II liga polska w piłce nożnej (2011/2012)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
II liga 2011/2012
2010/2011 2012/2013
Szczegóły rozgrywek
Termin 23 lipca 201126 maja 2012
Liczba zespołów 17/18 (35)
Liczba meczów 546 (240 – gr. wschodnia, 306 – gr. zachodnia)
Mistrz II ligi Okocimski KS Brzesko (gr. wschodnia)
Miedź Legnica (gr. zachodnia)

II liga 2011/2012 – 4. edycja rozgrywek trzeciego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008. Wzięło w nich udział 35 drużyn, grając w dwóch grupach systemem kołowym. Sezon ligowy rozpoczął się 23 lipca 2011, a ostatnie mecze rozegrano 26 maja 2012.

Grupa wschodnia[edytuj]

Drużyny[edytuj]

W grupie wschodniej występowało 17 zespołów z województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Walczyły one o dwa miejsca premiowane awansem do I ligi.

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w grupie wschodniej II ligi 2011/2012
Uczestnicy poprzedniej edycji
ŚWI Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3
OKO Okocimski KS Brzesko 4
STO Stomil Olsztyn 51
ZNI Znicz Pruszków 6
SSW Stal Stalowa Wola 7
STR Stal Rzeszów 8
JEZ Jeziorak Iława 9
RES Resovia 10
SSO Sokół Sokółka 112
WIG Wigry Suwałki 12
PEL Pelikan Łowicz 13
MOT Motor Lublin 163
PNI Puszcza Niepołomice 174
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z I ligi 2010/2011
KSZ KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 165
Aiga uparrow inv.svg Awans z III ligi 2010/2011
grupa VI
PSI Pogoń Siedlce 1
grupa VII
GAR Garbarnia Kraków 1
grupa VIII
WPU Wisła Puławy 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Objaśnienia:

  1. W rundzie jesiennej Stomil Olsztyn występował pod nazwą OKS 1945 Olsztyn[1].
  2. Sokół Sokółka wycofał się z rozgrywek po 16. kolejce. Jego wyniki zostały anulowane.
  3. 15. drużyna poprzedniego sezonu – GLKS Nadarzyn – zrezygnowała z gry w II lidze. Dzięki temu utrzymał się Motor Lublin.
  4. Mistrz i wicemistrz grupy V III ligi – Olimpia Zambrów i Huragan Morąg – zrezygnowali z gry w II lidze. Dzięki temu utrzymała się Puszcza Niepołomice.
  5. Ruch Wysokie Mazowieckie nie złożył w terminie wniosku licencyjnego na nowy sezon, w związku z czym – w przypadku otrzymania licencji – mógł utrzymać się Start Otwock. Ten zgłosił się jednak do rozgrywek III ligi, wobec czego jedno z miejsc w grupie pozostało nieobsadzone.
  6. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oddał trzy mecze walkowerem i po 23. kolejce został wykluczony z rozgrywek.

Rozgrywki[edytuj]

W sezonie 2011/2012 drużyny rozegrać miały 34 kolejki ligowe po 8 meczów (razem 272 spotkania) w dwóch rundach: jesiennej i wiosennej.

Dwa czołowe miejsca w końcowej tabeli premiowane były awansem do I ligi. Ostatni zespół miał spaść automatycznie do III ligi, jednak sytuacja zmieniła się w wyniku wycofania z rozgrywek Sokoła Sokółka i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostatecznie do III ligi spadła tylko jedna drużyna.

Tabela[edytuj]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Okocimski KS Brzesko (M) (A) 30 21 8 1 50 11 +39 71 Awans do I ligi
2. Stomil Olsztyn (A) 30 17 4 9 44 31 +13 55
3. Puszcza Niepołomice 30 15 7 8 41 30 +11 52
4. Znicz Pruszków 30 13 12 5 34 18 +16 51
5. Motor Lublin 30 14 8 8 43 32 +11 50
6. Resovia 30 14 6 10 43 24 +19 48
7. Stal Stalowa Wola 30 11 6 13 35 39 −4 39
8. Wisła Puławy 30 9 11 10 33 32 +1 38
9. Pogoń Siedlce 30 11 4 15 36 40 −4 37
10. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 30 10 6 14 30 32 −2 36 ŚWI – STR 3:0
STR – ŚWI 1:0
11. Stal Rzeszów 30 9 9 12 31 34 −3 36
12. Wigry Suwałki 30 9 7 14 27 33 −6 34
13. Garbarnia Kraków 30 8 10 12 33 47 −14 34
14. Pelikan Łowicz 30 8 7 15 31 42 −11 31
15. Jeziorak Iława (S) 30 6 7 17 25 45 −20 25 Spadek do III ligi
16. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski1 (S) 30 6 6 18 16 56 −40 24 Spadek do IV ligi
–. Sokół Sokółka2 (S) 0 0 0 0 0 0 0 0

Aktualne na 19 maja 2012. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oddał trzy mecze walkowerem i po 23. kolejce został wykluczony z rozgrywek.
2Sokół Sokółka wycofał się z rozgrywek po 16. kolejce. Jego wyniki zostały anulowane.

