Przejdź do zawartości

Kathryn Morris

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kathryn Morris
Data i miejsce urodzenia

28 stycznia 1969
Cincinnati

Zawód

aktorka

Kathryn Morris (ur. 28 stycznia 1969 w Cincinnati) – amerykańska aktorka.

Kathryn Morris dorastała wraz z szóstką rodzeństwa w Windsor Locks w stanie Connecticut. Jej rodzina bardzo dużo podróżowała po Stanach Zjednoczonych występując chórze gospel o nazwie Morris Code. Rodzina spędzała czas w Teksasie, Connecticut, w stanie Nowy Jork. Kathryn Morris z aktorstwem zetknęła się po raz pierwszy grając w szkolnych przedstawieniach, co zaowocowało wyborem jej przyszłego zawodu. Jednak zanim jej marzenia się spełniły, podejmowała się różnych prac, m.in. była kelnerką. Na początku lat 90. XX wieku studiowała w Temple University w Filadelfii w stanie Pensylwania.

Przełomowym momentem w jej karierze zawodowej był rok 1991 kiedy to otrzymała rolę w filmie telewizyjnym Długa droga do domu, w tym samym roku nastąpił jej debiut na ekranie w filmie Miłość w rytmie rap. Kathryn pojawiała się w wielu filmach telewizyjnych takich jak Wdowa po konfederacie mówi wszystko oraz w thrillerach: Łowca snów (1995), Armia Boga II (1998). W 1997 dołączyła do obsady serialu Baza Pensacola. Można ją było również zobaczyć w serialu Xena: Wojownicza księżniczka. Kolejne kroki w karierze zawodowej to m.in. thriller wojenny Determinacja (2000), A.I. Sztuczna inteligencja, Raport mniejszości (2002), Zapłata (2003).

Prawdziwą popularność przyniosła jej jednak dopiero główna rola w serialu Dowody zbrodni (2003), w którym wciela się w detektyw Lilly Rush. Od tej pory zaczęła grać większe role w popularnych produkcjach filmowych, np. w thrillerze Łowcy umysłów (2004).

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Seriale:

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]