paumen Bramka 53' (kar.)
Raport
Maartje Goderie Zielona kartka w 29. minucie 29' Kartki Zielona kartka w 58. minucie 58' Silvina d'Elia

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Skoki przez przeszkody[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Marc Houtzager Sterrehof's Tamino indywidualnie 0 1. 0 0 1. 0 0 1. 4 11. 4 8 9. 8 9.
Gerco Schröder London 0 1. 4 4 17. 4 8 11. 1 7. 0 1 2. 1+0 Silver medal icon.svg
Maikel van der Vleuten Verdi 0 1. 0 0 1. 0 0 1. → Wycofał się
Jur Vrieling Bubalu 0 1. 8 8 31. 8 16 33. → Nie awansował 16 33.
Marc Houtzager
Gerco Schröder
Maikel van der Vleuten
Jur Vrieling
Patrz wyżej drużynowo 0 0 1. 8 8 2. 8+4 Silver medal icon.svg

Ujeżdżenie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Koń Konkurencja Runda 1 Runda 2 Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Razem punktów Miejsce Punkty Miejsce Razem punktów Miejsce
Adelinde Cornelissen Parzival indywidualnie 81,687 2. 81,968 2. 163,655 2. 88,196 2. 88,196 Silver medal icon.svg
Edward Gal Glock's Undercover 75,395 11. 75,556 10. 150,951 10. 80,267 9. 80,267 9.
Patrick van der Meer Uzzo 70,912 25. 67,444 32. 138,356 32. → Nie awansował
Anky van Grunsven Salinero 73,343 16. 74,794 12. 148,137 12. 82,000 6. 82,000 6.
Adelinde Cornelissen
Edward Gal
Anky van Grunsven
Patrz wyżej drużynowo 76,809 3. 77,124 3. 77,124 Bronze medal icon.svg

WKKW[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Łącznie
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce
Andrew Heffernan Millthyme Corolla indywidualnie 50,60 34. 12,40 32. 12,00 33. → Nie awansował 75,00 33.
Tim Lips Concrex Oncarlos 51,70 39. 22,00 39. 13,00 38. → Nie awansował 86,70 38.
Elaine Pen Vira 52,20 43. → Wyeliminowana
Andrew Heffernan
Tim Lips
Elaine Pen
Patrz wyżej drużynowo 154,50 12. 1136,70 11. 25 11. 1161,70 11.

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jeroen Mooren - 60 kg Izrael Artiom Arshanski
0001- 0001
→ Nie awansował 17.
Dex Elmont - 73 kg Ghana Emmanuel Nartey
0111 -0003
Brazylia Bruno Mendonca
0011 -0002
Francja Ugo Legrand
0100 -0000
Japonia Riki Nakaya
0001- 0000
Mongolia Sajndżarglyn Njam-Oczir
0002- 0011
→ Nie awansował 5.
Guillaume Elmont - 81 kg Francja Alain Schmitt
0002- 0000
→ Nie awansował 17.
Henk Grol - 100 kg Seszele Dominic Dugasse
1001 -0000
Brazylia Luciano Corrêa
0101 -0003
Niemcy Dimitri Peters
0001- 0100
→ Nie awansował Czechy Lukáš Krpálek
1010 -0000
Korea Południowa Hwang Hee-tae
0100 -0000
Bronze medal icon.svg
Luuk Verbij +100 kg Węgry Barna Bor
0002- 0010
→ Nie awansował 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Birgit Ente - 48 kg Węgry Éva Csernoviczky
0001- 0010
→ Nie awansowała 9.
Elisabeth Willeboordse - 63 kg Liban Caren Chammas
1100 -0001
Mjanma Séverine Nébié
1000 -0001
Chińska Republika Ludowa Xu Lili
0001- 1000
→ Nie awansowała Japonia Yoshie Ueno
0000- 0010
→ Nie awansowała 7.
Edith Bosch - 70 kg Wielka Brytania Sally Conway
0010 -0001
Niemcy Kerstin Thiele
0000- 0101
→ Nie awansowała Japonia Haruka Tachimoto
0011 -0002
Korea Południowa Hwang Ye-sul
0011 -0011
Bronze medal icon.svg
Marhinde Verkerk - 78 kg Japonia Akari Ogata
0110 -0020
Wielka Brytania Gemma Gibbons
0000- 0100
→ Nie awansowała Chińska Republika Ludowa Yang Xiuli
0000 -0000
Brazylia Mayra Aguiar
0000- 1000
5.

