FC Baden

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Esp Stadium)
Skocz do: nawigacja, szukaj
FC Baden
Pełna nazwa Fussballclub Baden
Data założenia 1897
Liga Swiss 1.Liga
Stadion Esp Stadium, Fislisbach
Prezes Heinz Gassmann
Trener Sinardo Domenico
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

FC Baden jest szwajcarskim klubem piłkarskim z siedzibą w Baden, kanton Aargau. Miasteczko położone jest niedaleko miasta Zurych. Klub został założony w 1897 r. Obecnie składa się z 22 zespołów piłkarskich, sprofilowanych według wieku graczy, w tym 5 zespołów kobiecych. Obecnie klub gra w Swiss 1. Liga.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub powstał w 1897 r. Największym sukcesem jest udział w rozgrywkach Swiss Super League w sezonie 1985-86. Klub zakończył tenże sezon na ostatnim 16 miejscu w tabeli, co oznaczało degradację. Do chwili obecnej jest to największe osiągnięcie w jego historii.

Po spadku ze Swiss Super League, klub grał w niższej Swiss Challenge League. W sezonie 2005-06 na skutek słabej gry, spadł i z tej klasy rozgrywkowej. Od tego czasu, aż do chwili obecnej klub uczestniczy w rozgrywkach szwajcarskiej trzeciej ligi. W sezonie 2007/2008 FC Baden miało olbrzymią szansę na powrót do Challenge League.

W ostatnich latach, głównie z powodu finansowych problemów, klub zmuszony został do postawienia na młodych graczy, czasem posiłkując się zawodnikami wypożyczonymi z klubu FC Aarau, z którym to posiada bardzo dobre stosunki.

Stadion[edytuj | edytuj kod]

FC Baden rozgrywa swoje mecze na stadionie Esp Stadium we Fislisbach. Jest on położony kilka kilometrów od centrum Baden. Jest w stanie pomieścić 7000 widzów[1], przy czym tylko 1000 miejsc to miejsce siedzące z krzesełkami, reszta to miejsca znajdujące się na tarasach okalających obiekt.

Znani piłkarze grający kiedyś w klubie[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]