III liga polska w piłce nożnej (1982/1983)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga 1982/1983
1981/1982 1983/1984
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów gr.I-14
gr.II-14
gr.III-14
gr.IV-14
gr.V-14
gr.VI-14
gr.VII-14
gr.VIII-14
(112)

III liga polska w piłce nożnej1982/1983.

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

 1. Chemik Police                 26 45-12 42
 2. Warta Poznań                  26 50-17 39
 3. Polonia Leszno                26 34-24 31
 4. Błękitni Stargard Szczeciński 26 38-22 30
 5. Stoczniowiec Barlinek         26 32-25 30
 6. Dozamet Nowa Sól              26 34-25 28
 7. Lechia Zielona Góra           26 27-27 26
 8. Fadom Nowogród Bobrzański     26 28-32 26
 9. Piast Iłowa                   26 22-33 23
10. Chrobry Głogów                26 27-37 22
11. Lubuszanin Drezdenko          26 36-45 21
12. Mieszko Gniezno               26 32-45 20
13. Grunwald Poznań               26 34-49 19
14. Zjednoczeni Pudliszki         26 21-67  7

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

 1. Lechia Gdańsk              26 55-9  45
 2. Stoczniowiec Gdańsk        26 46-23 38
 3. Polonia Bydgoszcz          26 57-19 31
 4. Zawisza Bydgoszcz          26 39-26 31
 5. Wda Świecie                26 42-41 31
 6. Gwardia Koszalin           26 38-28 28
 7. Elana Toruń                26 37-39 26
 8. MRKS Gdańsk                26 31-35 25
 9. Czarni Słupsk              26 38-43 24
10. Wisła Tczew                26 31-37 24
11. Wielim Szczecinek          26 38-33 23
12. Pomowiec Gronowo Elbląskie 26 39-37 22
13. Polonia Piła               26 23-78  9
14. Wełna Rogoźno              26 22-88  7

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Lokalizacja siedzib drużyn III-ligowych 1982/1983
Blue pog.svg drużyny grające w tej klasie rozgrywkowej w poprzednim sezonie
Green pog.svg beniaminkowie
Orange pog.svg spadkowicze/zdegradowani
 1. Jagiellonia Białystok  26 66-15 45
 2. Gwardia Szczytno       26 52-21 36
 3. Mazur Ełk              26 48-28 34
 4. Stomil Olsztyn         26 37-27 30
 5. Wigry Suwałki          26 37-27 26
 6. Sokół Sokółka          26 33-31 26
 7. Sokół Ostróda          26 37-37 26
 8. Śniardwy Orzysz        26 36-37 25
 9. MZKS Przasnysz         26 32-41 24
10. Start Łomża            26 26-39 24
11. Mławianka Mława        26 38-38 22
12. Olimpia Zambrów        26 25-47 22
13. Narew Ostrołęka        26 22-62 12
14. Rominta Gołdap         26 30-69 12

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

 1. Wisła Płock                    26 95-15 48
 2. Start Łódź                     26 67-15 39
 3. Orzeł Łódź                     26 60-32 36
 4. Górnik Konin                   26 37-19 32
 5. Unia Skierniewice              26 44-26 31
 6. Włókniarz Kalisz               26 50-29 30
 7. GKS Bełchatów                  26 42-25 30
 8. Concordia Piotrków Trybunalski 26 38-29 27
 9. Włocłavia Włocławek            26 37-45 23
10. Pogoń Zduńska Wola             26 36-48 23
11. Żyrardowianka Żyrardów         26 22-45 16
12. Kujawiak Włocławek             26 20-95 13
13. Stal Kutno                     26 28-63 12
14. Tur Turek                      26 17-107 4

Grupa V[edytuj | edytuj kod]

 1. Moto Jelcz Oława             26 48-14 41
 2. Kryształ Stronie Śląskie     26 38-19 36
 3. Ślęza Wrocław                26 49-27 33
 4. Pafawag Wrocław              26 38-24 31
 5. Lechia Piechowice            26 32-30 29
 6. Małapanew Ozimek             26 33-26 28
 7. Metal Kluczbork              26 36-34 27
 8. Śląsk II Wrocław             26 34-29 26
 9. Bielawianka Bielawa          26 26-24 26
10. Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26 36-41 25
11. Polonia Głubczyce            26 28-26 24
12. Karkonosze Jelenia Góra      26 25-41 18
13. Miedź Legnica                26 19-39 15
14. Calisia Kalisz               26 11-79  5

Grupa VI[edytuj | edytuj kod]

 1. Victoria Jaworzno          26 40-21 36
 2. GKS Jastrzębie             26 43-21 35
 3. Garbarnia Kraków           26 35-14 35
 4. AKS Górnik Niwka Sosnowiec 26 51-40 31
 5. AKS Chorzów                26 31-24 30
 6. Urania Ruda Śląska         26 37-30 27
 7. Górnik 09 Mysłowice        26 28-28 27
 8. Sparta Zabrze              26 25-25 27
 9. Granat Skarżysko-Kamienna  26 21-25 23
10. Beskid Skoczów             26 25-33 21
11. Wawel Kraków               26 28-38 21
12. ŁTS Łabędy                   26 19-33 20
13. Victoria Częstochowa       26 24-39 18
14. Wisła II Kraków            26 16-52 13

Grupa VII[edytuj | edytuj kod]

 1. Hutnik Warszawa         26 53-16 41
 2. AZS-AWF Warszawa        26 36-20 33
 3. Wisła Puławy            26 45-26 31
 4. Stal Nowa Dęba          26 35-36 31
 5. RKS Ursus               26 35-24 29
 6. Hetman Zamość           26 28-26 29
 7. Chełmianka Chełm        26 34-44 25
 8. Siarka Tarnobrzeg       26 27-21 24
 9. Polonez Warszawa        26 34-37 24
10. Orzeł Wierzbica         26 24-27 24
11. Gwardia II Warszawa     26 36-35 23
12. AZS Biała Podlaska      26 25-44 20
13. Stal II Stalowa Wola    26 27-41 16
14. Sęp Żelechów            26 25-67 14

Grupa VIII[edytuj | edytuj kod]

 1. Igloopol Dębica      26 47-16 38
 2. Stal Rzeszów         26 44-16 38
 3. Sandecja Nowy Sącz   26 39-23 30
 4. Glinik Gorlice       26 36-34 27
 5. Stal II Mielec       26 36-32 27
 6. Wisłoka Dębica       26 26-24 26
 7. Unia Tarnów          26 33-31 26
 8. Czuwaj Przemyśl      26 27-35 26
 9. Polna Przemyśl      26 26-25 25
10. Karpaty Krosno       26 17-17 24
11. Tarnovia Tarnów      26 32-31 23
12. Zelmer Rzeszów        26 27-41 22
13. Stal Sanok           26 16-50 18
14. Czarni Jasło         26 24-55 14