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cycling (BMX) pictogram.svg Kolarstwo BMX[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Raymon van der Biezen BMX 37,779 1. 3 1. 8 2. 38,492 4.
Twan van Gendt 38,339 3. 7 1. 8 2. 44,744 5.
Jelle van Gorkom 39,529 21. 31 7. → Nie awansował 27.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Laura Smulders BMX 39,420 6. 11 3. 38,231 Bronze medal icon.svg

Cycling (mountain biking) pictogram.svg Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Rudi van Houts Wyścig cross-country 1:32:53 17.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Lars Boom Wyścig ze startu wspólnego 5:46:05 11.
Jazda indywidualna na czas 55:29,74 22.
Robert Gesink Wyścig ze startu wspólnego 5:46:05 23.
Sebastian Langeveld 5:46:37 74.
Niki Terpstra 5;46:37 82.
Lieuwe Westra Wyścig ze startu wspólnego 5:46:47 97.
Jazda indywidualna na czas 54:19,62 11.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Loes Gunnewijk Wyścig ze startu wspólnego Przekroczyła limit czasu
Ellen van Dijk Wyścig ze startu wspólnego Przekroczyła limit czasu
Jazda indywidualna na czas 38:53,68 8.
Annemiek van Vleuten Wyścig ze startu wspólnego 3:35:56 14.
Marianne Vos Wyścig ze startu wspólnego 3:35:29 Gold medal icon.svg
Jazda indywidualna na czas 40:40,79 16.

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Willy Kanis Sprint kobiet 11,322 Litwa Simona Krupeckaitė Francja Virginie Cueff
Wenezuela Daniela Larreal
11,643
Wielka Brytania Victoria Pendleton Ukraina Lubow Szulika
Hongkong Lee Wai Sze
→ Nie awansowała 9.
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
Sprint drużynowy kobiet 33,253  Australia
33,090
5.
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Teun Mulder Keirin mężczyzn 2. 3. Bronze medal icon.svg
Willy Kanis Keirin kobiet 6. 2. 4. 12.
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Levi Heimans
Jenning Huizenga
Wim Stroetinga
Tim Veldt
Michael Vingerling
Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn 4:03:818 8.  Rosja
4:04,029
7.  Kolumbia
4:04,569
7.
Vera Koedooder
Amy Pieters
Ellen van Dijk
Kirsten Wild
Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet 3:21,602 6.  Niemcy
3:20,013
6.  Nowa Zelandia
3:23,256
6.
Zawodnik Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 1000 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Kirsten Wild Omnium kobiet 14,335 4. 2 16. 5. 3:39,741 6. 4. 37,152 15. 50 6.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Churandy Martina 100m 10,20 3. 9,91 2. 9,94 6.
200m 20,58 1. 20,17 1. 20,00 5.
Robert Lathouwers 800m 1:46,06 2. 1:45,85 5. → Nie awansował
Gregory Sedoc 110 m przez płotki 13,52 3. DNF → Nie awansował
Wouter Brus
Giovanni Codrington
Jerrel Feller
Brian Mariano
Churandy Martina
Patrick van Luijk
sztafeta 4 x 100 m 38,29 3. 38,39 6.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Erik Cadée rzut dyskiem 63,55 12. 62,78 10.
Rutger Smith rzut dyskiem 63,09 16. → Nie awansował
pchnięcie kulą 20,08 14. → Nie awansował
Dziesięciobój
Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110ppł DT PV JT 1500 m Finał Miejsce
Eelco Sintnicolaas Wynik 10,85 7,37 14,18 1,93 48,85 14,43 32,26 5,30 58,82 4:31,17 8034 11.
Punkty 894 903 739 740 868 920 509 1004 720 737
Ingmar Vos Wynik 10,98 7,27 13,77 1,96 49,62 14,61 42,26 4,50 61,60 4:50,01 7805 21.
Punkty 865 878 714 767 832 897 711 760 762 619