Wyniki[edytuj]

Gospodarz \ Gość GAR JEZ KSZ MOT OKO PEL PSI PNI RES STR SSW STO ŚWI WIG WPU ZNI
Garbarnia Kraków 0:0 3:0wo 1:1 0:1 0:0 1:0 2:5 2:3 4:3 2:1 2:1 2:2 1:2 1:2 1:1
Jeziorak Iława 0:0 3:0wo 0:1 0:2 2:0 1:2 0:1 0:1 2:0 1:2 2:0 0:0 2:1 2:1 0:0
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 1:0 3:4 0:3wo 0:1 0:3wo 0:3wo 0:0 0:3wo 0:3wo 0:3wo 0:3wo 0:0 2:0 0:0
Motor Lublin 1:1 3:0wo 3:0wo 0:1 1:0 3:0 0:0 3:2 1:1 4:1 0:1 0:2 1:0 2:1 1:2
Okocimski KS Brzesko 5:0 3:0 1:1 2:0 1:0 2:0 0:0 2:0 3:2 2:0 5:0 1:0 0:0 1:1 1:1
Pelikan Łowicz 4:2 2:1 3:0wo 3:4 1:3 0:0 0:0 1:0 0:2 2:1 0:2 4:2 1:0 1:1 1:1
Pogoń Siedlce 0:0 6:2 1:2 3:3 0:1 3:2 0:1 1:2 2:0 0:3 3:0 0:3 3:1 4:1 0:1
Puszcza Niepołomice 2:0 2:1 1:2 1:1 0:1 0:0 3:2 2:0 3:0 3:2 1:2 3:1 1:0 1:0 1:1
Resovia 1:1 5:1 3:0wo 4:0 0:1 4:0 0:1 0:1 0:0 3:0 1:0 4:1 4:1 0:0 1:1
Stal Rzeszów 3:0 3:1 0:2 0:1 1:1 2:1 0:0 1:2 0:1 0:0 1:1 1:0 3:1 1:1 0:1
Stal Stalowa Wola 0:3 2:0 0:0 0:1 0:0 2:2 2:0 3:1 0:2 1:0 2:1 0:1 2:0 3:2 0:2
Stomil Olsztyn 3:0 1:0 2:0 0:0 1:2 3:1 3:0 4:1 1:0 0:1 3:2 1:0 2:2 1:1 1:0
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 3:1 1:1 0:1 0:2 1:0 0:1 1:1 0:0 3:0 0:0 3:1 0:1 0:1 1:2
Wigry Suwałki 0:1 1:1 3:0wo 2:1 1:1 1:0 0:1 1:0 2:0 1:2 3:1 1:2 0:1 1:1 0:0
Wisła Puławy 4:1 1:1 3:0wo 1:1 0:2 1:0 1:0 3:1 1:2 0:0 1:1 0:1 2:0 0:1 2:1
Znicz Pruszków 0:0 1:1 3:0 4:1 2:0 2:1 2:0 2:0 1:0 1:1 0:1 1:2 0:1 1:0 0:0

Aktualne na 19 maja 2012. Źródło: [1]
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Najlepsi strzelcy[edytuj]

Bramki Strzelcy Drużyna
15 Soccerball shade.svg Ukraina Ihor Mihałewśkyj Motor Lublin
11 Soccerball shade.svg Polska Krzysztof Filipek Stomil Olsztyn
Polska Konrad Nowak Wisła Puławy
10 Soccerball shade.svg Litwa Gražvydas Mikulėnas Wigry Suwałki

Stadiony[edytuj]

