Guangzhou International Women’s Open 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: WTA Tour 2011.
Guangzhou International Women’s Open 2011
Miejsce  Chiny
Guangzhou
Nawierzchnia Twarda
Data 19-24.09.2011
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 220 000 $
Drabinka 32M/32Q/16D
Dyrektor Li Naizhen
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Południowa Afryka Chanelle Scheepers
Gra podwójna
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
2010 2012
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Guangzhou International Women’s Open 2011 odbył się w dniach 19 – 24 września w chińskim Guangzhou na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 220 tysięcy dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Rosja Marija Kirilenko 28
2 Australia Jarmila Gajdošová 30
3 Rosja Ksienija Pierwak 52
4 Chorwacja Petra Martić 54
5 Serbia Bojana Jovanovski 56
6 Włochy Alberta Brianti 58
7 Południowa Afryka Chanelle Scheepers 69
8 Słowacja Magdaléna Rybáriková 72

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rosja Marija Kirilenko 6 7  
   Ukraina Tetiana Łużanśka 1 5  
  1  Rosja Marija Kirilenko 5 7 4  
  7  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 7 5 6  
   Polska Urszula Radwańska 6 66 3
  7  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 4 7 6  
    7  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 6 6
  8  Słowacja Magdaléna Rybáriková 2 2
     Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 1 6 6  
4  Chorwacja Petra Martić 6 4 3  
   Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 5 3
  8  Słowacja Magdaléna Rybáriková 7 6  
8  Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 6
  2  Australia Jarmila Gajdošová 4 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  1  Rosja Marija Kirilenko 6 6  
 Ukraina Alona Bondarenko 4 2  
  1  Rosja Marija Kirilenko 6 6  
     Francja Iryna Brémond 3 1  
 Rosja Marija Korytcewa 1 3
   Francja Iryna Brémond 6 6  
    1  Rosja Marija Kirilenko 6 7
     Ukraina Tetiana Łużanśka 1 5
  Q  Chińska Republika Ludowa Zhao Yijing 6 6  
 Japonia Misaki Doi 4 3  
Q  Chińska Republika Ludowa Zhao Yijing 2 6 5
     Ukraina Tetiana Łużanśka 6 2 7  
 Ukraina Tetiana Łużanśka 6 4 7
  5  Serbia Bojana Jovanovski 3 6 64  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  3  Rosja Ksienija Pierwak 1k  
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 4  
     Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 2 2  
     Polska Urszula Radwańska 2 6 6  
 Australia Anastasija Rodionowa 65 4
   Polska Urszula Radwańska 7 6  
       Polska Urszula Radwańska 6 66 3
  7  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 4 7 6
  Q  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 0 2  
Q  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 61 1
  7  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 3 7 6  
 Łotwa Anastasija Sevastova 5 6 3
  7  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 7 1 6  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  6  Włochy Alberta Brianti 63 4  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 7 6  
     Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 7  
     Tajlandia N. Lertcheewakarn 3 5  
WC  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 5 0
   Tajlandia N. Lertcheewakarn 7 6  
       Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 1 6 6
  4  Chorwacja Petra Martić 6 4 3
  WC  Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan 1 4  
Q  Kazachstan Zarina Dijas 6 6  
Q  Kazachstan Zarina Dijas 6 2 4
  4  Chorwacja Petra Martić 4 6 6  
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 4 4
  4  Chorwacja Petra Martić 6 6  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  8  Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 4 6  
 Stany Zjednoczone Jill Craybas 3 6 2  
  8  Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 6  
     Francja Aravane Rezaï 4 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 2 66
   Francja Aravane Rezaï 6 7  
    8  Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 6
  2  Australia Jarmila Gajdošová 4 3
  Q  Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 6 65 0  
 Luksemburg Mandy Minella 2 7 6  
   Luksemburg Mandy Minella 6 2 3
  2  Australia Jarmila Gajdošová 4 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 2 1
  2  Australia Jarmila Gajdošová 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 37 000 $ 280
Finalistka 19 000 $ 200
Półfinalistka 10 200 $ 130
Ćwierćfinalistka 5 340 $ 70
2 runda 2 950 $ 30
1 runda 1 725 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Australia Jarmila Gajdošová
Australia Anastasija Rodionowa
2 Włochy Alberta Brianti
Chorwacja Petra Martić
3 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
Stany Zjednoczone Jill Craybas
4 Rosja Marija Kondratjewa
Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Pang Yang
 Chińska Republika Ludowa Zi Yang
0 0     1  Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Anastasija Rodionowa
3 61  
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
7 6      Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
6 7  
 Chińskie Tajpej Chen Yi
Tajlandia N. Lertcheewakarn
5 3          Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
5 2  
3  Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Stany Zjednoczone Jill Craybas
         Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
7 6  
 Rosja Ksienija Pierwak
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
w/o     3  Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Stany Zjednoczone Jill Craybas
5 4
 Ukraina Tetiana Łużanśka
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
0 3      Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
7 6  
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6 6          Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
2 1
 Francja Sophie Lefèvre
 Chińska Republika Ludowa Liu Wanting
3 64          Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6
 Indonezja Yayuk Basuki
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
6 7        Indonezja Yayuk Basuki
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
1 1  
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6      Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6  
4  Rosja Marija Kondratjewa
 Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan
1 3          Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6
WC  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Tian Ran
4 6 12       2  Włochy Alberta Brianti
 Chorwacja Petra Martić
3 2  
 Ukraina Alona Bondarenko
 Ukraina Marija Korytcewa
6 3 10     WC  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Tian Ran
7 2 8
 Francja Iryna Brémond
 Chińskie Tajpej Hsu Wen-hsin
5 5   2  Włochy Alberta Brianti
 Chorwacja Petra Martić
5 6 10  
2  Włochy Alberta Brianti
 Chorwacja Petra Martić
7 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[2] Punkty (WTA) [3]
Zwyciężczynie 11 000 $ 280
Finalistki 5 750 $ 200
Półfinalistki 3 100 $ 130
Ćwierćfinalistki 1 650 $ 70
1 runda 860 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 12 września 2011 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]