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Hilda Kibet maraton 2:28:52 24.
Lornah Kiplagat → Nie ukończyła biegu
Esther Akihary
Marit Dopheide
Eva Lubbers
Jamile Samuel
Dafne Schippers
Kadene Vassell
sztafeta 4 x 100 m 42,45 5. 42,70 6.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Monique Jansen rzut dyskiem 57,50 31. → Nie awansowała
Siedmiobój
Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Finał Miejsce
Nadine Broersen Wynik 13,64 1,86 13,57 25,13 5,94 51,98 2:16,98 6319 13.
Punkty 1030 1054 765 875 831 899 865
Dafne Schippers Wynik 13,48 1,80 13,67 22,83 6,28 36,83 2:15,52 6324 12.
Punkty 1053 978 772 1096 937 603 885

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rick van der Ven indywidualnie 671 16. Luksemburg Jeff Henckels
6-2
Kazachstan Dienis Gankin
7-1
Korea Południowa Im Dong-hyun
7-1
Chińskie Tajpej Kuo Cheng-wei
6-0
Japonia Takaharu Furukawa
5-6
Chińska Republika Ludowa Dai Xiaoxiang
5-6
4.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sebastiaan Verschuren 100m dowolnym 48,37 3. 48,13 4. 47,88 5.
200m dowolnym 1:47,31 11. 1:46,95 11. → Nie awansował
Dion Dreesens 200m dowolnym 1:49,00 27. → Nie awansował
Job Kienhuis 1500m dowolnym 15:03,16 11. → Nie awansował
Nick Driebergen 100m grzbietowym 53,62 6. 53,81 10. → Nie awansował
200m grzbietowym 1:57,29 7. 1:57,35 9. → Nie awansował
Bastiaan Lijesen 100m grzbietowym 54,88 23. → Nie awansował
Lennart Stekelenburg 100m klasycznym 1:00,96 20. → Nie awansował
200m klasycznym 2:12,02 18. → Nie awansował
Joeri Verlinden 100m motylkowym 52,07 9. 51,75 5. 51,82 6.
Nick Driebergen
Lennart Stekelenburg
Joeri Verlinden
Sebastiaan Verschuren
4 × 100m zmiennym 3:33,78 5. 3:33,46 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Marleen Veldhuis 50m dowolnym 24,57 2. 24,50 3. 24,39 Bronze medal icon.svg
Ranomi Kromowidjojo 50m dowolnym 24,51 1. 24,07 1. 24,05 Gold medal icon.svg
100m dowolnym 53,66 5. 53,05 1. 53,00 Gold medal icon.svg
Femke Heemskerk 100m dowolnym 54,43 15. 54,13 11. → Nie awansowała
Sharon van Rouwendaal 100m grzbietowym 1:00,61 20. → Nie awansowała
200m grzbietowym 2:10,60 16. 2:09,50 11. → Nie awansowała
Moniek Nijhuis 100m klasycznym 1:08,31 20. → Nie awansowała
Inge Dekker 100m motylkowym 58,30 17. → Nie awansowała
Inge Dekker
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Hinkelien Schreuder[16]
Marleen Veldhuis
4 × 100m dowolnym 3:37,76 3. 3:33,79 Silver medal icon.svg
Inge Dekker
Femke Heemskerk[16]
Ranomi Kromowidjojo
Moniek Nijhuis
Sharon van Rouwendaal
4 × 100m zmiennym 3:59,19 5. 3:57,28 6.