Lp. Miejscowość Stadion Klub Pojemność Zdjęcie
1 POL Brzesko COA 1.svg Brzesko Stadion Okocimskiego Brzesko Okocimski KS Brzesko 3 000
2 POL Iława COA.svg Iława Stadion Miejski Jeziorak Iława 5 000 Stadion w Iławie.jpg
3 POL Kraków COA.svg Kraków Stadion Suche Stawy Garbarnia Kraków[2] 6 000 Stadion Hutnika Kraków2.JPG
4 POL Kraków COA.svg Kraków Stadion Wawelu Garbarnia Kraków[3] 5 500
5 POL Lublin COA 1.svg Lublin Stadion MOSiR Bystrzyca Motor Lublin 13 000 Motor Lublin Płyta Główna Boiska.jpg
6 POL Łowicz COA.svg Łowicz Stadion Pelikana Łowicz Pelikan Łowicz 4 000
7 POL Niepołomice COA.svg Niepołomice Stadion Puszczy Niepołomice Puszcza Niepołomice 1 000
8 POL Nowy Dwór Mazowiecki COA.svg Nowy Dwór Mazowiecki Stadion Miejski Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4 000
9 POL Olsztyn COA.svg Olsztyn Stadion OSiR Stomil Olsztyn 16 800 OKS Olsztyn vs Gornik Zabrze-1997.jpg
10 POL Ostrowiec Świętokrzyski COA.svg Ostrowiec Świętokrzyski Miejski Stadion Sportowy KSZO KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7 430
KSZO Ostrowiec supporters 20080903 05.jpg
11 POL Puławy COA.svg Puławy Stadion MOSiR Wisła Puławy 4 418
12 POL Pruszków COA.svg Pruszków Stadion Znicza Znicz Pruszków 1 977
Stadion Znicza Pruszków przed meczem.jpg
13 POL Rzeszów COA.svg Rzeszów Stadion Resovii Resovia 7 000
14 POL Rzeszów COA.svg Rzeszów Stadion Miejski Stal Rzeszów 8 000 Stadion Stali Rzeszów.JPG
15 Herb Siedlce.svg Siedlce Stadion ROSRRiT Pogoń Siedlce 2 901 Siedlce-stadion na Błoniach-boisko.jpg
16 POL Sokółka COA.svg Sokółka Stadion OSiR Sokół Sokółka 2 500 Stadion w Sokółce 01.jpg
17 POL Stalowa Wola COA.svg Stalowa Wola Stadion MOSiR Stal Stalowa Wola 6 500
18 POL Suwałki COA.svg Suwałki Stadion Miejski Wigry Suwałki 2 910

Grupa zachodnia[edytuj]

Drużyny[edytuj]

W grupie zachodniej występowało 18 zespołów z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, opolskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Walczyły one o dwa miejsca premiowane awansem do I ligi.

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w grupie zachodniej II ligi 2011/2012
Uczestnicy poprzedniej edycji
TYC GKS Tychy 3
MLE Miedź Legnica 4
ZSO Zagłębie Sosnowiec 5
RZD Ruch Zdzieszowice 6
BAŁ Bałtyk Gdynia 7
CCH Chojniczanka Chojnice 8
NLB Nielba Wągrowiec 9
GWB Górnik Wałbrzych 10
ELA Elana Toruń 11
CŻA Czarni Żagań 12
JAR Jarota Jarocin 13
RAK Raków Częstochowa 14
TUR Tur Turek 151
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z I ligi 2010/2011
KLU MKS Kluczbork 15
Aiga uparrow inv.svg Awans z III ligi 2010/2011
grupa I
BYT Bytovia Bytów 1
grupa II
CAL Calisia Kalisz 1
grupa III
CHG Chrobry Głogów 1
grupa IV
ROW Energetyk ROW Rybnik 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Objaśnienia:

  1. 17. drużyna I ligi poprzedniego sezonu – Odra Wodzisław Śląski – nie uzyskała licencji na grę w II lidze ze względów formalnych, w związku z czym utrzymał się Tur Turek.

Rozgrywki[edytuj]

W sezonie 2011/2012 drużyny rozegrały 34 kolejki ligowe po 9 meczów (razem 306 spotkań) w dwóch rundach: jesiennej i wiosennej.

Dwa czołowe miejsca w końcowej tabeli premiowane były awansem do I ligi. Dwa ostatnie zespoły spadły automatycznie do III ligi. Ponadto spadek każdej drużyny z I ligi, przynależnej terytorialnie do grupy zachodniej, powodował spadek kolejnego zespołu do III ligi.

