Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) – jedna z czternastu stref ekonomicznych w Polsce. Zarządzana przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości S.A. z siedzibą w Kamiennej Górze przy ul. Jana Pawła II 11A.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) została powołana na podstawie ustawy z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (z późniejszymi zmianami). Będzie funkcjonować do końca grudnia 2026 roku. Siedziba Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. znajduje się w Kamiennej Górze, województwo dolnośląskie.

Kamiennogórska SSEMP prowadzi działalność na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego na obszarze 540,83[1] ha w miastach: Jawor, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Mirsk, Lubań, Lwówek Śląski, Ostrów Wielkopolski, Piechowice, Zgorzelec oraz w gminach: Gryfów Śląski, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Lubawka, Nowogrodziec, Prusice, Żmigród.

Przedsiębiorca inwestujący na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości nabywa prawo do korzystania z pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego.[2]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]