Siatkówka[edytuj | edytuj kod]

Volleyball (beach) pictogram.svg Siatkówka plażowa[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Reinder Nummerdor
Richard Schuil
Mężczyźni Wenezuela Igor Hernández
Wenezuela Jesus Villafañe
2:1
(21:19, 17:21, 15;10)
Niemcy Jonathan Erdman
Niemcy Kay Matysik
2:0
(21:9, 21:16)
Łotwa Mārtiņš Pļaviņš
Łotwa Janis Smedins
0:2
(14:21, 18:21)
2. Szwajcaria Jefferson Bellaguarda
Szwajcaria Patrick Heuscher
2:0
(22:20, 21:15)
Włochy Daniele Lupo
Włochy Paolo Nicolai
2:0
(21:16, 21:18)
Niemcy Julius Brink
Niemcy Jonas Reckermann
0:2
(14:21, 16:21)
Łotwa Mārtiņš Pļaviņš
Łotwa Janis Smedins
1:2
(21:19, 19:21, 11:15)
4.
Sanne Keizer
Marleen van Iersel
Kobiety Hiszpania Elsa Baquerizo
Hiszpania Liliana Fernández
1:2
(21:14, 16:21, 11:15)
Stany Zjednoczone Jennifer Kessy
Stany Zjednoczone April Ross
1:2
(15:21, 21:12, 8:15)
Argentyna Ana Gallay
Argentyna Maria Zonta
2:0
(21:12, 21:16)
3. → Nie awansowały 9.
Madelein Meppelink
Sophie van Gestel
Brazylia Maria Antonelli
Brazylia Talita Antunes
2:0
(10:21, 19:21)
Australia Louise Bawden
Australia Becchara Palmer
2:0
(21:19, 21:15)
Niemcy Sara Goller
Niemcy Laura Ludwig
0:2
(18:21, 14:21)
3. → Nie awansowały 9.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Peter Hellenbrand karabin pneumatyczny 10 m 596 7. 699,8 5.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 588 43. → Nie awansował
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 1160 28. → Nie awansował

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Bas Verwijlen szpada Brazylia Athos Schwantes
15-10
Niemcy Jörg Fiedler
8-15
→ Nie awansował 9.

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tommy Mollet 80 kg Egipt Ahmed Abdelrahman
8-6(SDP)
Armenia Arman Jeremian
4-6
→ Nie awansował 9.

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Li Jiao singel Ukraina Marharyta Pesoćka
4-0
(11:3, 11:9, 11:4, 11:4)
Rumunia Elizabeta Samara
4-2
(11:5, 8:11, 13:11, 6:11, 11:9, 11:7)
Chińska Republika Ludowa Li Xiaoxia
0-4
(5:11, 9:11, 9:11, 7:11)
→ Nie awansowała 5.
Li Jie Polska Natalia Partyka
4-2
(11:13, 6:11, 16:14, 11:7, 12:10, 11:7)
Japonia Ai Fukuhara
3-4
(4:11, 11:8, 11:8, 11:6, 5:11, 8:11, 8:11)
→ Nie awansowała 9.
Li Jiao
Li Jie
Elena Timina
turniej drużynowy  Egipt
3-0
 Chiny
0-3
→ Nie awansowały 5.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Robin Haase gra pojedyncza Francja Richard Gasquet
3:6, 3:6
→ Nie awansował Miejsca 33-64
Robin Haase
Jean-Julien Rojer
gra podwójna Indie Leander Paes
 Indie Vishnu Vardhan
6:7(1), 6:4, 2:6
→ Nie awansowali Miejsca 17-32