Tabela[edytuj]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Miedź Legnica (M) (A) 34 19 7 8 62 23 +39 64 Awans do I ligi
2. GKS Tychy (A) 34 16 11 7 50 27 +23 59
3. Bytovia Bytów 34 14 12 8 47 45 +2 54
4. Jarota Jarocin 34 14 10 10 41 36 +5 52
5. Ruch Zdzieszowice 34 12 14 8 36 36 0 50 RZD: 10 pkt
GWB: 7 pkt
ELA: 0 pkt
6. Górnik Wałbrzych 34 13 11 10 37 29 +8 50
7. Elana Toruń 34 14 8 12 46 41 +5 50
8. Chrobry Głogów 34 12 13 9 36 38 −2 49 CCH – CHG 0:1
CHG – CCH 1:1
9. Chojniczanka Chojnice 34 13 10 11 58 45 +13 49
10. MKS Kluczbork 34 13 9 12 44 35 +9 48
11. Raków Częstochowa 34 12 8 14 37 51 −14 44 RAK: 7 pkt 6-4
CŻA: 7 pkt 4-4
ROW: 3 pkt
12. Czarni Żagań1 (S) 34 12 8 14 34 53 −19 44 Spadek do III ligi
13. Energetyk ROW Rybnik 34 12 8 14 46 59 −13 44
14. Zagłębie Sosnowiec 34 10 10 14 46 45 +1 40
15. Tur Turek1 34 10 8 16 41 46 −5 38
16. Calisia Kalisz2 34 9 9 16 47 60 −13 36
17. Nielba Wągrowiec (S) 34 7 8 19 36 62 −26 29 Spadek do III ligi NLB – BAŁ 0:0
BAŁ – NLB 0:1
18. Bałtyk Gdynia (S) 34 5 14 15 29 42 −13 29

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Czarni Żagań nie uzyskali licencji na grę w II lidze w sezonie 2012/2013, wobec czego utrzymał się Tur Turek.
2Z I ligi wycofał się Ruch Radzionków, wobec czego utrzymała się w niej Polonia Bytom. Zwolnione miejsce w II lidze zajęła Calisia Kalisz.

Wyniki[edytuj]

Gospodarz \ Gość BAŁ BYT CAL CCH CHG CŻA ELA ROW TYC GWB JAR MLE KLU NLB RAK RZD TUR ZSO
Bałtyk Gdynia 1:1 0:1 2:2 0:0 4:0 2:0 1:1 0:0 0:1 1:0 0:0 1:1 0:1 2:2 2:2 0:1 3:3
Bytovia Bytów 2:0 1:6 3:2 1:3 2:2 2:2 3:1 0:4 1:1 1:1 2:0 0:3 3:0 1:1 2:0 1:0 1:1
Calisia Kalisz 3:2 2:2 0:3 0:1 5:1 1:2 2:3 1:1 1:1 1:2 0:3 1:0 2:4 2:1 0:0 3:1 2:3
Chojniczanka Chojnice 1:0 1:3 2:1 0:1 5:0 2:5 1:1 1:0 0:0 0:1 1:1 2:3 2:1 2:1 1:1 5:1 5:3
Chrobry Głogów 1:1 1:1 0:0 1:1 2:1 1:1 2:2 0:1 2:1 0:1 1:1 0:4 4:3 2:1 1:0 0:4 1:1
Czarni Żagań 1:0 1:2 4:0 0:3wo 1:0 0:0 1:0 1:1 2:1 1:3 0:1 2:1 2:0 1:1 0:1 1:0 1:1
Elana Toruń 3:0 1:2 2:1 1:0 1:3 1:0 3:2 0:1 1:2 0:0 1:1 1:2 0:1 2:0 0:1 2:0 2:1
Energetyk ROW Rybnik 3:2 2:1 2:2 1:4 3:1 3:1 2:1 3:2 2:0 1:2 2:1 0:1 0:0 2:4 0:1 2:1 3:2
GKS Tychy 1:0 1:1 4:0 0:2 2:0 1:1 1:3 3:0 1:0 2:0 1:2 1:0 0:1 0:1 4:0 2:2 0:0
Górnik Wałbrzych 0:1 1:2 1:1 0:0 0:0 0:0 3:0 1:2 0:0 2:0 0:0 2:0 3:0 4:1 0:2 2:0 3:1
Jarota Jarocin 1:2 1:2 3:1 1:2 1:0 0:3 1:1 3:3 0:0 0:2 2:3 2:0 0:0 0:0 4:2 1:0 2:0
Miedź Legnica 2:0 0:0 3:0 1:0 1:1 6:0 0:1 4:0 1:2 5:0 1:0 1:0 5:1 2:1 4:0 1:0 2:0
MKS Kluczbork 3:1 2:1 0:1 1:1 1:0 1:1 2:1 0:0 1:1 0:1 0:1 2:0 4:0 4:2 2:2 0:2 0:1
Nielba Wągrowiec 0:0 0:2 2:2 5:3 0:1 1:2 1:2 2:0 2:3 1:1 0:2 0:2 2:3 0:0 1:1 0:2 0:0
Raków Częstochowa 1:0 2:0 2:1 1:0 0:2 0:1 3:3 1:0 1:4 0:1 1:1 0:6 1:0 0:4 2:1 2:3 1:0
Ruch Zdzieszowice 1:1 0:1 1:0 2:2 1:1 1:2 1:0 2:0 1:1 1:1 1:1 1:0 1:1 4:1 0:0 1:0 0:0
Tur Turek 0:0 2:0 2:2 1:1 0:0 3:0wo 1:1 0:0 1:2 2:0 2:3 3:2 0:0 5:2 0:2 1:2 0:3
Zagłębie Sosnowiec 3:0 0:0 1:2 2:1 2:3 3:0 1:2 4:0 1:3 0:2 1:1 1:0 2:2 2:0 0:1 0:1 3:1

