Przejdź do zawartości

Jon Carin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jon Carin
Ilustracja
Jon Carin podczas koncertu Rogera Watersa w Toronto w 2007.
Data i miejsce urodzenia

21 października 1964
Nowy Jork

Pochodzenie

Stany Zjednoczone, Nowy Jork

Instrumenty

instrumenty klawiszowe, gitary

Gatunki

rock, rock progresywny

Strona internetowa

Jon Carin (ur. 21 października 1964 w Nowym Jorku) – amerykański muzyk, producent, twórca tekstów i programista. Gra głównie na instrumentach klawiszowych i śpiewa. Ponadto gra na gitarze akustycznej, elektrycznej i na basie.

Kariera muzyczna[edytuj | edytuj kod]

W latach osiemdziesiątych lider zespołu Industry. Był w nim wokalistą i grał na klawiszach oraz gitarze. W 1984 roku grupa Industry wydała pierwszy singel, "State of the Nation". W tym samym roku został wydany pierwszy album zespołu, który odniósł spory sukces - "Stranger To Stranger". Po rozpadzie zespołu, został zaproszony do współpracy z Bryanem Ferrym nad albumem, "Boys and Girls".

13 lipca 1985 roku wystąpił z zespołem Bryana Ferry'ego na Live Aid, gdzie poznał Davida Gilmoura. Gilmour zaproponował Carinowi pracę nad albumem Pink Floyd, "A Momentary Lapse of Reason". Następnie Jon Carin wziął udział w tournée promującym płytę, której trasę udokumentował album koncertowy, "Delicate Sound of Thunder".
W 1994 roku został wydany kolejny album Pink Floyd, "The Division Bell", w którym niemały udział ma Jon Carin. W tym samym roku wziął udział w trasie koncertowej promującej ten album, co również zaowocowało wydaniem podwójnego albumu koncertowego, "Pulse".

Jon Carin współpracował również z Rogerem Watersem przy albumach "In The Flesh" w 2000 roku i "Flickering Flame" w 2002 r. W 2006 r. wziął udział w tournée promującym album Davida Gilmoura, "On an Island" i tournée Watersa, "The Dark Side Of The Moon Live Tour", które zakończyło się w 2008 roku.

10 maja 2007 roku na koncercie poświęconym pamięci Syda Barretta, razem z Rogerem Watersem wykonał utwór Flickering Flame.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]