Przejdź do zawartości

Eustachy Scrubb

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Eustachy Klarencjusz Scrubb
Eustace Clarence Scrubb
Postać z Opowieści z Narnii
Pierwsze wystąpienie

Podróż „Wędrowca do Świtu”

Ostatnie wystąpienie

Ostatnia bitwa

Twórca

C.S. Lewis

Grany przez

Will Poulter[1]

Dane biograficzne
Rodzina

Harold i Alberta Scrubb (rodzice)

Eustachy Klarencjusz Scrubb (oryg. Eustace Clarence Scrubb) – postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów cyklu Opowieści z Narnii, kuzyn rodzeństwa Pevensie. Po raz pierwszy występuje w Podróży „Wędrowca do Świtu”, kiedy wraz z Łucją i Edmundem zostaje przeniesiony do Narnii.

Jest rozpieszczonym, samolubnym i egoistycznym chłopakiem, ale pod wpływem zmiany w smoka, a potem spotkania z Aslanem zmienia się (podobnie jak wcześniej Edmund). Drugi raz Scrubb pojawia się w Narnii w historii Srebrne krzesło, gdzie wraz z Julią Pole i Błotosmętkiem podejmuje się misji odnalezienia zaginionego królewicza Riliana. Trzecie przybycie do Narnii jest związane z ostatnim tomem „Opowieści z Narnii” - „Ostatnią bitwą”, gdzie wraz z Julią pomagają królowi Tirianowi i są świadkami końca tej krainy.

Ekranizacja[edytuj | edytuj kod]

Eustachego w ekranizacji trzeciego tomu Narnii - Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu (2010) zagrał Will Poulter[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Eric Eisenberg: Chronicles of Narnia Actor Joins Pot Comedy We're The Millers. cinemablend.com, 25.06.2012. [dostęp 2020-07-10].