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Maaike Caelers Kobiety 20:49 0:44 1:09:41 0:36 35:03 2:06:53,00 41.
Rachel Klamer 19:27 0:44 1:07:14 0:35 36:59 2:04:59,00 36.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Meindert Klem
Nanne Sluis
dwójka bez sternika 6:25,90 3. 7:13,77 6. 7:05,12 11.
Kaj Hendriks
Ruben Knab
Boaz Meylink
Mechiel Versluis
czwórka bez sternika 5:55,99 2. 6:03:71 3. 6:14,78 5.
Tim Heijbrock
Roeland Lievens
Tycho Muda
Vincent Muda
czwórka bez sternika wagi lekkiej 5:52,47 2. 6:01,37 3. 6:11.39 6.
Rogier Blink
Roel Braas
Sjoerd Hamburger
Jozef Klaassen
Olivier Siegelaar
Diederik Simon
Mitchel Steenman
Matthijs Vellenga
Peter Wiersum
ósemka 5:28,99 3. 5:27,98 3. 5:51,72 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Elisabeth Hogerwerf
Inge Janssen
dwójka podwójna 7:00,10 4. 7:19,80 5. 7:29,57 8.
Maaike Head
Rianne Sigmund
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:10,49 4. 7:19,26 1. 7:19,31 5. 7:20,36 8.
Chantal Achterberg
Claudia Belderbos
Carline Bouw
Sytske de Groot
Annemiek de Haan
Nienke Kingma
Anne Schellekens
Roline Repelaer van Driel
Jacobine Veenhoven
ósemka 6:18,98 3. 6:15,36 1. 6:13,12 Bronze medal icon.svg

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Dorian van Rijsselberghe RS:X 1 1 1 3 1 2 1 2 1 39 2 15 Gold medal icon.svg
Rutger van Schaardenburg Laser 33 11 14 7 11 14 26 5 19 23 130 14.
Pieter-Jan Postma Finn 5 10 3 4 20 13 2 2 1 2 10 52 4.
Kalle Coster
Sven Coster
470 8 5 19 7 21 24 9 22 6 8 105 12.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Marit Bouwmeester Laser radial 6 3 4 5 6 1 4 3 6 1 4 37 Silver medal icon.svg
Lobke Berkhout
Lisa Westerhof
470 1 8 6 4 2 18 4 3 20 6 12 64 Bronze medal icon.svg

Elliott 6m

Zawodniczki Konkurencja Round Robin Miejsce Faza pucharowa Miejsce
Australia Dania Finlandia Francja Wielka Brytania Nowa Zelandia Portugalia Rosja Hiszpania Szwecja Stany Zjednoczone Ćwierćfinał Półfinał Finał
Annemieke Bes
Marcelien de Koning
Renée Groeneveld
Elliott 6m 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 0-1 8.  Australia
1-3
→ Nie awansowały 5.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Country : Netherlands (ang.)
  2. Gymnastics - Olympic Games - Artistic Gymnastics Men's Horizontal bar, the-sports.org [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  3. Field hockey - Women's Olympic Games, the-sports.org [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  4. Cycling Olympic Games results Women, the-sports.org [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  5. a b c d Olympic Swimming - Schedule, Results, Medals, london2012.com [dostęp 2012-11-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-16] (ang.).
  6. a b c ISAf Official Site Olympic Results, sailing.org [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  7. 2012 Mens Olympic Games, fih.ch [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  8. Indyvidual Jumping - Olympic Equestrian London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-19] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  9. Team Jumping - Olympic Equestrian London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-19] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  10. a b Equestrian Olympic Games 2012 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  11. Brała udział tylko w wyścigach eliminacyjnych
  12. Men's -100kg Olympic Judo London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-19] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  13. Women's -70 kg - Olympic Judo London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-19] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  14. BMX Cycling - Olympic Games 2012, the-sports.org [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  15. World Rowing - Official Website, worldrowing.com [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  16. a b Brała udział tylko w wyścigu eliminacyjnym

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]