Aktualne na 19 maja 2012. Źródło: [2]
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Najlepsi strzelcy[edytuj]

Bramki Strzelcy Drużyna
19 Soccerball shade.svg Polska Rafał Jankowski Zagłębie Sosnowiec
19 Soccerball shade.svg Polska Jarosław Wieczorek Energetyk ROW Rybnik
17 Soccerball shade.svg Polska Jakub Grzegorzewski Miedź Legnica
Polska Zbigniew Zakrzewski Miedź Legnica

Stadiony[edytuj]

Lp. Miejscowość Stadion Klub Pojemność Zdjęcie
1 POL Bytów COA.svg Bytów Stadion MOSiR Bytovia Bytów 900
2 POL Chojnice COA.svg Chojnice Stadion Miejski Chojniczanka Chojnice 3 500 Chojniczanka-stadion.JPG
3 POL Częstochowa COA.svg Częstochowa Miejski Stadion Piłkarski Raków Raków Częstochowa 8 000 Trybuny1.jpg
4 POL Gdynia COA.svg Gdynia Stadion GOSiR Bałtyk Gdynia 15 139 Stadion miejski w Gdyni.jpg
5 POL Głogów COA.svg Głogów Stadion Miejski Chrobry Głogów 2 895
6 POL Jarocin COA.svg Jarocin Stadion Miejski Jarota Jarocin
1 984
7 POL Jaworzno COA alt.svg Jaworzno Stadion Miejski GKS Tychy[4] 7 000 GKS Vicoria Jaworzno 26.JPG
8 POL Kalisz COA 1.svg Kalisz Stadion Miejski Calisia Kalisz 1 000 Stadion w Kaliszu.jpg
9 POL Kluczbork COA.svg Kluczbork Stadion Miejski MKS Kluczbork 2 106
10 Legnica herb.svg Legnica Stadion Miejski Miedź Legnica 6 177 Stadium legnica.JPG
11 POL Rybnik COA.svg Rybnik Stadion Miejski Energetyk ROW Rybnik 10 304 Amfiteatr 2.JPG
12 Sosnowiec Herb.svg Sosnowiec Stadion Ludowy Zagłębie Sosnowiec 7 500 Stadion Ludowy - Mecz z Aluminium Konin (21 VIII 1999r.).jpg
13 POL Toruń COA.svg Toruń Stadion Miejski Elana Toruń 4 300 Torun City Stadium.jpg
14 POL Turek COA.svg Turek Stadion 1000-lecia Tur Turek 2 400 Turek - stadion.jpg
15 POL Wałbrzych COA.svg Wałbrzych Stadion 1000-lecia w Wałbrzychu Górnik Wałbrzych 15 000 Stadion Górnika Wałbrzych.jpg
16 POL Wągrowiec COA 1.svg Wągrowiec Stadion im. Stanisława Bąka Nielba Wągrowiec 2 600
17 POL Zdzieszowice COA.svg Zdzieszowice Stadion Miejski Ruch Zdzieszowice 2 000
18 POL Żagań COA.svg Żagań Arena Żagań Czarni Żagań 2 060 Trybuny Zagan Arena.jpg

Przypisy

  1. OKS 1945 wraca do historycznej nazwy (pol.). 90minut.pl, 2011-12-19. [dostęp 2012-01-17].
  2. Garbarnia Kraków nie otrzymała licencji na grę na własnym obiekcie. Na Stadionie Suche Stawy grała w rundzie jesiennej.
  3. Garbarnia Kraków nie otrzymała licencji na grę na własnym obiekcie. Na stadionie Wawelu grała w rundzie wiosennej.
  4. GKS Tychy nie ubiegał się o licencję na grę na własnym stadionie ze względu na jego przebudowę.

Linki zewnętrzne[edytuj]