IW engine

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
IW engine
Autor Infinity Ward
Aktualna wersja stabilna IW 4.0
Platforma sprzętowa Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii
Rodzaj silnik gry
Licencja zamknięte oprogramowanie

IW enginesilnik gry stworzony przez Infinity Ward, wykorzystywany w serii Call of Duty. Silnik jest oparty na id Tech 3, który był używany w pierwszej części Call of Duty. Pomimo że silnik bazuje na przestarzałych silnikach to IW engine został odpowiednio zmodyfikowany i dodano techniczne dodatki graficzne i użyto go w Call of Duty 4: Modern Warfare, dzięki czemu uważany jest za jeden z najlepszych silników tego pokolenia według serwisu IGN, mimo że jest bardzo słaby w porównaniu do współczesnych silników takich jak CryEngine 2[1].

IW engine został użyty po raz pierwszy w 2005 roku w grze Call of Duty 2 zgodnie z licencją zamkniętego oprogramowania. Silnik nie miał swojej oficjalnej nazwy do czasu Electronic Entertainment Expo w 2009 roku, kiedy to IGN ujawniło, że Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie korzystało z "IW 4.0 engine"[1].

Nowa wersja silnika została ponownie użyta w Call of Duty 4: Modern Warfare. Ulepszoną wersję silnika wykorzystywało studio Treyarch w ich części Call of Duty[2] oraz w Quantum of Solace[3].

Duże zmiany zaczął przechodzić podczas produkcji Call of Duty: Black Ops II, kiedy to zdecydowano użyć bibliotek Directx 11.[potrzebny przypis] Głównym zadaniem było przebudowanie oświetlenia w grze. Kolejne zmiany zaszły wraz z grą Call of Duty: Ghosts, gdzie prócz oświetlenia dodano teselację, metodę SubD i kilka innych[4][5].

Gry[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]